Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich
Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice rozmawia z Piotrem Mrozowskim, właścicielem ogrodu i gospodarzem wieczoru. Niedzielne popołudnie w ogrodzie Państwa Mrozowskich. W ogrodzie Państwa Mrozowskich. Anna Błaszczyk dziękuje Państwu Mrozowskim, właścicielom gościnnego ogrodu, za wspaniały wieczór.
Podobne tematy: komorów

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów


Ogród Państwa Mrozowskich znajduje się w najstarszej części osiedla Komorów, jest bardzo duży i wspaniale zagospodarowany. Warto dodać, że właściciel ogrodu Piotr Mrozowski zawodowo związany jest z branżą ogrodniczą. Gospodarze, mieszkańców Komorowa, do swojego ogrodu zaprosili już po raz drugi i jak powiedzieli, zapraszają również w przyszłości. Powiedzieli też, że oni tylko otworzyli furtkę… Reszta, to zasługa wielu osób, entuzjastów kultury i pracy na rzecz lokalnej  społeczności.

 

Atrakcji było wiele. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład Jerzego Kaliny, który mówił o ołtarzach papieskich. Opowiadał o tym, jak one są budowane, ile to trwa czasu i co w nich jest najistotniejsze. Jerzy Kalina od ponad 40 lat związany jest z Komorowem, jest artystą wszechstronnym, autorem wielu instalacji i rzeźb.

 

Bardzo ciekawym wydarzeniem był występ młodych artystów. Jako pierwsza wystąpiła Veronika Utri, mieszkanka Nowej Wsi, która wykonywała piosenki własnego autorska i kompozycji. Veronika ma 18 lat i marzy o tym, aby w przyszłości muzyka byłą jej zawodem.

Wystąpiła także Barbara Błaszczyk, która również śpiewała własne piosenki. Basia jest studentką wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, muzyką żyje od dziecka.

Na zakończenie wszystkich zebranych rozbawił zespół ROSBAND, muzycy wykonali znane utwory muzyki jazzowej i popularnej. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacją na stojąco. Muzycy zespołu ROSBAND są muzykami klasycznymi. Na co dzień grają muzykę klasyczną. Zespół wystąpił w skaldzie: Emilian Rosiak – perkusja, Karol Sawicki – fortepian, Piotr Kochel – kontrabas, gitara basowa, Marysia Zagrodzka – wokal, Szymon Kałużny – wokal, gitara elektryczna, Piotr Tchórzewski – puzon i Szymon Łuniewski – trąbka.

 

W ogrodzie prezentowane były prace plastyczne – obrazy artystów malarzy skupionych w grupie „Salon Pruszkowski”. Swoje obrazy prezentowała Katarzyna Łącka, Marzena Wojtkiewicz, Anna Stachera i Teresa Niedzielska.

Bardzo ciekawie o ptakach mówił Jerzy Sikorski, pasjonat ornitologii. Natomiast fragmenty „Quo vadis” czytała Anna Maciejewicz. Pamiętamy, że sobota 3 września była dniem narodowego czytania.

 

Ogród Państwa Mrozowskich odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, który z dużym zainteresowaniem rozmawiał z mieszkańcami. 

 

Spotkanie prowadzili  Anna i  Witold Błaszczykowie, uczestniczyło w nim wiele osób. Zostało ono współfinansowane z funduszu osiedla Komorów. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych

Dzień Niepodległości w Komorowie 11.11.2016 22:05

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej
Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku

Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku 20.04.2016 10:30

W niedzielę, 17 kwietnia, odbyły się warsztaty kosmetyczne. Prowadziła je Zosia Biskot, mieszkanka Komorowa. Organizatorem warsztatów była Rada Sołecka sołectwa Komorów i radna Katarzyna Parzyńska.

czytaj więcej
Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie

Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie 18.04.2016 13:30

17 kwietnia, w niedzielę, odbyła się uroczystość poświecenia Krzyża Pamięci w Komorowie, przy ul. Kotońskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli Mariusz Błaszczak, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maksym Gołoś, starosta Powiatu Pruszkowskiego i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 21.12.2015 12:30

W sobotę, 19 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy, a także lokalni samorządowcy.


czytaj więcej
Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie

Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie 14.12.2015 17:05

W niedzielę, 13 grudnia, w komorowskiej szkole odbył się wyjątkowy wieczór – świąteczna gala „Bella e Patetica”, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów – KOMOROWIANIE. Gala odbyła się pod patronatem Krzysztofa Grabki, Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej