Archiwalny
28.03.2023 15:25

Zbieramy stare fotografie

295
W tym roku, 27 i 28 maja, wspólnie będziemy świętować jubileusz 70-lecia Gminy Michałowice. Przygotowania do jubileuszu już trwają, w tym m.in. opracowanie wystawy dotyczącej historii naszej gminy. Korzystamy głównie z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej Gminy Michałowice, gdzie znajdują się zdjęcia dotychczas zebrane od mieszkańców.

Wiele „nieskatalogowanych” zdjęć nadal znajduje się w prywatnych archiwach rodzinnych mieszkańców. Dlatego zwracamy się z gorąca prośbą do Państwa o udostępnienie nam fotografii, ich zeskanowanie lub wypożyczenie do skanowania. 

Poszukujemy wszelkich zdjęci, które pokazują tereny gminny Michałowice na przestrzeni ostatnich 70- lat, a także zdjęć z życia naszych miejscowości w czasach PRL-u. Może mają Państwo także wspomnienia związane z gminą, ludźmi czy wydarzeniami, które utkwiły szczególnie w pamięci? Do ich przesyłania także zachęcamy. 

Liczymy, że powstała galeria zdjęć zachowa wspomnienia naszej gminy i ludzi z nią związanych.

Prosimy o kontakt lub nadsyłanie scanów zdjęć z opisem wydarzeń i miejsc, których dotyczą, do 20 kwietnia br.

Kontakt:

Z góry dziękujemy za współpracę. 

Lata 60- ul. Targowa w Nowej WsiStacja WKD KomorówBudowa ul. Głównej w Nowej Wsi lata 70

 

Zdjęcia ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej Gminy Michałowice

1.  Lata 60. Widok na ulicę Targową Opacz Mała

2. 1962. Komorów - Stacja WKD.

3. 1974. Budowa ulicy Głównej w Nowej Wsi

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także