Festyn Dni Gminy Michałowice

15.06.2016 07:25     1486

Piłkarska strefa Mistrzostw Europy i niezapomniany koncert kultowego zespołu Perfect, to główne atrakcje festynu jaki odbył w ramach Dni Gminy Michałowice.


Festyn z okazji Dni Gminy Michałowice to wydarzenie którego nie można było przegapić. Piękna pogoda, ciekawy program i mnóstwo atrakcji sprawiły, że w niedzielę 12 czerwca na placu  przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki w Michałowicach pojawiły się całe rodziny, które co było widać na ich buziach, bawiły się wspaniale.

 

Tegoroczny festyn zbiegł się w czasie z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, więc i atrakcji z nimi związanymi  nie brakowało. W specjalnej, piłkarskiej strefie można było m.in. zmierzyć się w meczu przy mega piłkarzykach, sprawdzić swoją celność w strzelaniu rzutów karnych, przejść tor sprawnościowy, czy popisać się żonglerką.

 

Zabawa zaczęła się punktualnie o 13-tej, a na początek prowadzący tegoroczny festyn aktor, Wojciech Asiński zaprosił na scenę uczniów z ZSO w Komorowie.

Występ rozpoczął prowadzony przez Sławomira Rymuzę zespół kameralny "Gradus ad Parnassum", który wykonał niezwykłą balladę rockową z repertuaru Led Zeppelin "Stairway To Heaven". Następnie przyszedł czas na pokaz gimnastyczny podopiecznych Magdaleny Kwasiborskiej i Beaty Jaroszewskiej z UKS Komorów oraz akrobatów Martyny Żaboklickiej i Kajetana Olęzkiego.

Swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne zaprezentowali również Agnieszka Charmuszko, Diana i Eunika Woźniak, Marianna Kalinowska, Małgorzata Gębala,Aleksandra Kamińska i Anna Dribko.

 

Tuż po występie uczniów z Komorowa na scenie pojawił się wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który dokonał oficjalnego otwarcia festynu życząc wszystkim wspaniałej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Kolejnymi artystami jacy zaprezentowali się na michałowickiej scenie byli uczniowie ZS w Michałowicach:  Julia Urbańska, Zuzanna Bomze, Ewa Ziółkowska, Paulina Pastuszek i Dorota Żelaśkiewicz. Nie zabrakło również dzieci i młodzieży z ZSP w Nowej Wsi, a wśród nich: podopieczni Małgorzaty Gajownik – zespół Nuteczki Plus, Julek Niedbała, Koło "Śpiewamy po angielsku" – kierowane przez Agnieszkę Bigaj, Iza Gajownik, Koło taneczne, jak również Weronika Pękala, Marta Świątek, Kinga Szular, Zosia Zaprzał, chórek „Wokaliza” i duet Małgosia Judycka wraz z Basią Bałaban. Przed publiczności wystąpiła również Paulina Pastuszek, wolontariuszka Gminnego Centrum Wolontariatu działającego przy GOPS Gminy Michałowice.

 

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów, jaki poprowadzili Małgorzata i Krzysztof Gajownik oraz Krystyna Grabińska reprezentujący HauHau – szkołę na 6 łapach. Opiekunowie psów opowiedzieli o najważniejszych elementach tresury takich jak: metody nauki, kiedy ją rozpocząć i jak długo trwa oraz jak wygląda. Tresura psów to ciężka i długa praca, ale jej rezultaty mogą przynieść wiele satysfakcji. Uczestniczące w pokazie psy były bardzo chętne do prezentacji swoich umiejętności z opiekunem, a po każdym popisie przychodziła kolej na smakowite podziękowanie.

 

Na festynie z okazji „Dni Gminy Michałowice” nie mogło zabraknąć występu chórów z Opaczy-Kolonii „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” kierowanych przez Renatę Włodarek oraz  chóru michałowickich seniorów „Michałowiczanka” prowadzonego przez Piotra Gwiazdeckiego. Ich występ to już tradycja gminnego festynu, który jak zawsze wzbudził entuzjazm zgromadzonej publiczności.

 

Moc atrakcji jakie na tegoroczny festyn przygotował Urząd Gminy Michałowice, Gminne Biblioteki, ZOEAS i GOPS zapewniło wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę w trakcie której każdy znalazł coś dla siebie, również te osoby, które były mniej zainteresowane atrakcjami związanymi z piłką nożną. Na najmłodszych czekał dmuchany dziki zachód i nie tylko, mega bańki mydlane, balonowe cudaki i  malowanie buzi. Wielu zainteresowanych zgromadziły stanowiska na których można było samemu ozdobić porcelanowe przedmioty lub też namalować coś fajnego na koszulce. Kto chciał mógł zajrzeć do fotobudki na sesję zdjęciową w przezabawnej stylizacji. W trakcie festynu odbył się również kiermasz książek i rękodzieła artystycznego mieszkańców naszej gminy. Był też kolory jarmark.

 

Na godzinę przed rozpoczęciem transmisji inauguracyjnego meczu naszej reprezentacji z Irlandią  Płn.  podczas Mistrzostw Europy 2016, który wszyscy kibice obejrzeli na olbrzymim telebimie, ruszyła strefa kibica. Rozpoczęło się od konkursu m.in. wiedzy o Euro 2016, a na kilkanaście minut przed meczem bębniarze rozpoczęli rozgrzewkę kibiców przygotowującą do dopingu naszej reprezentacji.

Wypełniona po brzegi strefa kibica niosła naszych piłkarzy rewelacyjnym i żywiołowym dopingiem, którzy jakby inaczej pokonali Irlandię Płn. 1:0. W przerwie meczu oraz na jego koniec odbyło się rozstrzygniecie konkursów jakie odbyły się podczas festynu. Nagrody zwycięzcom wręczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, a było ich wiele i bardzo atrakcyjne m.in. koszulka reprezentacji polski z podpisami zawodników, replika piłki, którą piłkarze grają podczas mistrzostw, książka z autografem trenera Adama Nawałki oraz gadżety związane z Euro 2106.

 

Po emocjach piłkarskich przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru. Jeden z najbardziej znanych i najbardziej lubianych polskich zespołów rockowych – grupa Perfect. To była prawdziwa muzyczna uczta jaką Perfect zafundował uczestnikom festynu. Bez względu na wiek – dzieci, nastolatkowie, młodzież i dorośli – wszyscy bawili się  i śpiewali razem z zespołem ich największe przeboje – „Bla bla bla”, „Raz po raz”, „Nie patrz jak ja tańczę”, „Kochaj mnie”, „Wszystko ma swój czas”, „Nie płacz Ewka”, „Odnawiam dusze”, „Autobiografia”, „Ale w koło jest wesoło”, „Chcemy być sobą”.

Cóż to był koncert. Publiczność zgotowała zespołowi niesamowita owację, który odwdzięczając się wykonał na bis niezwykle nastrojową balladę „Niepokonani”.

 

Jak wszystko także i to co dobre musi mieć też swój koniec, ale z pewnością można powiedzieć, iż Festyn Dni Michałowice 2016 był rewelacyjną imprezą, pełną atrakcji i pozytywnych emocji, które udzieliły się jego wielu uczestnikom i dały solidną dawkę dobrej energii.

 

Do zobaczenia za rok!!!

 

Festyn został zorganizowane przy współudziale partnerów projektu

pn. "Kompleksowa oferta turystyczna w Gminie Michałowice":

- ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

- Zespół Szkół Michałowice

- Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi

- Niepubliczne Przedszkole Gumisiowy Raj

- Stowarzyszenie K40

- Zespół Pałacowo Parkowy w Pęcicach

- DAWIS Sp. z o.o.

hh

 

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dożynki gminne 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dożynki gminne 2017 04.09.2017 07:30

Dożynki to uwieńczenie ciężkiej pracy rolników. Każdego roku w naszej gminie święto to przyciąga wielu mieszkańców i zaproszonych gości. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 3 września odbyło się Gminne Święto Plonów.

czytaj więcej
Festyn Dni Gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Dni Gminy Michałowice A.D. 2017 19.06.2017 12:30

Za nami festyn z okazji Dni Gminy Michałowice. Wydarzenie, którego nie można było przegapić. Piękna pogoda, moc atrakcji i muzyka na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była znakomita wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Anna Wyszkoni. To wszystko dostarczyło mieszkańcom solidną dawkę energii.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Dożynki 2016

Dożynki 2016 07.09.2016 08:05

4 września, zgodnie z tradycją na zakończenie żniw, w parku w Regułach odbyły się dożynki – Święto Plonów. Tegoroczne dożynki miały charakter gminno-powiatowy, a ich organizatorem byli Powiat Pruszkowski i Gmina Michałowice.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny 06.06.2016 21:59

W niedzielę, 5 czerwca, w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie odbył się festyn. Rozpoczął się mszą świętą, którą celebrował ksiądz Marcin z Centrum Misyjnego w Warszawie. We mszy uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wraz z żoną, a także przedszkolaki ze swoimi rodzinami. Potem były występy i zabawa.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie 06.06.2016 20:50

W niedzielę, 5 czerwca, w przedszkolu Sióstr Służebniczek w Komorowie, odbył się festyn rodzinny. Każdego roku w przedszkolnej imprezie uczestniczy wielu mieszkańców Komorowa.

czytaj więcej
Dożynki gminy Michałowice A.D. 2015

Dożynki gminy Michałowice A.D. 2015 01.09.2015 23:50

30 sierpnia, w Michałowicach odbyły się dożynki gminy Michałowice. Rozpoczęła je msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a po mszy, na łące przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki festyn, który trwał do nocy.

czytaj więcej
„Dni Gminy Michałowice” – festyn w Nowej Wsi (zdjęcie Monika Drewniak)

Festyn Dni Gminy Michałowice 26.06.2015 09:45

Festyn, który odbył się w niedzielę, 21 czerwca, w Granicy, na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, otworzył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Gwiazdą wieczoru była Ewa Farna.

czytaj więcej
Starostowie dożynek, Krystyna i Zbigniew Olszakowie wręczają chleb wójtowi gminy Michałowice Krzysztofowi Grabce

Dożynki gminy Michałowice A.D. 2014 09.09.2014 15:50

7 września w Michałowicach – obok zespołu szkół, na placu przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki, przy brzezinie – odbył się festyn dożynek gminy Michałowice.

czytaj więcej
Gwiazda festynu Andrzej Piaseczny

Festyn Dni Gminy Michałowice 10.06.2014 22:20

Festyn, który odbył się w ramach Dni Gminy Michałowice, 8 czerwca, w niedzielę, przed Urzędem w Regułach, najlepiej określa słowo TŁUMY.

czytaj więcej