02.03.2021 08:55

"Co jest dziś ważne w szkole" - spotkanie z Ewą Radanowicz

79
W lutym br. naszą gminę odwiedziła Pani Ewa Radanowicz, ekspertka ds. przestrzeni edukacyjnej, zmian i innowacyjności w szkołach.

Pani Ewa jest autorką książki pt. „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, oraz przede wszystkim jest dyrektorką publicznej szkoły podstawowej w Radowie Małym, gdzie stworzyła, jak sama określa, „autorską szkołę rozwoju i relacji”.

Do Radowa przyjeżdżają nauczyciele i dyrektorzy z całej Polski, by zobaczyć, jak inaczej może wyglądać edukacja. Byli tam także rodzice dzieci ze szkoły w Michałowicach, stąd też pomysł zaproszenia Pani Ewy do naszej gminy, by opowiedziała o swoich praktykach.

Pani Ewa podczas wizyty w naszej gminie najpierw odwiedziła szkoły w Komorowie i Michałowicach, gdzie rozmawiała z dyrektorami i nauczycielami o tym, jak wygląda prowadzenie takiej innowacyjnej szkoły, następnie w urzędzie gminy poprowadziła spotkanie pt. „Co jest dziś ważne w szkole?”, w którym można było uczestniczyć poprzez platformę ZOOM.

Transmisję można obejrzeć na YouTube, do czego serdecznie zachęcamy, bo słuchając Pani Ewy można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Pani Ewa pokazuje też w swojej prezentacji, jak funkcjonuje szkoła w Radowie Małym, czym się wyróżnia. Na pewno zaskakuje i przedstawia nowe możliwości - link do spotkania "Co jest dziś ważne w szkole", które odbyło się w naszej gminie .

Skoro „w szkole wcale nie chodzi o szkołę”, to o co? Cytując Panią Ewę: „w szkole chodzi o człowieka, o szczęście, o rozwój i byśmy się czuli dobrze”.

W najbliższym czasie Pani Ewa będzie gościem spotkania online p.t. "Samorządy dla edukacji", które kierowane jest m.in. do władz gmin i miast a także, kierowników i pracowników urzędów zajmujących się oświatą. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie "TAK! Samorządy dla Polski". Ideą spotkań są wspólne rozmowy o tym co można zrobić dla edukacji już teraz, bez czekania na systemowe zmiany. Link do spotkania - "Samorządy dla Edukacji" - 3 marca, godz. 9:00.  

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: edukacja, oswiata

Zobacz także