22.05.2019 10:00

UKS Akademia Koszykówki Komorów jedzie na Finał Mistrzostw Polski U14!

363
Żółto-zielone to barwy niezwyciężone! Doping kibiców poniósł koszykarzy UKS Akademia Koszykówki w Komorowie do zwycięstwa w półfinałach i tym samym nasi koszykarze zagrają w Wielkim Finale Mistrzostw Polski U14. Wielkie Gratulacje!

W Półfinałach Mistrzostw Polski nie ma słabych drużyn. Wystarczy wspomnieć, że grają w nich mistrzowie i wicemistrzowie w swoich regionach. Do Komorowa na trzy dni 17-19 maja przyjechały drużyny z Suchego Lasu wicemistrz Wielkopolski – Basket Team, z Łodzi mistrz województwa łódzkiego – ŁKS AZS Basketball Szkoła Gortata i z Rybnika trzeci zespół Śląska – MKKS Rybnik.

W pierwszym dniu półfinałowych rywalizacji koszykarze z UKS AK Komorów spotkali się z ekipą MKKS Rybnik, a spotkanie zakończyło się wynikiem 95:65. To było zaledwie preludium tego, co na zawodników czekało następnego dnia. Spotkanie z Suchym Lasem, pretendentem i faworytem do zdobycia Mistrzostwa Polski. Jeszcze przed starciem trener Grzegorz Tomaszewski mówił: dziś przed nami chwila prawdy, zobaczymy, co będzie. Wyczuwalna ostrożność w słowach trenera okazała się dość oczywista, ponieważ koszykarze z Suchego Lasu podczas całego cyklu prezentowali się naprawdę bardzo dobrze, a do tego w Komorowie mieli ogromne wsparcie kibiców, którzy przyjechali ze swoją drużyną.

Tak, to był pojedynek nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach. Doping niósł zawodników zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Punkt za punkt, aż w końcu żółto-zielone barwy okazały się niezwyciężone i pokonały Basket Team Suchy Las 88:76, a dumni kibice z tą wiadomością odwiedzili mieszkańców Komorowa podczas pikniku „Zielono Mi!”.

Ostatni dzień wydawał się już czystą formalnością. Pierwsze miejsce w grupie dawało okazję na chwilę odpoczynku czołowym zawodnikom naszej drużyny, a tą okazję postanowili wykorzystać koszykarze z ŁKS Łódź. Po dwóch kwartach ŁKS prowadził 3 punktami, a kibice notowali podwyższone ciśnienie. W przerwie trener Robert Sitek mówił – chłopcy nieco się rozprężyli po wczorajszym zwycięstwie, ale gramy do końca, nie odpuszczamy. I tak też było. Trzecia kwarta przyniosła skromne jednopunktowe prowadzenie. Natomiast czwarta kwarta to już popis skuteczności naszych koszykarzy i to zarówno w obronie, jak i pod koszem przeciwników. Kibice już wiedzieli, że UKS AK Komorów zwycięży i tylko zastanawiali się, czy drużyna przekroczy barierę 100 punktów. Tak się nie stało, ale 97 do 81 to rewelacyjny wynik i z kompletem punktów, z pierwszym miejscem w grupie jedziemy na Finał Mistrzostw Polski.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny, sztabu szkoleniowego, a także kibiców, którzy „Dumni ze zwycięstwa i wierni po porażce” towarzyszą naszej drużynie. Gratulacje i trzymamy kciuki za finał!

Drużyna UKS Akademia Koszykówki Komorów:

Michał Jałtoszuk, Adam Janik, Maksymilian Niemirowicz-Szczytt, Aleksander Nowaczewski, Bartek Jaworski, Michał Stelmach, Jakub Dobrzyński, Franciszek Szular, Mikołaj Zawrotniak, Nikodem Feruś, Maciej Karolonek, Janusz Ratowski, Mikołaj Rajchert, Jakub Kowalski, Filip Kowalczyk i Maksymilian Kurowski. Trenerzy Grzegorz Tomaszewski i Robert Sitek.

 

 

Podobne tematy: UKS Komorów

Zobacz także