Świetlica w Granicy została wybudowana w systemie pasywnym, m.in. na dachu zamontowano instalację fotowoltaniczną

Inwestycje na finiszu 06.05.2016 12:50

Właśnie dobiega końca jedna z większych inwestycji, która dotyczy infrastruktury społecznej - budowa świetlicy osiedlowej w Granicy. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym.

czytaj więcej
Porządki w sołectwie Komorów - zbiórka w Kaliszowym Gaiku.

Porządki w sołectwie Komorów 25.04.2016 15:40

W piątek, 22 kwietnia, odbyły się wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Akcję sprzątania miejscowości zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecka oraz Katarzyna Parzyńska, radna, przy współpracy gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii

Koniec objazdu ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii 15.04.2016 13:30

Już od soboty, 16 kwietnia br., po trwającej niespełna 8 tygodni przebudowie ul. Ryżowej, ruch na tej drodze zostanie wznowiony. Co prawda będą jeszcze trwały prace porządkowe i uzupełnianie znaków, niemniej jednak zakończą się utrudnienia związane z objazdem.

czytaj więcej
Zajęcia cyklu UWW dotyczyły coraz popularniejszej aktywności - nordic walking

Nordic walking - marsz po zdrowie 01.03.2016 14:05

Nordic walking, czyli szybki spacer z kijkami, jest aktywnością, która zdobywa coraz więcej zwolenników. W ramach cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku, we wtorek 1 marca, odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których Katarzyna Janota-Zwolińska, instruktor akrobatyki i sportu, przedstawiła walory zdrowotne marszu, a przede wszystkim wprowadziła uczestnikom elementy prawidłowej techniki.

czytaj więcej
Inwestycje 2016

Inwestycje 2016 24.02.2016 13:40

W tegorocznym budżecie gminy Michałowice na inwestycje zaplanowano ponad 20,4 mln zł. Oprócz infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej poprawie ulegnie infrastruktura społeczna. Przybędą nowe centra spotkań mieszkańców – świetlice. Miejsca sportu i rekreacji zmienią swoje oblicze – zaplanowano modernizację bieżni i boiska przy szkole w Michałowicach oraz rozpoczęcie wieloetapowej budowy zaplecza sportowego w Granicy.

czytaj więcej
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 24.02.2016 10:20

Mieszkańcy naszej gminy: Państwo Regina i Marian Ciećkowie, Danuta i Bogdan Chrzanowscy, Danuta i Stefan Gajewscy, Elżbieta i Zbigniew Lewonowscy oraz Bożenna i Antoni Walowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas XIII sesji Rady Gminy Michałowice, 18 lutego br., w imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył wójt, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
Dlaczego warto się relaksować?- spotkanie w ramach UWW prowadziła Ewelina Buczyńska

Skuteczne techniki relaksacyjne – spotkanie Uniwersytetu Wszelkiego Wieku 24.02.2016 09:45

Szybkie tempo życia, nierzadko trudne kontakty z różnymi osobami, duża ilość spraw na głowie sprawiają, że czujemy się rozdrażnieni i przemęczeni. Stres towarzyszymy nam każdego dnia. Ma negatywny wpływ na stan naszego organizmu i kondycję psychiczną. Potrafi też zatruć nasze relacje z najbliższymi nam osobami. Na szczęście możemy sobie z nim poradzić. O tym, jak skutecznie i łatwo się relaksować mogli przekonać się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku – tym razem poświęconego skutecznym technikom relaksacyjnym.

czytaj więcej
Możiwość pozyskania dofinansowania przez osoby fizyczne

Możiwość pozyskania dofinansowania przez osoby fizyczne 22.02.2016 13:50

W najbliższym czasie (początek kwietnia) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie prowadził nabór wniosków umożliwiających osobom fizycznym uzyskanie dofinansowania w formie pożyczki lub dotacji na przedsięwzięcia wprowadzające nowoczesne technologie służące i przyczyniające się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska.

czytaj więcej
Dlaczego nie chudniemy - spotkanie z cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku prowadziła Renata Chmielecka

Dlaczego nie chudniemy - spotkanie cyklu Uniwersytet Wszelkiego Wieku 17.02.2016 08:55

O tym, jak sprawić aby powrót do wymarzonej sylwetki przebiegał w miarę możliwości bezboleśnie mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania z Renatą Chmielecką pt. Dlaczego nie chudniemy- zorganizowanego w ramach Uniwersytetu Wszelkiego Wieku w Urzędzie Gminy Michałowice, 16 lutego br.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne.

Kulinarne warsztaty dla dzieci 30.01.2016 19:45

Z myślą o najmłodszych, 30 stycznia, w sali budynku przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie pod czujnym okiem specjalisty dzieci z sołectwa Michałowice zgłębiały tajniki sztuki kulinarnej.

czytaj więcej
Inwestycje

Inwestycje 07.01.2016 11:30

Ostatni miesiąc 2015 roku przyniósł kilka rozstrzygnięć postępowań przetargowych na wykonanie inwestycji infrastrukturalnych. I tak mieszkańcy Opaczy – Kolonii doczekają się przebudowy ul. Ryżowej, zaś mieszkańcy Granicy – ulicy Warszawskiej. W Komorowie zostaną przebudowane ulice Klonowa i Lipowa, w Nowej Wsi - Łąkowa.

czytaj więcej
Spotkanie LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice

Spotkanie LGD 07.12.2015 10:55

Po formalnym przystąpieniu gminy Michałowice do stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice (LGD), 3 grudnia br., w sali multimedialnej urzędu gminy odbyło się spotkanie informacyjne przybliżające działalność stowarzyszenia, jak również możliwości pozyskania funduszy unijnych w ramach inicjatywy LEADER. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, radni, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy.

czytaj więcej
Spotkanie UWW pt.: Serce twoim skarbem

Serce Twoim skarbem... 30.11.2015 14:35

25 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Wszelkiego Wieku. Tym razem prelekcja została poświęcona schorzeniom układu sercowo-naczyniowego i ich profilaktyce.

czytaj więcej
Gmina Michałowice w Lokalnej Grupie Działania

Gmina Michałowice w Lokalnej Grupie Działania 23.11.2015 13:40

17 listopada br. nasza gmina przystąpiła do stowarzyszenia „Lokalnej Grupy Działania (LGD) Nadarzyn-Raszyn”, formuły współpracy między gminami, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prawnego, zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji z 3 sektorów – publicznego, gospodarczego i społecznego (organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy).

czytaj więcej
Wręczenie Medalu za Zasługi dla Policji

Medal za Zasługi dla Policji 20.11.2015 10:50

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został odznaczony srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji, przyznanym przez Ministra właściwego do Spraw Wewnętrznych. Wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie, podinsp. Krzysztof Radzik, w asyście Komendanta Komisariatu Policji w Michałowicach, kom. Małgorzaty Pietrusiak. Uroczystość odbyła się podczas XI sesji Rady Gminy Michałowice, 19 listopada br.

czytaj więcej
« ... 3 4 5 6 7 8 9 ... »