23.09.2019 10:55

Aktywny Komorów

234
Zdrowo i sportowo, a przede wszystkim rodzinnie było podczas pikniku jaki 21 września odbył się na placu im. Ignacego Paderewskiego w Komorowie.

To już kolejna duża impreza, na którą w tym roku do Komorowa zaprosiła Pani Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka oraz Zarząd Osiedla Komorów.

I tym razem nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców w różnym wieku i w różnym stopniu aktywności sportowej. Dodajmy, iż piknik był wydarzeniem towarzyszącym I półmaratonowi „Lasy nad Utratą” oraz Biegowi na 5 km.

Kto nie brał udziału w półmaratonie, a chciał się wykazać aktywnością ruchową, miał ku temu wiele okazji podczas pikniku. Rajd nordic walking na 5 km, pokazy jogi, fitnessu i grupy jeżdżącej na monocyklu. To tylko kilka z propozycji, które na sobotę zaplanowali organizatorzy.

Zapowiadany mecz siatkówki pomiędzy Zarządami Osiedli: Komorów i Michałowice nie doszedł do skutku, ale emocji i tak nie brakowało, ponieważ rajd nordic walking który z pozoru wydaje się spokojnym marszem, przed metą znacznie przyspieszył, a walka pomiędzy chodziarzami trwała do samego końca.

Równie emocjonująco było na 10 metrowej ściance wspinaczkowej, która była niezłym wyzwaniem dla młodszych mieszkańców Komorowa. Tak naprawdę w sobotę na placu Paderewskiego atrakcji dla dzieci i młodzieży było znacznie więcej, aż trudno było się zdecydować, którą wybrać pierwszą. Strefa Kreatorek – Centrum Twórczego rozwoju dzieci, bumper ball, dmuchana zjeżdżalnia, strefa gier w rozmiarze XXL, kącik malucha i plac zabaw. Jak zawsze dużym powodzeniem cieszyło się koło fortuny z konkursami, które na stoisku Zarządu Osiedla Komorów bawiło wszystkich uczestników pikniku, bez względu na wiek.

Aktywność ruchowa potrzebuje energii, a tą przed kolejnymi atrakcjami można było uzupełnić posilając się przy potrawach z grilla lub food trucka, lub też przy strażackiej grochówce. Natomiast na łasuchów i smakoszy kawy czekała „Stacyjka Cafe”. 

Wszyscy znamy powiedzenie, że sport to zdrowie. A jeśli dodamy do tego aktywność ruchową w rodzinnym gronie to otrzymamy nie tylko zdrowie, ale również wspaniałą zabawę we wspólnie spędzonym czasie. Co doskonale można było zobaczyć z balonu, który tego dnia unosił się nad piknikiem „Aktywny Komorów”.

 

 

Podobne tematy: Komorów, Aktywny Komorów

Zobacz także