Wigilia mieszkańców Michałowic Wsi

22.12.2014 11:59     433
Pierwsze wigilijne spotkanie mieszkańców Michałowic Wsi – roku pamiętnego 2014
Od prawej: przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk, wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka i gospodyni wigilijnego spotkania Adriana Król-Popiel – sołtys Michałowic Wsi, a od niedawna radna gminy Michałowice Ksiądz proboszcz Marek Małkiewicz Opłatkiem dzieli się Adriana Król-Popiel – sołtys Michałowic Wsi, a od niedawna radna gminy Michałowice
Podobne tematy: Michałowice Wieś, Wigilia

21 grudnia 2014 r., w sali multimedialnej budynku przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach odbyło się wigilijne spotkanie mieszkańców Michałowic Wsi.


W wyremontowanym budynku po urzędzie było to pierwsze wigilijne spotkanie, a także pierwsze świąteczne spotkanie zorganizowane przez mieszkańców Michałowic Wsi, którzy sami przygotowali wszystkie potrawy. 

 

– Życzę wielu sukcesów – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Tutaj w większości są młodzi ludzie, a młodzi potrzebują sukcesów. W czasie przerwy świątecznej życzę oderwania się od codzienności, od codziennych problemów.

 

– Oglądamy w jasełkach, że Chrystus od początku miał problemy z dotarciem do człowieka. W Betlejem przed Maryją i Józefem drzwi były zamknięte – mówił ks. Marek Małkiewicz – proboszcz parafii Michałowice-Opacz. – Otwórzmy drzwi przed Chrystusem i drzwi przed drugim człowiekiem.

 

Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk podziękowała za zaproszenie na wigilijne spotkanie, Życzyła dużo zdrowia; miłych, spokojnych, rodzinnych świąt.

 

– Jesteśmy rodziną, bożą rodziną. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, bo jak będzie zdrowie, to ze wszystkim problemami można sobie poradzić – życzyła sołtys Michałowic Wsi i od niedawna radna – Adriana Król-Popiel.

 

Uczestnicy spotkania, nim skosztowali wigilijnych potraw, zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. 

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej