Festyn Dni Gminy Michałowice A.D. 2017

19.06.2017 12:30     1782

Za nami festyn z okazji Dni Gminy Michałowice. Wydarzenie, którego nie można było przegapić. Piękna pogoda, moc atrakcji i muzyka na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była znakomita wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Anna Wyszkoni. To wszystko dostarczyło mieszkańcom solidną dawkę energii.


Już od godzin południowych w niedzielę 18 czerwca mieszkańcy wypełniali plac przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki w Michałowicach, gdzie odbył się tegoroczny festyn Dni Gminy Michałowice. Oficjalnego otwarcia tego wydarzenia dokonał wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

 

Chwilę po oficjalnym otwarciu aktor, Wojciech Asiński, prowadzący imprezę zaprosił na scenę pierwszych artystów, uczniów z ZSO w Komorowie. Występ rozpoczął prowadzony przez Sławomira Rymuzę zespół kameralny "Gradus ad Parnassum". Zespół wykonał utwory Johna Pittsa „Elephants”, „Indian Warrior”, „Skateboard Ride”, „Fandango”, „Karen’s Waltz i „Adel’s Walz”. Kolejne prezentacje to już piosenki w wykonaniu Weroniki Widery i Łucji Staniewskiej – „ Make a Silly Face”, Mai Ogonowskiej – „Colour of Your Life”, Amelii Kaczyńskiej – „O, Mamma mia, He’s Italiano”. Dodajmy, że wszyscy piosenkarze są laureatami Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej.

 

Po szkole z Komorowa przeszedł czas na prezentację artystów ze szkoły w Nowej Wsi. I tak: Magda Grądalska z Małgorzatą Gajownik wykonały piosenkę „Obudź się i żyj”, Kuba Maliszewski zaśpiewał „Jej czarne oczy”, Zosia Mocarska „Chcę do Bodzia”, a wspólnie zaśpiewali „Wznieś serce nad zło”. Na scenie wystąpiła również Iza Gajownik, która zaprezentowała nam choreografię taneczną oraz Julian Niedbała ze swoi perkusyjnym koncertem. Wytęp artystów z Nowej Wsi zakończyła Zofia Zaprzał z przepięknymi piosenkami „Boję się” i „The mens world”.

 

Oliwia Orzełowska piosenką „Cud w szafie” rozpoczęła występ uczniów z ZSP w Michałowicach, a wśród kolejnych artystów z tej szkoły znaleźli się Łucjan Gawin – „Happy”, Julia Baczkowska – „Nie zapomnij” i Paulina Pastuszak, która perfekcyjnie zaśpiewała „Kasztany” i „Mercy”.

 

Wśród wielu artystów, którzy zaprezentowali się na scenie „Dni Gminy Michałowice” nie mogło oczywiście zabraknąć występu chórów z Opaczy-Kolonii „Czerwone Korale” i michałowickich seniorów „Michałowiczanka”. 

 

Bardzo ciekawie było także podczas występu Teatru Tańca OBF oraz OBF Broadway, gdzie panie zaprezentowały niezwykły układ choreograficzny nawiązujący do znanych musicali.

 

Prezentacje umiejętności wokalno-tanecznych mieszkańców naszej gminy to tylko część z atrakcji tegorocznego festynu. Już od jego początku na najmłodszych czekało wiele niespodzianek. Odważni mogli się sprawdzić na dużych lub tych nieco mniejszych dmuchanych zjeżdżalniach, a wiele doskonałej zabawy i fikołków było także dzięki Bumper Ball. Pompowane, przezroczyste kule bardzo szybko stały się jedną z najbardziej ulubionych zabaw, a do tego na dzieci czekały także mega bańki mydlane i śmieszne balonowe cudaki.

 

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Urząd Gminy, Gminnych Bibliotek, ZOEAS i GOPS przygotowali i poprowadzili wiele animacji i warsztatów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, gdzie choćby na chwilę można było się stać projektantem mody i własnoręcznie ozdobić odjechaną koszulkę, plecak czy torbę na zakupy.

 

Działo się również na stoisku twórczości artystycznej, na którym to dzieci tworzyły przepiękną i wyjątkową biżuterię. Natomiast co można zrobić z wykorzystaniem surowców wtórnych mogliśmy się dowiedzieć podczas warsztatów ekologicznych.

 

Sporo radości i zabawy dostarczyła dzieciom i ich rodzicom fotobudka dzięki której chętni mogli utrwalić tą niezapomnianą chwilę w wyjątkowej i niepowtarzalnej stylizacji.

 

Jedna z atrakcji festynu była także bardzo ciekawa i pouczająca wystawa "Gmina dawniej i dziś". Wystawa, która prezentowała ważne i charakterystyczne miejsca. Wszystko to co na przestrzeni wielu lat wydarzyło się w naszej gminie i wpłynęło na jej aktualny obraz.

 

Swego rodzaju uzupełnieniem wystawy było stanowisko, na którym mieszkańcy mogli wykazać się wiedzą o naszej gminie. W quizie uczestniczyli zarówno młodsi, którzy mieli do wieku dostosowywane pytania, jak i nieco starsi.  

 

Jeśli natomiast chodzi o wpływanie, to idealnym przykładem naszego wpływu na rzeczywistość i przyszłość była akcja gminnego wolontariatu „Ośmiorniczki dla wcześniaków w Gminie Michałowice”. Przypomnijmy, że jest to akcja, która polega na ręcznym wykonaniu wełnianych „Ośmiorniczek”, dzięki którym wcześniaki przebywające w inkubatorach uspokajają się, nie wyrywają rurek i przewodów, do których są podłączone. To wspaniała inicjatywa, a wszystkie wykonane podczas festynu „Ośmiorniczki” zostaną przekazane do szpitali.

 

Warto też wspomnieć o rywalizacji jaka była na torze wyścigowym aut Carrera, gdzie dzieci i dorośli za pomocą kontrolerów ścigli się najszybszymi modelami, najbardziej znanych sportowych marek aut na świecie. To były wyścigi wymarzonym autem, a do dyspozycji uczestników były takie auta jak: Ferrari, Porsche GT, Corvette, Mercedes AMG lub Ford GT.

 

Niezły popis umiejętność popisali się także podopieczni prowadzonego przez Krystynę Grabińską i Małgorzatę Gajownik Ośrodka Szkolenia Psów HauHau. Pokaz posłuszeństwa i psich sztuczek wzbogacony o porady o najważniejszych elementach tresury psów okazał się nie tylko ciekawym wydarzeniem, ale i okazją dla zainteresowanych jak tresować i kiedy rozpocząć tresurę swojego pieska. Oczywiście tak, aby rezultaty przyniosły wiele satysfakcji zarówno właścicielowi jak i jego podopiecznemu.

 

Dla szukający nieco większej aktywności organizatorzy przygotowali trening fitness z instruktorką Martą, która porwała publiczność do wspólnych ćwiczeń.

 

W trakcie festynu nie mogło oczywiście zabraknąć licznych konkursów, w których głównymi z nagrodami były 2 koszulki Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Uwaga !!! z podpisami wszystkich piłkarzy.

 

Wielkimi krokami zbliżał się czas występu gwiazdy wieczoru, ale zanim to nastąpiło jako suport wystąpił Franchesco Chiarini. Włoski muzyk, który jak mówi „Moim marzeniem jest, aby dzięki mojej muzyce ludzie mogli podróżować, przez ciepłe i najbardziej ekskluzywne miejsca Italii”. I tak się stało. Za sprawą takich piosenek jak Volare i L’italiano mogliśmy choćby na chwilę przenieść się do słonecznej Italii.

 

Po całym dniu wyśmienitej i nieustającej zabawy przyszedł czas na wisienkę na torcie, a dokładniej mówiąc na występ gwiazdy wieczoru tegorocznego festynu Dni Gminy Michałowice. W tym roku przed michałowicką publicznością wystąpiła Anna Wyszkoni. Wśród wielu piosenek które mogliśmy usłyszeć w niedzielę znalazły się takie przeboje jak „Czy ten pan i pani”, „Biegnij przed siebie”, „Wiem, że jesteś tam”. Nie zabrakło również piosenek z najnowszej płyty artystki „Jestem tu nowa”, która ukazała się blisko miesiące temu.

 

Jak wiadomo na zabawie czas upływa bardzo szybko, tym bardziej że atmosfera na festynie była doskonała, a biorący w nim udział mieszkańcy mogli wspólnie świętować dni naszej gminy. Niestety występ Anny Wyszkoni był już ostatnim punktem tegorocznego festynu. Festynu, który zakończył się kilka minut po 22, a powracający do domów, późnym wieczorem mieszkańcy byli radośni i naładowani pozytywną energią, która mamy nadzieję, że wystarczy na cały rok, do kolejnego świętowania Dni Gminy Michałowice.        

 

 

Zobacz także

Dożynki gminne 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dożynki gminne 2017 04.09.2017 07:30

Dożynki to uwieńczenie ciężkiej pracy rolników. Każdego roku w naszej gminie święto to przyciąga wielu mieszkańców i zaproszonych gości. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 3 września odbyło się Gminne Święto Plonów.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Dożynki 2016

Dożynki 2016 07.09.2016 08:05

4 września, zgodnie z tradycją na zakończenie żniw, w parku w Regułach odbyły się dożynki – Święto Plonów. Tegoroczne dożynki miały charakter gminno-powiatowy, a ich organizatorem byli Powiat Pruszkowski i Gmina Michałowice.

czytaj więcej
Na koncert gwiazdy wieczoru -grupy Perfect- przybyły tłumy

Festyn Dni Gminy Michałowice 15.06.2016 07:25

Piłkarska strefa Mistrzostw Europy i niezapomniany koncert kultowego zespołu Perfect, to główne atrakcje festynu jaki odbył w ramach Dni Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny 06.06.2016 21:59

W niedzielę, 5 czerwca, w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie odbył się festyn. Rozpoczął się mszą świętą, którą celebrował ksiądz Marcin z Centrum Misyjnego w Warszawie. We mszy uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wraz z żoną, a także przedszkolaki ze swoimi rodzinami. Potem były występy i zabawa.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie 06.06.2016 20:50

W niedzielę, 5 czerwca, w przedszkolu Sióstr Służebniczek w Komorowie, odbył się festyn rodzinny. Każdego roku w przedszkolnej imprezie uczestniczy wielu mieszkańców Komorowa.

czytaj więcej
Dożynki gminy Michałowice A.D. 2015

Dożynki gminy Michałowice A.D. 2015 01.09.2015 23:50

30 sierpnia, w Michałowicach odbyły się dożynki gminy Michałowice. Rozpoczęła je msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a po mszy, na łące przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki festyn, który trwał do nocy.

czytaj więcej
„Dni Gminy Michałowice” – festyn w Nowej Wsi (zdjęcie Monika Drewniak)

Festyn Dni Gminy Michałowice 26.06.2015 09:45

Festyn, który odbył się w niedzielę, 21 czerwca, w Granicy, na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, otworzył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Gwiazdą wieczoru była Ewa Farna.

czytaj więcej
Starostowie dożynek, Krystyna i Zbigniew Olszakowie wręczają chleb wójtowi gminy Michałowice Krzysztofowi Grabce

Dożynki gminy Michałowice A.D. 2014 09.09.2014 15:50

7 września w Michałowicach – obok zespołu szkół, na placu przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki, przy brzezinie – odbył się festyn dożynek gminy Michałowice.

czytaj więcej
Gwiazda festynu Andrzej Piaseczny

Festyn Dni Gminy Michałowice 10.06.2014 22:20

Festyn, który odbył się w ramach Dni Gminy Michałowice, 8 czerwca, w niedzielę, przed Urzędem w Regułach, najlepiej określa słowo TŁUMY.

czytaj więcej