21.06.2018 12:10

Festyn Dni Gminy Michałowice 2018

2865
To było wielkie świętowanie Dni Gminy Michałowice w 100-lecie odzyskania niepodległości. Piknikowa atmosfera, moc atrakcji, występy artystyczne i koncert mega gwiazdy, Beaty Kozidrak i zespołu Bajm.

Dokładnie rok minął od ubiegłorocznej wspaniałej zabawy z okazji Dni Gminy Michałowice, a plac przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Michałowicach ponownie wypełnił się mieszkańcami naszej gminy. Piękna pogoda i niezliczone okazje do doskonałej zabawy to znak wyróżniający Festyn Dni Gminy Michałowice, dlatego też 17 czerwca chętnych nie brakowało, a kolejki do stoisk oferujących liczne atrakcje były tego niezbitym dowodem.

 

Punktualnie o godz. 13:00 wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka życząc mieszkańcom wspaniałej i niezapomnianej zabawy, dokonał oficjalnego otwarcia festynu, a jego prowadzenie przekazał aktorowi, Wojciechowi Asińskiemu.

 

W plenerze sporo się dzieje, a na scenie pojawią się pierwsi artyści, którzy rozpoczynają część artystyczną tegorocznego Festynu. Jako pierwsi prezentują się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie w tym: prowadzony przez Sławomira Rymuzę zespół kameralny Gradus ad Parnassum, który zaprezentował „Loch Morlich” i „Dona nobis pacem”. Następnie Zosia Bocianowska, Tosia Garbacik, Milena Gaza, Zosia Gumińska, Helena Kaszewska, Hania Kieszek i Nina Krasnodębska wykonały piosenkę „Baby Shark”, którą zdobyły I miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej w kategorii klas 1 – 3 SP. Po występach instrumentalno-wokalnych przyszedł czas na pokaz choreograficzny grupy gimnastyczno–tanecznej Uczniowskiego Klubu Sportowego prowadzonego przez Magdalenę Kwasiborską i Beatę Jaroszewską. Kolejne prezentacje znów należały do laureatów Konkursu Piosenki Angielskiej: Zuzanna Folwarska w piosence „Rolling In The Deep”, Jakub Kowalski w piosence „Perfect”, Julia Regulska w piosence „Love Yourself”, Iza Kawycz w piosence „Fight Song”, Marianna Kalinowska i Mikołaj Bigaj w piosence „Everything Has Changed” i Aleksandra Kamińska w piosence „Thank You For The Music”. Występ reprezentantów zespołu szkół ogólnokształcących w Komorowie zakończył występ instrumentalny Piotra Karolaka – skrzypce i Małgorzaty Gębali-pianino w utworze „Libertango”.  

 

Kilka metrów od sceny na najmłodszych czekały mega dmuchańce „Magiczny Dwór”, „Kowboj” i „Football”, na których radosna zabawa gościła niemal nieustanie. Tak jak w basenie z piłkami i na rodeo piłka. Dzięki aktualnie rozgrywanym mistrzostwom świata w piłce nożnej, gdzie również gra nasza reprezentacja Polski, piłkarskich atrakcji również dla dorosłych na festynie było dużo więcej. Wystarczy wspomnieć o siłomierzu kopnięcia, stołowych i giga piłkarzykach.

 

Aktywność to zdrowie, a to można było sobie sprawdzić w namiocie medycznym, gdzie trwała akcja „Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim”. Chętni mogli zbadać poziom cukru, tętna, ciśnienia tętniczego, a także wykonać badanie spirometryczne i EKG. W trakcie festynu można było także zasięgnąć konsultacji internistycznej, chirurgicznej, rehabilitacyjnej, ginekologicznej, laktacyjnej i położniczej. Przyszłe mamy mogły się także zapisać do szkoły rodzenia. Nie zabrakło również pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz miejsca, w którym specjaliści udzielali porad dotyczących profilaktyki uzależnień i przemocy.

 

Świetną okazją do wsparcia wyjątkowej akcji było stoisko, na którym trwały prace krawieckie, a dokładniej mówiąc szycie poszewek na poduszki dla dzieci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Akcja „Uszyj jasia” to już kolejna inicjatywa, w której bardzo chętnie biorą udział mieszkańcy naszej gminy dając tym samym odrobinę radości dzieciom, które są w trakcie leczenia i przebywają w szpitalu. Akcję wsparł również wójt, Krzysztof Grabka, który własnoręcznie „Uszył jasia”. Przypomnijmy, że poprzednią akcją były „Ośmiorniczki”, wełniane maskotki, dzięki którym wcześniaki przebywające w inkubatorach uspokajają się, nie wyrywają rurek.

 

Pod sceną wiwatująca publiczność, a na niej kolejne występy. Tym razem swoje talenty prezentują uczniowie szkoły podstawowej w Michałowicach: Justyna Brzeźna, Ania Brzeźna, Antoni Skubis i Aleksandra Korombel. Piosenkę „To nie ja byłam Ewą” zaśpiewała Martyna Kizior, a Marta Ślęzak wykonała utwór „Nie mów mi – nie”. Prezentację szkoły podstawowej w Michałowicach zakończył występ duetu: Marta Ślęzak i Kacper Ślęzak w piosence „Gotowi na wszystko”.

 

Tegoroczny Festyn Dni Gminy Michałowice nie skupił się tylko na jednej dyscyplinie sportowej - piłce nożnej, choć ta, z racji aktualnie odbywającego się mundialu, była oczywistą. Spore emocje towarzyszyły pokazowi treningu wu-shu – chińskich sztuk walki – który poprowadził mieszkający w naszej gminie Mistrz Polski w Sanda, Adam Woźniak.  

 

Występ kierowanego przez Małgorzatę Krasowską-Gajownik chóru to już prezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, a oprócz chóru wystąpili również: Kuba i Tosia w piosence „Color of your life”, Zosia Zaprzał, Mikołaj Bigaj - „Perfect” i Julia Sankowska w piosence z filmu „Pocahontas”.

 

Ciekawych świata nauki zapraszało laboratorium młodych naukowców, gdzie zaskakującym eksperymentom nie było końca. Natomiast na eksperymenty nie można było sobie pozwolić w miasteczku ruchu drogowego. Tu zasady są bardzo jasne, a bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego.  

 

Okazji do sprawdzenia swoich umiejętności było znacznie więcej m.in.: na torze przeszkód „Adrenalina”, ściance wspinaczkowej, eurobungee, kuli sferycznej, bumper ball i w labiryncie.

 

Stoiska prowadzone przez pracowników urzędu gminy, gminnych bibliotek i GOPS-u to już sposobność na uczestnictwo w licznych warsztatach. Robienie magnesów na lodówkę, świec żelowych, zakładek do książek i kolorowanki 3D cieszyły się dużym zainteresowania mieszkańców.

 

Zabawa trwa w pełni, a na scenie występują soliści z „Przylądka Kultury”: Magdalena Grądalska i Jakub Maliszewski oraz zespół „The Boysband”.

 

O wizualne wrażenia zadbał Teatr Tańca OBF. Solo jazzowe i trio showdance okazało się niezwykle efektowne, a swoim występem zespół sprawił dużą przyjemność zgromadzonej publiczności.

 

Oczywiście w trakcie festynu nie mogło zabraknąć licznych konkursów, które między występami poszczególnych artystów prowadził prowadzący, Wojciech Asiński. Dodajmy, że nagrody w konkursach były naprawdę wyjątkowe. Gadżety sygnowane logo gminy, koszulki z okazji 100-lecia niepodległości i wejściówki do strefy kibica na Stadionie Narodowym.

 

Powoli zbliża się koncert gwiazdy wieczoru, ale zanim to nastąpiło, jako pierwszy support wystąpiły „Czerwone Korale”. Kierowany przez Renatę Włodarek chór to już stały element wydarzeń kulturalnych w naszej gminie, więc oczywiście nie mogło ich zabraknąć i jak zawsze zaprezentowali się wyśmienicie.

 

An Dreo e Karina to już podróż do słonecznej Italii. Artyści coverbandu są specjalistami od legend muzyki włoskiej Al Bano i Rominy Power. Piosenki w ich wykonaniu były wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla michałowickiej publiczności, ale i z pewnością dla goszczących z wizytą w naszej gminie gości   specjalnych z Włoch, z burmistrzem gminy Vico nel Lazio - Claudio Guerriero na czele.

 

Skandowanie Beata, Beata, Beata rozpoczyna główny punkt Festynu Dni Gminy Michałowice 2018. Beata i Bajm to marka w sama w sobie, więc oczywiście fanów ich muzyki nie mogło zabraknąć przed sceną w Michałowicach. Największe przeboje z przed lat, ale i te najnowsze złożyły się na koncert, który dostarczył niesamowitych emocji.

 

Unosząca się pozytywna energia i uśmiechnięte buzie powracających z festynu mieszkańców to bez wątpienia kolejny dowód na udaną imprezę i mamy nadzieję, że wystarczy jej na czas oczekiwania do kolejnej, Dożynek. 

 

Do zobaczenia na festynie za rok!!!

 

Korzystając z okazji chcemy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom zamieszkującym w sąsiedztwie placu przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość związaną z pewnymi niedogodnościami.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z firmą IE Sp. z o.o., DAWIS Sp. z o.o., stowarzyszeniem K40 oraz szkołami w Michałowicach i Komorowie w ramach wspólnej oferowanej kompleksowej oferty turystycznej w gminie Michałowice

 

 

Zobacz także