Dzień Niepodległości w Komorowie

11.11.2016 22:05     229
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych
Witold Błaszczyk, dobry duch śpiewów patriotycznych w Komorowie. Komorowianie podczas wspólnych śpiewów. W oddali ks. Andrzej Perdzyński, proboszcz parafii w Komorowie. Występ przedszkolaków. Mimo chłodu mieszkańcy bardzo licznie przybyli na Plac Paderewskiego. Muzycy podczas wspólnego śpiewania w Komorowie: Tomasz Kirszling trąbka, Paweł Kraski, trąbka, Marek Michalec, waltornia, Łukasz Langer, puzon. Występ uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie trzeciej klasy, podczas występu. Młodzież w mundurach. Wcześniej chłopcy uczestniczyli w Pruszkowie, w paradzie niepodległościowej. Kantyna - gorąca grochówka
Podobne tematy: komorów

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.


Śpiewanie pieśni patriotycznych na placu Paderewskiego w rocznicę odzyskania niepodległości to pomysł miejscowych organizacji pozarządowych. W piątek – 11 listopada – zebranych przy dębie niepodległości mieszkańców powitała Małgorzata Pachecka, prezes Stowarzyszenia „KOMOROWIANIE”, Witold Błaszczyk prezes Stowarzyszenia Kulturalny Komorów oraz Andrzej Jarzyński, wiceprezes Stowarzyszenia „KOMOROWIANIE”.

 

Scena, podobnie jak w poprzednich latach, ustawiona została nieopodal dębu. Na scenie wystąpił chór „Ad hoc”, w składzie: Marta Budkiewicz,Joanna Kowalczyk, Katarzyna Łącka, Maria Walter - Kochel, Władysław Baksza, Alexander Jarzyński i Grzegorz Sobolewski, a także muzycy: Tomasz Kirszling  trąbka, Paweł Kraski, trąbka, Marek Michalec, waltornia, Łukasz Langer, puzon i Roman Miller, tuba.

 

Pieśni patriotyczne śpiewały również dzieci z komorowskiego przedszkola, a także uczniowie komorowskiej szkoły podstawowej, na scenie występowali uczniowie klasy trzeciej i szóstej. W czasie trwania koncertu zarówno muzycy jak i mieszkańcy śpiewali między innymi „Pierwszą brygadę”, „Marsz legionów”, pieśń „Ułan”, a także „Hej, na konie” i „Wojenkę”. Andrzej Jarzyński w krótkim rysie historycznym przybliżył kontekst historyczny czasu, gdy Polska odzyskiwała wolność i niepodległość. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Pijmy wino, szwoleżerowie”. Organizatorzy jak zwykle przygotowali śpiewniki, zachęcali do zakupu, po to, by łatwiej było śpiewać, ale też by mieć pamiątkę ze spotkania.

 

Każdego roku na Plac Paderewskiego przychodzi coraz więcej mieszkańców. I choć w tym roku padał śnieg i było dość zimno to jednak frekwencja dopisała. Na zakończenie organizatorzy zaprosili zebranych na gorącą grochówkę, grzany kompot i herbatę. Było też ognisko, przy którym można było chwilę postać i rozgrzać się.

 

Wydarzenie z okazji 11 Listopada zostało zorganizowane w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej
Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku

Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku 20.04.2016 10:30

W niedzielę, 17 kwietnia, odbyły się warsztaty kosmetyczne. Prowadziła je Zosia Biskot, mieszkanka Komorowa. Organizatorem warsztatów była Rada Sołecka sołectwa Komorów i radna Katarzyna Parzyńska.

czytaj więcej
Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie

Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie 18.04.2016 13:30

17 kwietnia, w niedzielę, odbyła się uroczystość poświecenia Krzyża Pamięci w Komorowie, przy ul. Kotońskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli Mariusz Błaszczak, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maksym Gołoś, starosta Powiatu Pruszkowskiego i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 21.12.2015 12:30

W sobotę, 19 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy, a także lokalni samorządowcy.


czytaj więcej
Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie

Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie 14.12.2015 17:05

W niedzielę, 13 grudnia, w komorowskiej szkole odbył się wyjątkowy wieczór – świąteczna gala „Bella e Patetica”, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów – KOMOROWIANIE. Gala odbyła się pod patronatem Krzysztofa Grabki, Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej