Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka - Nowa Wieś
W czasie zawodów Dzieci łowiły małe rybki. Potem wracały one do wody Sara w czasie zawodów Adam Piotrkowicz złowił 54 ryby Puchar dla Sary. Sara zajęła I miejsce Medale wręczał prezes Koła Wędkarskiego z Nowej Wsi Krzysztof Grobelny Elżbieta Biczyk, radna, dla każdego dziecka miała upominek Zwycięzcy Na zakończenie było ognisko
Podobne tematy: Nowa Wieś

Klub Wędkarski z Nowej Wsi, jak corocznie, z okazji Dnia Dziecka, zorganizował dziecięce zawody w łowieniu ryb. Puchary najlepszym wędkarzom wręczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, który objął patronat nad tym wydarzeniem.


Zawody dla dzieci odbyły się w niedzielę, 1czerwca. Wzięło w nich udział dziesięcioro dzieci, którym towarzyszyli rodzice lub dziadkowie. Zawody odbyły się techniką spławikową, czyli tradycyjną. Wszystkim dzieciom udało się złowić wiele ryb. Pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zajęła Sara Pękala, złowiła aż 57 ryb. Jej kolega z klasy  - Adam Piotrkowicz złowił 54 ryby i zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce – liczbą 23 złowionych ryb - zajął Damian Gorzkowski. Zwycięzcy (cała trójka) mają po 12 lat i chodzą do jednej, piątej klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczał Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, a także nagrody, które wręczali: Elżbieta Biczyk, radna i Krzysztof Grobelny, prezes Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi.

 

Pozostałe dzieci: Bartek Pawelec, Natalia Rola, Grzegorz Iwańczyk, Jan Bigosiński, Dawid Zachariasz oraz Nikola i Patryk Tyszka również złowili dużo ryb. Wszyscy uczestniczy otrzymali medale upamiętniające uczestnictwo w zawodach wędkarskich.

 

Dzieci łowiły ryby metodą spławikową. To jedna z najpopularniejszych technik łowienia ryb. Polega ona na tym, że wędkarz czeka, aż ryba wędrując za pokarmem, napłynie na stanowisko łowiącego. Złowione rybki, bo były to malutkie okazy, po zwarzeniu i policzeniu z powrotem trafiały do wody. Rejestr prowadził Grzegorz Sałkiewicz – wiceprzewodniczący Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, który starannie liczył i notował złowione okazy.

 

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały również drobne upominki, które ufundowała gmina Michałowice.  Nagrody w postaci  sprzętu wędkarskiego ufundował również właściciel sklepu zoologiczno-wędkarskiego w Pruszkowie.   

 

Ostatnim punktem imprezy było ognisko. Dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do pieczenia kiełbasek na ogniu. Wszystkim dopisywały humory.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej