Zajęcia cyklu UWW dotyczyły coraz popularniejszej aktywności - nordic walking

Nordic walking - marsz po zdrowie 01.03.2016 14:05

Nordic walking, czyli szybki spacer z kijkami, jest aktywnością, która zdobywa coraz więcej zwolenników. W ramach cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku, we wtorek 1 marca, odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których Katarzyna Janota-Zwolińska, instruktor akrobatyki i sportu, przedstawiła walory zdrowotne marszu, a przede wszystkim wprowadziła uczestnikom elementy prawidłowej techniki.

czytaj więcej
Inwestycje 2016

Inwestycje 2016 24.02.2016 13:40

W tegorocznym budżecie gminy Michałowice na inwestycje zaplanowano ponad 20,4 mln zł. Oprócz infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej poprawie ulegnie infrastruktura społeczna. Przybędą nowe centra spotkań mieszkańców – świetlice. Miejsca sportu i rekreacji zmienią swoje oblicze – zaplanowano modernizację bieżni i boiska przy szkole w Michałowicach oraz rozpoczęcie wieloetapowej budowy zaplecza sportowego w Granicy.

czytaj więcej
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 24.02.2016 10:20

Mieszkańcy naszej gminy: Państwo Regina i Marian Ciećkowie, Danuta i Bogdan Chrzanowscy, Danuta i Stefan Gajewscy, Elżbieta i Zbigniew Lewonowscy oraz Bożenna i Antoni Walowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas XIII sesji Rady Gminy Michałowice, 18 lutego br., w imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył wójt, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
Dlaczego warto się relaksować?- spotkanie w ramach UWW prowadziła Ewelina Buczyńska

Skuteczne techniki relaksacyjne – spotkanie Uniwersytetu Wszelkiego Wieku 24.02.2016 09:45

Szybkie tempo życia, nierzadko trudne kontakty z różnymi osobami, duża ilość spraw na głowie sprawiają, że czujemy się rozdrażnieni i przemęczeni. Stres towarzyszymy nam każdego dnia. Ma negatywny wpływ na stan naszego organizmu i kondycję psychiczną. Potrafi też zatruć nasze relacje z najbliższymi nam osobami. Na szczęście możemy sobie z nim poradzić. O tym, jak skutecznie i łatwo się relaksować mogli przekonać się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku – tym razem poświęconego skutecznym technikom relaksacyjnym.

czytaj więcej
Możiwość pozyskania dofinansowania przez osoby fizyczne

Możiwość pozyskania dofinansowania przez osoby fizyczne 22.02.2016 13:50

W najbliższym czasie (początek kwietnia) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie prowadził nabór wniosków umożliwiających osobom fizycznym uzyskanie dofinansowania w formie pożyczki lub dotacji na przedsięwzięcia wprowadzające nowoczesne technologie służące i przyczyniające się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska.

czytaj więcej
Dlaczego nie chudniemy - spotkanie z cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku prowadziła Renata Chmielecka

Dlaczego nie chudniemy - spotkanie cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku 17.02.2016 08:55

O tym, jak sprawić aby powrót do wymarzonej sylwetki przebiegał w miarę możliwości bezboleśnie mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania z Renatą Chmielecką pt. Dlaczego nie chudniemy- zorganizowanego w ramach Uniwersytetu Wszelkiego Wieku w Urzędzie Gminy Michałowice, 16 lutego br.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne.

Kulinarne warsztaty dla dzieci 30.01.2016 19:45

Z myślą o najmłodszych, 30 stycznia, w sali budynku przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie pod czujnym okiem specjalisty dzieci z sołectwa Michałowice zgłębiały tajniki sztuki kulinarnej.

czytaj więcej
Inwestycje

Inwestycje 07.01.2016 11:30

Ostatni miesiąc 2015 roku przyniósł kilka rozstrzygnięć postępowań przetargowych na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. I tak mieszkańcy Opaczy – Kolonii doczekają się przebudowy ul. Ryżowej, zaś mieszkańcy Granicy – ulicy Warszawskiej. W Komorowie zostaną przebudowane ulice Klonowa i Lipowa, w Nowej Wsi - Łąkowa.

czytaj więcej
Spotkanie LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice

Spotkanie LGD 07.12.2015 10:55

Po formalnym przystąpieniu gminy Michałowice do stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice (LGD), 3 grudnia br., w sali multimedialnej urzędu gminy odbyło się spotkanie informacyjne przybliżające działalność stowarzyszenia, jak również możliwości pozyskania funduszy unijnych w ramach inicjatywy LEADER. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, radni, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy.

czytaj więcej
Spotkanie UWW pt.: Serce twoim skarbem

Serce Twoim skarbem... 30.11.2015 14:35

25 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Wszelkiego Wieku. Tym razem prelekcja została poświęcona schorzeniom układu sercowo-naczyniowego i ich profilaktyce.

czytaj więcej
Gmina Michałowice w Lokalnej Grupie Działania

Gmina Michałowice w Lokalnej Grupie Działania 23.11.2015 13:40

17 listopada br. nasza gmina przystąpiła do stowarzyszenia „Lokalnej Grupy Działania (LGD) Nadarzyn-Raszyn”, formuły współpracy między gminami, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prawnego, zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji z 3 sektorów – publicznego, gospodarczego i społecznego (organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy).

czytaj więcej
Wręczenie Medalu za Zasługi dla Policji

Medal za Zasługi dla Policji 20.11.2015 10:50

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został odznaczony srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji, przyznanym przez Ministra właściwego do Spraw Wewnętrznych. Wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie, podinsp. Krzysztof Radzik, w asyście Komendanta Komisariatu Policji w Michałowicach, kom. Małgorzaty Pietrusiak. Uroczystość odbyła się podczas XI sesji Rady Gminy Michałowice, 19 listopada br.

czytaj więcej
Spotkanie z policją nt. bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo osób starszych 05.11.2015 15:10

5 listopada, w ramach cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku (UWW) odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, które dotyczyło bezpieczeństwa osób starszych.

czytaj więcej
Przetargi, przebudowy, modernizacje...

Przetargi, przebudowy, modernizacje... 03.11.2015 11:25

Mieszkańcy Granicy będą mogli korzystać z osiedlowej świetlicy prawdopodobnie już w przyszłym roku – właśnie rozpoczęło się postępowanie przetargowe na jej budowę. W najbliższym czasie nastąpią przebudowy ulic: Łąkowej i Kwiatowej w Nowej Wsi. Na ulicy Bodycha, która biegnie przez Reguły i Opacz-Kolonię zostanie wykonana nakładka asfaltowa. Planowane jest wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w drodze dojazdowej do ul. Środkowej w Opaczy-Kolonii. Niebawem poznamy także firmy, które będą odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy, jak również tę, która będzie wykonywała obsługę i konserwację sieci wodociągowej. Kończą się prace związane z poszerzeniem i utwardzeniem ciągu rowerowego, biegnącego wzdłuż torów kolejki WKD w Regułach.

czytaj więcej
Głosowanie mieszkańców w wyborach do Sejmu i Senatu

Głosowanie mieszkańców w wyborach do Sejmu i Senatu 27.10.2015 10:25

25 października aż 71,82% mieszkańców gminy Michałowice poszło do urn wyborczych, by wybierać kandydatów do Sejmu i Senatu. Były to już kolejne wybory, gdy nasza gmina odnotowała najwyższą frekwencję w powiecie pruszkowskim (63,93%) i wysoką w kraju (50,90%). Najliczniej w wyborach uczestniczyli mieszkańcy głosujący w obwodowej komisji nr 9 (cześć Komorowa) – 78,87%, najmniej – w sołectwie Komorów – 67,66% uprawnionych.

czytaj więcej
« ... 5 6 7 8 9 10 11 ... »