Archiwalny
15.05.2023 15:10

RUSZA NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „WODOŁAPACZ” - EDYCJA 2023

499
Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców programem „WODOŁAPACZ” podjęliśmy decyzję o jego kontynuacji w 2023 r. Wnioski można składać od 24 maja do 15 września 2023 r.

Program działał w latach 2020-2022 i dzięki gminnej dotacji już dziś 517 mieszkańców zbiera deszczówkę, dbając tym samym zarówno o środowisko naturalne (deszczówka jest przyjazna dla środowiska – nie zawiera chloru; mniejsze zużycie wody), jak i domowy budżet (darmowe źródło wody).

Przewidziane w 2023 roku środki na realizację programu to 50 000  zł, co pozwoli na realizację ok. 55 przydomowych prostych systemów deszczowych.

Mamy już wiosnę, a to dobry czas na porządki w ogrodzie i ekologiczne inwestycje. Zachęcamy Państwa do instalacji „wodołapacza” na swoich posesjach.

Zmiana przyzwyczajeń i nawyków nie musi być trudna, a dużo zmienia, zwłaszcza w kwestii oszczędzania wody. Zbieranie wody deszczowej nie jest skomplikowane – zazwyczaj wszystko, czego potrzebujemy to ustawiony obok rynny zbiornik na deszczówkę, zbieracz wody deszczowej i pompa.

Na ilość opadów nie mamy żadnego wpływu, ale możemy przeciwdziałać skutkom ich braku!

Wnioski można składać od 24 maja do 15 września 2023 r.

Zapraszamy na stronę www.wodolapacz.michalowice.pl, gdzie znajdują się szczegóły dotacji oraz wniosek z załącznikami do pobrania.

grafika prezentująca treść komunikatu

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska
Podobne tematy: wodołapacz, wnioski, program

Zobacz także