05.07.2021 15:15

Akademia Koszykówki Komorów Mistrzem Polski U13!

155
27 czerwca Akademia Koszykówki Komorów zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii do lat 13-tu.

"Mistrzem Polski Komorów, Komorów najlepszy jest! Brawo, brawo, brawo!" Choć ta pieśń śpiewana jest przez kibiców piłkarskich, to idealnie pasuje do naszych koszykarzy, którzy w minioną niedzielę, 27 czerwca zdobyli tytuł Mistrzów Polski U13. 

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywany w dnia 23-27 czerwca był wielkim świętem miłośników basketu. Tym razem nie w Komorowie, a w hali sportowej ZSP Nowej Wsi odbyło się to szczególne wydarzenie. Ta zmiana podyktowana była względami formalnymi, a dokładniej bezpieczeństwa związanego z kubaturą hali, która w przypadku zawodów tej rangi musi posiadać określoną powierzchnię. Tą zapewniła właśnie hala ZSP w Nowej Wsi, stąd od środy do niedzieli mogliśmy oglądać, kibicować i cieszyć się z sukcesu naszych koszykarzy, koszykarzy z Akademii Koszykówki Komorów.

Zanim stoczone zostały pojedynki o najważniejszy tytuł drużyny, musiały przejść przez fazę grupową. W grupie A, w której to znaleźli się nasi koszykarze, były jeszcze drużyny z Warszawy – AZS UW-MBA, Skierniewic – MKS Ósemka i Wrocławia – WKK. Tę część rywalizacji, poza drużyną ze Skierniewic, reszta zespołów zakończyła z tą samą liczbą punktów - 5. Jednak Akademia Koszykówki Komorów uzyskała najlepszy bilans koszy, 44 na plusie. 

W półfinale nasi koszykarze zmierzyli z najlepszą drużyną grupy B, czyli MKS Pruszków. To było spotkanie na najwyższym poziomie, które kibice oceniali jako przedwczesny finał. Oba zespoły dały kibicom niesamowite widowisko. Na cztery minuty przed końcem meczu serca kibiców naszej drużyny były mocno rozdygotane. Cztery minuty i przegrywamy 6 punktami. W sporcie już tak jest, że gra się do końca, a w koszykówce cztery minuty to szmat czasu, podobnie jak 6 punktów do odrobienia, to niewiele. Walka trwała do ostatniego gwizdka, a spotkanie wygrywamy różnicą 3 punktów (73-70)

W niedzielne przedpołudnie rywalizację rozpoczynają drużyny walczące o trzecie miejsce, MKS Pruszków i UKS Trójka Żyrardów. Spotkanie kończy się wynikiem 93-76 i tym samym drużyna z Pruszkowa melduje się na 3 miejscu MMP Koszykarzy.

Czas na mecz finałowy, w którym spotkały się: Akademia Koszykówki Komorów i AZS UW-MBA Warszawa. Podopieczni trenera Radosława Kusego od pierwszych minut dominowali na parkiecie. Skoncentrowani na swoich zadaniach górowali nad zawodnikami z Warszawy, co w konsekwencji przełożyło się na zdecydowane zwycięstwo 83 do 53.

Na zakończenie wielka feta i ceremonia dekoracji, w której udział wzięli: wójt Małgorzata Pachecka, dyrektorka ZSP w Nowej Wsi Jadwiga Jodłowska, Eugeniusz Kijewski – wiceprezes PZKosz, Michał Lesiński – członek Zarządu PZKosz i Prezes Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego.  

Wielkie gratulacje dla koszykarzy z Akademii Koszykówki Komorów. Jesteście Mistrzami. Mistrzami Polski i naszej gminy, gminy Michałowice.

Skład drużyny Mistrzów Polski U13, Akademii Koszykówki Komorów.

Radosław Kusy – trener

Seweryn Modniewski – I asystent trenera

Grzegorz Tomaszewski – II asystent trenera

 

Tomasz Bodzan – rozgrywający / rzucający

Wojciech Borek – niski skrzydłowy

Rafał Budysz – rozgrywający / środkowy

Wojciech Chojnacki – rzucający

Ksawery Gajewski – środkowy                

Mikołaj Hoszowski – silny skrzydłowy

Ignacy Jaryczewski – rzucający / niski skrzydłowy / silny skrzydłowy

Patryk Kawycz – rzucający

Ignacy Kmieciński – silny skrzydłowy

Łukasz Kochel – silny skrzydłowy

Wojciech Kośla – rzucający

Jeremi Lebiedziński – środkowy

Michał Licznarowski – niski skrzydłowy

Kacper Majchrzak – rozgrywający

Adam Matuszewski – niski skrzydłowy

Mateusz Mroczek – rzucający

Krystian Ostrowski – niski skrzydłowy    

Bartosz Papierz – silny skrzydłowy         

Maciej Szustakiewicz – środkowy

Paul Truszczyński – rozgrywający / rzucający

Wojciech Ulewicz – niski skrzydłowy      

Antoni Zaparucha – silny skrzydłowy

Michał Zawarczyński – rozgrywający

Dawid Ziemkiewicz – rozgrywający 

 

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów! 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także