Dzień Niepodległości w Komorowie

11.11.2016 22:05     243
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych
Witold Błaszczyk, dobry duch śpiewów patriotycznych w Komorowie. Komorowianie podczas wspólnych śpiewów. W oddali ks. Andrzej Perdzyński, proboszcz parafii w Komorowie. Występ przedszkolaków. Mimo chłodu mieszkańcy bardzo licznie przybyli na Plac Paderewskiego. Muzycy podczas wspólnego śpiewania w Komorowie: Tomasz Kirszling trąbka, Paweł Kraski, trąbka, Marek Michalec, waltornia, Łukasz Langer, puzon. Występ uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie trzeciej klasy, podczas występu. Młodzież w mundurach. Wcześniej chłopcy uczestniczyli w Pruszkowie, w paradzie niepodległościowej. Kantyna - gorąca grochówka
Podobne tematy: komorów

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.


Śpiewanie pieśni patriotycznych na placu Paderewskiego w rocznicę odzyskania niepodległości to pomysł miejscowych organizacji pozarządowych. W piątek – 11 listopada – zebranych przy dębie niepodległości mieszkańców powitała Małgorzata Pachecka, prezes Stowarzyszenia „KOMOROWIANIE”, Witold Błaszczyk prezes Stowarzyszenia Kulturalny Komorów oraz Andrzej Jarzyński, wiceprezes Stowarzyszenia „KOMOROWIANIE”.

 

Scena, podobnie jak w poprzednich latach, ustawiona została nieopodal dębu. Na scenie wystąpił chór „Ad hoc”, w składzie: Marta Budkiewicz,Joanna Kowalczyk, Katarzyna Łącka, Maria Walter - Kochel, Władysław Baksza, Alexander Jarzyński i Grzegorz Sobolewski, a także muzycy: Tomasz Kirszling  trąbka, Paweł Kraski, trąbka, Marek Michalec, waltornia, Łukasz Langer, puzon i Roman Miller, tuba.

 

Pieśni patriotyczne śpiewały również dzieci z komorowskiego przedszkola, a także uczniowie komorowskiej szkoły podstawowej, na scenie występowali uczniowie klasy trzeciej i szóstej. W czasie trwania koncertu zarówno muzycy jak i mieszkańcy śpiewali między innymi „Pierwszą brygadę”, „Marsz legionów”, pieśń „Ułan”, a także „Hej, na konie” i „Wojenkę”. Andrzej Jarzyński w krótkim rysie historycznym przybliżył kontekst historyczny czasu, gdy Polska odzyskiwała wolność i niepodległość. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Pijmy wino, szwoleżerowie”. Organizatorzy jak zwykle przygotowali śpiewniki, zachęcali do zakupu, po to, by łatwiej było śpiewać, ale też by mieć pamiątkę ze spotkania.

 

Każdego roku na Plac Paderewskiego przychodzi coraz więcej mieszkańców. I choć w tym roku padał śnieg i było dość zimno to jednak frekwencja dopisała. Na zakończenie organizatorzy zaprosili zebranych na gorącą grochówkę, grzany kompot i herbatę. Było też ognisko, przy którym można było chwilę postać i rozgrzać się.

 

Wydarzenie z okazji 11 Listopada zostało zorganizowane w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 23.07.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach: 23 lipca, w miejscowości Michałowice oraz 24 lipca, w miejscowościach: Michałowice i Komorów.

czytaj więcej
WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie 03.06.2018 07:45

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 05.02.2018 08:50

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.

czytaj więcej
Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej