21.06.2018 20:55

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice

307
„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

Konkurs to także szansa na rozwój talentów twórczości plastycznej, literackiej, fotograficznej, filmowej i wokalno-tanecznej. Jego organizatorem była szkoła podstawowa w Michałowicach, a uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich gminnych szkół. Ponadto, honorowym patronatem objął go wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Zgodnie z regulaminem konkursu, jego uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych i sześciu formach prezentacji. I tak uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie prac plastyczno-technicznych „Talerz pełen zdrowia”, literackim „Wiersz o tematyce warzywno-owocowej” i „Opowiadanie o zdrowym odżywianiu”. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w konkursie literackim „Wiersz o zdrowym, aktywnym spędzaniu czasu” oraz fotograficznym „Aktywny wypoczynek na terenie obiektów rekreacyjno-sportowych Gminy Michałowice”. Kategoria spotu reklamowego „Aktywne spędzanie czasu na terenie Gminy Michałowice” to już zadanie dla najstarszych uczniów, tj. klasy 7 oraz 2-3 gimnazjum.

 

Koordynatorkami konkursu były: Anna Matejuk i Aneta Wąsowicz-Ciechomska, a w uroczystej gali wręczenia nagród udział wziął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. "Konkurs idealnie wpisuje się w działania gminy, na terenie której powstało wiele stref aktywnego spędzania czasu" – mówił wójt. "Serdecznie dziękuję organizatorom za tak wspaniały konkurs, w którym dzieci i młodzież uczą się nawyków, które bez wątpienia odpłacą się zdrowym życiem".

 

Jury konkursowe przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, a otrzymali je:

 

Klasy 1-3

 

Prace plastyczno–techniczne „Talerz pełen zdrowia”

 

I miejsce – Juliusz Zięba kl. Ia szkoła podstawowa Michałowice.

II miejsce – Stanisław Biskot – Jenda kl. Ib szkoła podstawowa Komorów.

III miejsce – Emilia Mikulska kl. Ic szkoła podstawowa Nowa Wieś.

Wyróżnienia: Lena Orzechowska kl. Id szkoła podstawowa Komorów, Bartłomiej Malik kl. Id szkoła podstawowa Komorów, Sofya Khama kl. Id szkoła podstawowa Michałowice, Anna Finkelsztejn kl. Ie szkoła podstawowa Michałowice, Jan Kałużny kl. Ia szkoła podstawowa Michałowice, Szymon Sobolewski kl. Ic szkoła podstawowa Nowa Wieś.

 

Literatura „Wiersz o tematyce warzywno–owocowej”

 

I miejsce – Julia Kur kl. IIa "Zdrowe rady Julii" szkoła podstawowa Komorów.

II miejsce ex aequo– Iga Pietruczuk kl. IIa "Warzywa i owoce" szkoła podstawowa Michałowice, Weronika Łęgosz kl. IIa "Na zdrowie" szkoła podstawowa Nowa Wieś.

III miejsce – Hanna Ostaszewska kl. IIb " Piramida" szkoła podstawowa Nowa Wieś.

Wyróżnienia: Laura Popowska kl. IIb "Jedz owoce i warzywa" szkoła podstawowa Nowa Wieś, Wiktor Tokarz kl. IIb "Jabłonka" szkoła podstawowa Nowa Wieś, Kamila Słodkowska kl. IIb "W ogródku" szkoła podstawowa Nowa Wieś, Hanna i Zofia Sawickie kl. IIa "Nasza rada" szkoła podstawowa Nowa Wieś

 

Literatura „Opowiadanie o zdrowym odżywianiu”

 

I miejsce – Hanna Mojecka kl. IIIc "Siła miłości - wielka przemiana" szkoła podstawowa Nowa Wieś.

II miejsce ex aequo – Maja Graczyk kl. IIIa "Niezwykła wyprawa" szkoła podstawowa Nowa Wieś, Małgorzata Szemraj kl. IIIb "Nowe życie króla" szkoła podstawowa Komorów.

III miejsce ex aequo – Martyna Kowalczyk kl. IIIa "Owocowa bajka" szkoła podstawowa Komorów, Laura Goźlińska kl. IIIb "Sen Łakomczucha" szkoła podstawowa Michałowice.

Wyróżnienia: Pola Pękała kl. IIIa "Król Łakomczuch Wielki" szkoła podstawowa Komorów, Alicja Ławniczak kl. IIIb "Wielkie zbiory warzyw i owoców" szkoła podstawowa Michałowice, Jeremi Wolański kl. IIIb "W pogoni za zdrowym jedzeniem" szkoła podstawowa Michałowice

 

Klas 4-6

 

Literatura „Wiersz o zdrowym, aktywnym spędzaniu czasu”

 

I miejsce – Oliwia Loska kl. IVC SP Nowa Wieś.

II miejsce – Magdalena Sołdek kl. IVD SP Nowa Wieś.

III miejsce – Zofia Kurman kl. IVC SP Michałowice.

Wyróżnienia: Katarzyna Strzelecka kl. IVC SP Michałowice, Franek Sitarski kl. IVD Komorów, Jan Zaparucha kl. IVD Nowa Wieś.

 

Fotografia „Aktywny wypoczynek na terenie obiektów rekreacyjno–sportowych Gminy Michałowice”

 

I miejsce – Julia Urbaniak kl. VD SP Michałowice.

II miejsce – Julia Cieślak kl. VIB SP Michałowice.

III miejsce ex aequo – Józefina Chądzyńska kl. VID SP Komorów, Emilia Sawczuk kl. VE SP Michałowice.

Wyróżnienia: Zuzanna Sieczka kl. VIC SP Nowa Wieś, Agnieszka Charmuszko kl. VA SP Komorów, Judyta Lipiec kl. VC SP Michałowice, Wiktoria Bartosińska kl. VIB SP Michałowice, Maja Wiszomirska kl. VC SP Michałowice.

 

Klas 7 oraz 2-3 Gimnazjum

 

Spot reklamowy „Aktywne spędzanie czasu na terenie Gminy Michałowice”

 

I miejsce – Maja Sawko kl. IIC Gimnazjum, Lena Mordka kl. VIIB SP Michałowice.

II miejsce ex aequo – Kacper Tukiendorf, Krzysztof Parchan kl. II Gimnazjum Nowa Wieś, Mateusz Moskwa, Filip Bodych kl. VIIA SP Michałowice.

III miejsce – Anna Łaskowska, Zuzanna Bomze kl. IIID Gimnazjum Michałowice.

Wyróżnienie: Helena Marszałek, Monika Grądalska, Karolina Jarysz kl. II Gimnazjum Nowa Wieś.

 

Duże gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych edycjach „Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice”.

 

 

Nagrodzone prace

Zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami
NAGRODZONE PRACE

Zobacz także