08.04.2020 15:00

Maseczki ochronne dla mieszkańców

1028
W trudnych dniach walki z pandemią koronawirusa nie ma nic cenniejszego niż zdrowie mieszkańców naszej gminy. Jest ono obecnie priorytetem dla władz gminy Michałowice. Dlatego też przekazujemy Państwu trójwarstwowe maseczki ochronne z dodatkową powłoką antybakteryjną i warstwą filtrującą BFE>95%.

Liczymy, że zwiększą one poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni, którą współdzielimy. Maseczki są dodatkowym środkiem ochrony zdrowia publicznego. - Zasłanianie twarzy powinno stać się dla nas dobrym nawykiem – radzi Małgorzata Pachecka, mgr farmacji MBA i wójt gminy Michałowice. – Każda forma zasłony, od najprostszej z kawałka materiału do maseczki jest pożądana w sytuacjach bliskiego przebywania z innymi osobami. Takie też są zalecenia Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób i w tym kierunku zmierzają rekomendacje krajowe – wyjaśnia w liście do mieszkańców gminy (list poniżej).

Maseczki zostaną dostarczone do wszystkich nieruchomości na terenie naszej gminy, w liczbie odpowiadającej osobom wskazanym w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dystrybucją masek ochronnych zajmują się strażacy z OSP Nowa Wieś. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by dostarczyć je do Państwa domów jak najszybciej. Większość z nich trafi do Waszych rąk jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Jeżeli ktoś otrzyma za dużo masek lub ich nie potrzebuje, prosimy by przekazał je potrzebującym sąsiadom.

W razie pytań prosimy o kontakt z urzędem gminy pod adresem e-mail: sekretariat|michalowice.pl| |sekretariat|michalowice.pl.

 

list

 

List Pani Wójt

list-2.jpg
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: koronawirus gmina

Zobacz także