29.09.2021 12:50

Gratulacje dla sportowców!

133
13 września br. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice złożyła gratulacje młodym sportowcam z naszej gminy, zawodnikom Akademii Koszykówki Komorów oraz Maksymilianowi Kaśnikowskiemu, którzy w tym roku zdobyli tytuł Mistrza Polski.

W gminie Michałowice mamy wielu młodych sportowców, z których jesteśmy dumni. Ich sukcesy i zdobywane tytuły mistrzowskie przynoszą chlubę naszej gminie, rozsławiają ją na terenie całego kraju.

Przypomnijmy, w tym roku tytuł Mistrza Polski U-13 zdobyli zawodnicy Akademii Koszykówki Komorów w składzie:

Dawid Ziemkiewicz – rozgrywający

Trenerami drużyny są: Radosław Kusy, Seweryn Modniewski oraz Grzegorz Tomaszewski.

Natomiast na kortach tenisowych nie miał sobie równych utalentowany młody tenisista z naszej gminy, mieszaniec Opaczy-Kolonii, Maksymilian Kaśnikowski. Został on podwójnym Mistrzem Polski Juniorów w tenisie - wywalczył złoty medal zarówno w singlu, jak i deblu.

Małgorzata Pachecka podziękowała młodym sportowcom i trenerom, a także wszystkim rodzicom za wspieranie swoich dzieci. Życzyła wszystkim pozostawania w tak wspaniałej formie. "Trzymam kciuki za wasze sportowe kariery – obyście odnaleźli w swojej pasji spełnienie zawodowe, a przede wszystkim sposób na dobre, szczęśliwe życie"  - dodała na zakończenie Pani wójt.

Podczas spotkania z młodymi sportowcami odbyła się także dekoracja najlepszych mieszkańców biorących udział w  Pucharze Polski Nordic Walking, którego zawody odbyły się 14 sierpnia br.  Dystans 5 km najszybciej wśród wszystkich mieszkańców gminy pokonała pani Beata Jarząbek z czasem 40 min 53 sek. Natomiast na dystansie 10 km najszybszy czas (1 godz., 18 min, 20 sek.) uzyskała mieszkanka Michałowic pani Agata Brożyna, natomiast wśród mężczyzn liderem okazał się pan Michał Iwanowski z Reguł pokonując ten dystans w czasie 1 godziny 24 min 29 sek.

Raz jeszcze gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w kolejnych zmaganiach.

Autor: Autor zdjęć Mariusz Marcysiak
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji