18.12.2019 12:20

Świąteczne spotkanie z organizacjami pozarządowymi

171
Bez nich nie byłoby wielu inicjatyw i przedsięwzięć na terenie naszej gminy, młodzi nie rozwijaliby swoich pasji i nie odnosiliby sukcesów. Mowa oczywiście o organizacjach pozarządowych, a także społecznikach, którzy angażowali się w życie naszej gminy w mijającym roku. Podczas świątecznego spotkania, które odbyło się 12 grudnia w urzędzie gminy, Pani wójt gminy Michałowice dziękowała im za współpracę oraz działania, których się podjęli i zrealizowali, z dużym powodzeniem zresztą.

Przypomnijmy, niektóre z nich: pikniki i festyny, koncerty znanych i lubianych artystów, Michałowicki Otwarty Uniwersytet Wszelkiego Wieku, rajdy rowerowe i spływy kajakowe, spotkania ze sztuką, warsztaty ecobabć,  a także spotkania muzyczne i warsztaty dla najmłodszych. Ponadto lokalne koła seniorów i powstałe w tym roku liczne kola gospodyń wiejskich podejmowały wiele inicjatyw, nie tylko dla swoich członków. Wspierano także naszych mieszkańców z chorobą Parkinsona i autyzmem, organizując im wolny czas. Przy współpracy stowarzyszeń powstały piękne wydawnictwa prezentujące naszą gminę.

Ponadto  dzieci i młodzież  mogli  uczestniczyć w zajęciach rozwijających ich sportowe, muzyczne, taneczne oraz filmowe pasje, a także brać udział w różnorodnych zmaganiach na polskich i międzynarodowych arenach/scenach, gdzie niejednokrotnie odnosili sukcesy, których gratulujemy!!  

Organizacji pozarządowych, które aktywnie w tym roku włączyły się w życie naszej gminy, było ponad 30.

Są to:

 1. Chorągiew Stołeczna Związku Harcerstwa Polskiego
 2. Fundacja Tato Animo
 3. Fundacja Okiem Kamery
 4. Klub Kolarski Komobike
 5. Klub Sportowy Zdrowie
 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Suchym Lesie ”Koło Kobiet Kreatywnych”
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Pęcicach Małych „Pęciczanki
 8. Koło Gospodyń Wiejskich w Opaczy-Kolonii
 9. Koło Gospodyń Wiejskich „Gospochy” z Nowej Wsi
 10. Koło Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny z Komorowa”
 11. Koło Gospodyń Wiejskich w Granicy „Graniczanki”
 12. Koło Gospodyń Wiejskich Reguły
 13. LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice 
 14. Komorowskie Stowarzyszenie Aktywnych Seniorów i Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona
 15. Mazowiecki Klub Karate Kyokushin
 16. OSP Nowa Wieś
 17. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Michałowicach
 18. SKF ANPREL KP AMT Nowa Wieś
 19. Stowarzyszenie Aktywnie-Bezpiecznie-ciekawie „ABC”
 20. Stowarzyszenie K40
 21. Stowarzyszenie „Przyjazne Jutro”
 22. Stowarzyszenie „Projekt Raszyn”
 23. Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju”
 24. Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „NDM”
 25. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”
 26. Uczniowski Klub Sportowy „FC Komorów”
 27. Uczniowski Klub Sportowy „Jaguar” Michałowice
 28. Uczniowski Klub Sportowy w  Nowej Wsi
 29. Uczniowski Klub Sportowy „Komorów"
 30. UKS Akademia Koszykówki Komorów
 31. Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Komorowie
 32. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Komorowie

Przedstawiciele organizacji pozarządowych  otrzymali z rąk Pani wójt podziękowania za współpracę na przestrzeni całego roku.   

Pani Małgorzata Pachecka podziękowała także dwóm mieszkańcom-społecznikom, którzy w tym roku bardzo wsparli działania gminy.  Są nimi:Pani Małgorzata Wejtko  – za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu jubileuszu „ Aby jutro było z nas dumne”  oraz Pan Radosław Chlebicki  - za niezliczone inicjatywy i przedsięwzięcia - od wytyczenia tras „Biegnij-jedź-maszeruj”, przez organizację półmaratonu i biegu na 5 km "Lasy nad Utratą",  kończąc na akcjach ekologicznych i aktywowaniu Ecobrygady w naszej gminie.

Podczas świątecznego wieczoru nie mogło zabraknąć kolęd i ich wspólnego śpiewania. Do ich wykonania zaprosili członkowie Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, z Witoldem Błaszczykiem na czele, oraz panie z komorowskego chóru  „Kumy”. Wszystkim czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze.  

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: ngo, organizacje pozarządowe

Zobacz także