09.02.2023 11:35

MIĘDZYPOWIATOWE FINAŁY XXV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

77
W środę 08 lutego 2023r. rozegrano turniej finałowy w ramach Międzypowiatowych Igrzysk Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kat. młodzież.

Gospodarzem, a zarazem organizatorem finałowego turnieju był Grodzisk Mazowiecki. Zawodnicy podczas rozgrywek podzieleni byli na cztery grupy. W każdej grupie obowiązywał system „każdy z każdym”, gdzie zawodnicy danego powiatu rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej lub ewentualnie w grze podwójnej. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 2-óch wygranych setów oraz 3-ech wygranych meczów dla danej drużyny, sety punktowane do 11-u punktów.

Naszą szkołę, klub, gminę i powiat reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, które w grudniu ubiegłego roku wywalczyły zwycięstwo w naszej gminie, a w styczniu zostały triumfatorkami powiatu pruszkowskiego.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji . Po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców we wszystkich grupach. Nasze zawodniczki w swojej grupie wygrały wszystkie sety i mecze, dzięki czemu wyszły z grupy na 1 miejscu.  W półfinale spotkały się w zwycięskim pojedynku  z drużyną, z powiatu żyrardowskiego i awansowały do finału wraz z drużyną z Grodziska Mazowieckiego. Ostatecznie uplasowały się na  2 miejscu sprawiając sobie i nam wspaniały prezent przed feriami zimowymi.  

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych i zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2023r.

Ze sportowymi pozdrowieniami – opiekun/trener: dr inż. Marcin Jagiełło

Opublikowany przez: Magdalena Nowak-Segieta
Podobne tematy: tenis stołowy, zawody

Zobacz także