Koncert i potańcówka - Osiedle Komorów
41(piątek, 13 września, godz. 19:00).
LIPKA & KOMPANY to zespół założony przez akordeonistę i wokalistę Roberta Lipkę. Powstał z fascynacji polską muzyką przedwojenną i miejskim folklorem. W repertuarze znajdziemy przedwojenne szlagiery, tanga, fokstroty, walce, slow-foxy, polki ale także polskie piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach. Sposób, w jaki odbierane są koncerty zespołu i żywiołowe tańce na potańcówkach świadczą o ponadczasowości i olbrzymiej wartości przedwojennej muzyki. Skład grupy opiera się na muzykach znanych z takich zespołów jak Czessband i Bum Bum Orchestra. Wśród twórców piosenek pojawiają się znane nazwiska jak Henryk Wars, Artur Gold, Władysław Daniłowski czy Zygmunt Białostocki, ale też wielu na nowo odkrytych autorów. Kluczem do tak różnorodnego i bogatego materiału są warsztaty muzyczne z seniorami z warszawskiej Pragi oraz innych miast prowadzone przez lidera grupy od kilkunastu lat. Dzięki intensywnym działaniom warsztatowo-koncertowym udało się na nowo odkryć zapomniane piosenki. Muzyka grupy to idealna propozycja dla publiczności lubiącej słuchać świetnych tekstów i kompozycji jak również dla miłośników tańca. Robert Lipka to wokalista doskonale poruszający się w przedwojennych klimatach, jak ogniste foxtroty i polki szemrane, sentymentalne i andrusowskie tanga. Zespół gra też muzykę bałkańską, żydowską, wschodniosłowiańską, cygańską i polską ludową z różnych regionów. Lipka & Kompany to zawodowi muzycy, którzy wymykają się narzuconym schematom i wciąż szukają ciekawych rozwiązań dźwiękowych.
Robert Lipka - akordeon, śpiew;
Oliwier Andruszczenko - klarnet, saksofon;
Piotr Janiec - bandżola, śpiew;
Damian Marat - trąbka;
Mateusz Sieradzan - instrumenty perkusyjne, śpiew.
Stylizacje ubraniowe retro mile widziane.
Podczas spotkania zapraszamy na drobny bufecik przekąskowy, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń „Dziewczyny z Komorowa”.
Miejsce: Komorów - ogródki działkowe (Rodzinny Ogród Działkowy - ROD) w Komorowie, Sala Bankietowa - ul. Turystycznej 25.
Wydarzenie może być dokumentowane w postaci fotorelacji/filmu i może być opublikowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i wydawnictwach Gminy Michałowice oraz jednostek pomocniczych oraz może być przekazywane mediom. Biorąc udział w przedsięwzięciu uczestnik/opiekun prawny uczestnika, wyraża zgodę na przetwarzanie jego/uczestnika wizerunku dla potrzeb związanych z promocją wydarzenia.
Zobacz także
(sobota, 19 października, godz. 17:00).
Obowiązują zapisy!
(środa, 23 października, godz. 11.00 i 18.00).
(20 października, godz. 18:00). Obowiązują zapisy!