Archiwalny
Data wydarzenia: 18.02.2019 17:00

Ceramika - dobra dla dzieci i dorosłych

202
W poniedziałek, 18 lutego, w świetlicy w Pęcicach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów ceramicznych. Prowadziła je Magdalena Pichalska.

Na pierwszym spotkaniu zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe poznały podstawowe techniki tworzenia z gliny. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką gliny, jako materiału do tworzenia. Obeznali się z narzędziami, które wykorzystywane są w pracowni ceramicznej.

Zadaniem uczestników było wykonanie glinianego przedmiotu. Mogła to być ozdobna miska lub naczynie tzw. dwojaki. Wszyscy z wielkim zapałem wzięli się do pracy. Pod koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów mógł zaprezentować swoje naczynie. Każde dzieło zostało podpisane przez osobę, która je wykonała. Było to ważnego z tego powodu, że wszystkie gliniane miski i miseczki zostały przez Magdalenę Pichalską starannie spakowane i przewiezione do jej pracowni ceramicznej, gdzie zostaną wypalone. Na kolejnych zajęciach przedmioty trafią do swoich autorów. A następnie będą one zdobione i szkliwione.    

Warsztaty ceramiczne to znakomita oferta aktywnego i twórczego spędzania czasu. Jest adresowana nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych, mieszkańców Pęcic. Ceramika pozwala na rozwijanie wyobraźni i twórcze myślenie. Ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową oraz usprawnia mięśnie dłoni i palców, co znakomicie wpływa na rozwój umiejętności manualnych. Praca z gliną to także świetna zabawa i okazja do wyrażania siebie. A przy okazji - zacieśniają i pogłębiają się sąsiedzkie więzi. 

Zajęcia będą organizowane co drugi tydzień. Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie, które odbędzie się 4 marca.  

Wydarzenie zostało zorganizowane z funduszu sołeckiego Pęcic.

Podobne tematy: Pecice

Zobacz także