Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!
Podobne tematy: Komorów Osiedle

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.


Jak czytamy o zwycięskiej pracy na stronie SARPu:

 

Praca konkursowa otrzymuje I Nagrodę za całościowe ujęcie przywracające Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie właściwą rangę, jako przestrzeni o szczególnym klimacie przy jednoczesnym zachowaniu historycznego charakteru alei spacerowej na całej jej długości.

 

Za podstawowy atut pracy uznano podejście autorów minimalizujące ingerencję w tradycyjny charakter ulicy, przy zachowaniu dominującej roli zieleni, utrzymującej i podkreślającej znaczenie alejowego układu drzew będącego pomnikiem przyrody, oraz kompozycyjnego uzupełnienia innymi elementami roślinnymi.  

 

Zaproponowane rozwiązania przyjęto jednocześnie za najbardziej realne i ekonomiczne.

 

Sąd konkursowy uznał, że praca spełnia większość założeń konkursowych, niemniej jednak znajdują się w niej rozwiązania dyskusyjne, które wymagają dopracowania na etapie przygotowania projektu.
 

Szczegółowe uwagi zostały zawarte w zaleceniach pokonkursowych.

 

Szacowany koszt wykonania prac na podstawie przedstawionej koncepcji nie powinien przekroczyć kwoty 5,16 mln. zł.

 

Do konkursy  zgłoszono 3 prace, z których dwie zostały nagrodzone (I nagroda 25 tys. zł, II nagroda – 15 tys. zł; ). Trzecia praca w pierwszym głosowaniu Sądu Konkursowego została zakwalifikowana „jako nie podlegające dalszej ocenie”.

 

Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Michałowice. Konkurs został zorganizowany przez Powiat Pruszkowski przy współpracy Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. 

W skład Sądu konkursowego wchodzili architekci: SARPu, Urzędu Gminy Michałowice, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i z Komorowa (3 osoby – strona społeczna) oraz pracownik Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. 

 

więcej o konkursie

 

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej
Turniej Scrabble’a w Komorowie

Turniej Scrabble’a w Komorowie 23.11.2015 11:25

21 listopada, w sobotę, odbył się IV turniej gry w scrabble. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Krzysztof Dudzik, drugie – Witold Błaszczyk, trzecie – Danuta Irmińska.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie

Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie 12.11.2015 12:25

Po raz siódmy mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego, by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Impreza plenerowa w Komorowie

Impreza plenerowa w Komorowie 21.09.2015 08:30

19 września odbyła się na placu Paderewskiego w Komorowie sportowa impreza plenerowa „Aktywny Komorów”. Na sportową sobotę w sąsiedzkim gronie zaprosił mieszkańców Zarząd Osiedla Komorów.

czytaj więcej
„Kochanek Sybilli Thompson - premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Teatralnia

„Kochanek Sybilli Thompson"- premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Teatralnia" 01.06.2015 20:25

W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej