04.06.2014 12:00

Zawody wędkarskie, Nowa Wieś 2014

359
Klub Wędkarski z Nowej Wsi zawody organizuje kilka razy w roku. Oficjalne rozpoczęcie sezonu nad Smugiem miało miejsce 6 kwietnia, kiedy to odbyły się zawody spławikowe. Natomiast 31 maja zorganizowane zostały zmagania spinningowe.

W kwietniu wędkarze uczestniczący w zawodach spławikowych walczyli o mistrzostwo Klubu Wędkarza, który działa przy Radzie Sołeckiej w  Nowej Wsi. W zawodach wzięło  udział 16 zawodników. Zawody trwały 3 godziny – od 8.00 do 11.00.

Złowione ryby ważył i liczył  prezes Klubu Wędkarza – Krzysztof Grobelny, z pomocą sołtysa Nowej Wsi - Mariana Bośki. Zgodnie z obowiązującymi zasadami wszystkie ryby po zważeniu zostały ponownie wypuszczone do wody. Ogólna waga złowionych ryb to 60,57 kg. Złowiono 116 karpii, 2 amury i 6 płoci.

Połów był bardzo udany, a zwycięzcami zawodów zostali:

I miejsce – Marcin Kloc – 11,615 kg złowionych ryb, 25 sztuk – karpie

II miejsce – Kamil Klocek – 6,640 kg złowionych ryb, 8 sztuk – karpie

Natomiast ostatniego dnia maja zorganizowane zostały zawody spinningowe. Technika ta zakłada aktywny połów ryb. Wędkarz często i w różne miejsca rzuca wędzisko. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięzcą zawodów został Andrzej Nowocień. Drugie miejsce zajął Grzegorz Sałkiewicz, trzecie – Bogdan Kujawa. Prezes Związku Wędkarskiego Krzysztof Grobelny, zajął piąte miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Podczas zawodów wędkarze łowili same szczupaki, pomimo, że w akwenie pływają również okonie, amury i karpie. Po zakończonych zawodach nastąpiło ważenie ryb. A następnie ryby wróciły do wody. Takie są reguły zawodów i wszyscy zawodnicy je respektują.

Wszyscy zawodnicy zgodnie mówili, że w tym roku, warunki pogodowe były sprzyjające, również ryb było więcej i lepiej „brały”.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe.  Puchary wręczył Krzysztof Grabki, wójta gminy, oraz Elżbieta Biczyk, radna Rady Gminy Michałowice. Wszyscy biorący udział w zawodach  wędkarze to wieloletni członkowie Klubu Wędkarskiego w Nowej Wsi.

Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku i trzeba przyznać, że smakowały wyjątkowo.

Do Klubu Wędkarskiego w Nowej Wsi należy przeszło 73 wędkarzy. Członkowie opłacają składki, zarybiają akwen i dzięki temu mogą łowić ryby. W Smugu żyją okonie, szczupaki, karpie i amury.