29.04.2019 09:50

UKS Akademia Koszykówki Komorów w Półfinałach Mistrzostw Polski U14!

635
Już po raz drugi w tym roku wielka koszykówka zagościła na parkiecie w Komorowie. W dniach 26 – 28 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej odbyły się ćwierćfinały Mistrzostw Polski chłopców U14.

Organizacja pod egidą PZKOSZ ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 to duże wyróżnienie dla naszych koszykarzy. Z pośród wielu aplikacji, które złożyły zespoły z całej Polski, zaledwie osiem drużyn dostąpiło tego zaszczytu. W Komorowie rywalizację o półfinały toczyły drużyny z grupy IV, a wśród nich były: BDS Instal AZS PR Rzeszów, Exact Systems Śląsk Wrocław, UKS MOSM Bytom i oczywiście nasi koszykarze z UKS AK Komorów.

Z dumą możemy powiedzieć, że po zaciętych rozgrywkach zwycięzcą okazał się UKS Akademia Koszykówki Komorów.

Skład zwycięskiej drużyny: Michał Jałtoszuk, Adam Janik, Aleksander Nowaczewski, Bartek Jaworski, Michał Stelmach, Jakub Dobrzyński, Franciszek Szular, Mikołaj Zawrotniak, Nikodem Feruś, Maciej Karolonek, Janusz Ratowski, Mikołaj Rajchert, Jakub Kowalski, Filip Kowalczyk i Maksymilian Kurowski. Trenerzy Grzegorz Tomaszewski i Robert Sitek.

Jako pierwsze swoją rywalizację o półfinał rozpoczęły drużyny z Rzeszowa i Wrocławia, a mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Wrocławian 56:95. Emocje w piątkowe popołudnie rosły z minuty na minutę, a gdy na parkiecie pojawili się koszykarze z UKS AK Komorów i UKS MOSM Bytom serca kibiców zaczęły bić dużo szybciej. I choć po meczu trener Grzegorz Tomaszewski mówił, że chłopcy podeszli do meczu trochę bojaźliwie, to kto nie był, a zobaczył tylko wynik 79:56 z pewnością by powiedział, że to był bardzo dobry mecz.

Drugi dzień ćwierćfinałowy przyniósł kolejne zwycięstwo naszych koszykarzy, którzy tym razem 99:57 pokonali BDS Instal MOS AZS PR Rzeszów. Piękny mecz, w którym niewiele zabrakło do przekroczenia bariery 100 punktów. A skoro o rekordach mowa, to tego dnia bez wątpienia na słowa uznania zasługuje Maciej Karolonek, który zdobył w meczu 34 punkt. W drugim meczu tego dnia UKS MOSM Bytom przegrał z Exact Systems Śląsk Wrocław 84:86.

Po dwóch dniach zmagań nasi koszykarze zajmowali pierwsze miejsce w grupie, ale tą samą ilość punktów co UKS AK Komorów miał również Exact Systems Śląsk Wrocław [obie drużyny po 4 pkt – przyp. red], więc jasne było, że ostatni dzień przyniesie rozstrzygnięcie, kto z pierwszego miejsca awansuje do półfinałów. Zanim jednak to nastąpiło, o trzecie miejsce w grupie zawalczyli koszykarze z BDS Instal AZS PR Rzeszów i UKS MOSM Bytom. Walka trwała do ostatnich sekund, a o zwycięstwie zadecydował rzut wolny wykonywany przez zawodnika z Rzeszowa na niespełna 4 sekundy przed końcem meczu. Mecz zakończył się wynikiem 73:72 dla BDS Instal AZS PR Rzeszów

Niezwykle skoncentrowani do meczu o pierwsze miejsce w grupie przystąpili koszykarze z UKS AK Komorów, który od samego początku tych rozgrywek zapowiadał się na nie lada konfrontację. Mistrz Mazowsza kontra Mistrz Dolnego Śląska. Emocji nie brakowała do ostatnich minut, choć tylko pierwsza kwarta była wyrównana. Pozostałe trzy to już pokaz umiejętności naszych koszykarzy, którzy mimo znaczącej przewagi grali do samego końca,  zwyciężając 92:59.

Gratulujemy naszym koszykarzom awansu do półfinałów Mistrzostw Polski. Życzymy przejścia kolejnego etapu i zwycięstwa w  finale!!!