27.06.2024 08:30

Za nami pierwszy Nightskating w gminie Michałowice

109
Rolkarze, wrotkarze i rowerzyści opanowali w sobotę, 22 czerwca, ulice gminy Michałowice.

Nightskating, czyli wieczorny przejazd na rolkach, wrotkach i rowerach ulicami znany jest fanom tych sportów od lat. A w minioną sobotę mogliśmy się przekonać, jak bardzo wśród mieszkańców naszej gminy. Wydarzenie po raz pierwszy zagościło w gminie Michałowice i od razu ze świetną frekwencją. 

Ponad 100 osób ruszyło spod urzędu gminy w trasę: ul. Kuchy, Topolową, Kolejową, Kasztanową, Centralną, drogą serwisową S8, Sokołowską, ponownie drogą serwisową S8, Sąsiedzką, ks. Michała Woźniaka, Leśną, Sanatoryjną, aleją Kasztanową, Strych Lip, ul. Wiejską, 3-go Maja, ponownie aleją Strych Lip, Kasztanową, ul. Pęcicką, aleją Powstańców Warszawy na parking przed urzędem gminy, gdzie znajdowała się meta 17 km pętli.

Strat przejazdu rozpoczął się punktualnie o godz. 19:00. Jednak już od godziny 17:45 uczestnicy mieli okazję skorzystać z bezpłatnych warsztatów nauki jazdy, które poprowadzili profesjonalni instruktorzy z Zarolkujemy Radom.

Przygotowani i rozgrzani oraz w asyście policji z Komisariatu Policji w Regułach, fani jazdy na różnego rodzaju kółkach ruszyli w trasę pozwalającą spojrzeć na naszą gminę z trochę innej perspektywy. Do tego była to również chwila na oderwanie się od codziennych zajęć i rekreacji w tempie, które odpowiadało wszystkim, bez względu na umiejętności. Dlatego też nie dziwi fakt, iż w wydarzeniu udział wzięły całe rodziny.

Oczywiście wydarzenie odbywało się według określonych zasad bezpieczeństwa i warunków, które pozwoliły wszystkim uczestnikom na niczym niezakłócony przejazd. Zadbały o to służby porządkowe Zarolkujemy Radom.

Pierwszy Nightskating w naszej gminie okazał się doskonałą okazją do integracji mieszkańców, a także do czerpania radości ze swobodnej jazdy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także