Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka - Nowa Wieś
W czasie zawodów Dzieci łowiły małe rybki. Potem wracały one do wody Sara w czasie zawodów Adam Piotrkowicz złowił 54 ryby Puchar dla Sary. Sara zajęła I miejsce Medale wręczał prezes Koła Wędkarskiego z Nowej Wsi Krzysztof Grobelny Elżbieta Biczyk, radna, dla każdego dziecka miała upominek Zwycięzcy Na zakończenie było ognisko
Podobne tematy: Nowa Wieś

Klub Wędkarski z Nowej Wsi, jak corocznie, z okazji Dnia Dziecka, zorganizował dziecięce zawody w łowieniu ryb. Puchary najlepszym wędkarzom wręczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, który objął patronat nad tym wydarzeniem.


Zawody dla dzieci odbyły się w niedzielę, 1czerwca. Wzięło w nich udział dziesięcioro dzieci, którym towarzyszyli rodzice lub dziadkowie. Zawody odbyły się techniką spławikową, czyli tradycyjną. Wszystkim dzieciom udało się złowić wiele ryb. Pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zajęła Sara Pękala, złowiła aż 57 ryb. Jej kolega z klasy  - Adam Piotrkowicz złowił 54 ryby i zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce – liczbą 23 złowionych ryb - zajął Damian Gorzkowski. Zwycięzcy (cała trójka) mają po 12 lat i chodzą do jednej, piątej klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczał Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, a także nagrody, które wręczali: Elżbieta Biczyk, radna i Krzysztof Grobelny, prezes Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi.

 

Pozostałe dzieci: Bartek Pawelec, Natalia Rola, Grzegorz Iwańczyk, Jan Bigosiński, Dawid Zachariasz oraz Nikola i Patryk Tyszka również złowili dużo ryb. Wszyscy uczestniczy otrzymali medale upamiętniające uczestnictwo w zawodach wędkarskich.

 

Dzieci łowiły ryby metodą spławikową. To jedna z najpopularniejszych technik łowienia ryb. Polega ona na tym, że wędkarz czeka, aż ryba wędrując za pokarmem, napłynie na stanowisko łowiącego. Złowione rybki, bo były to malutkie okazy, po zwarzeniu i policzeniu z powrotem trafiały do wody. Rejestr prowadził Grzegorz Sałkiewicz – wiceprzewodniczący Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, który starannie liczył i notował złowione okazy.

 

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały również drobne upominki, które ufundowała gmina Michałowice.  Nagrody w postaci  sprzętu wędkarskiego ufundował również właściciel sklepu zoologiczno-wędkarskiego w Pruszkowie.   

 

Ostatnim punktem imprezy było ognisko. Dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do pieczenia kiełbasek na ogniu. Wszystkim dopisywały humory.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej