Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak
Taniec współczesny w strojach ludowych? Czemu nie! fot. Mariusz Marcysiak W trakcie festy odbywał się również kiermasz misyjny wspierający misję na całym świecie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Atrakcji na festynie w Komorowie nie brakowało fot. Mariusz Marcysiak np. popcornowa ławka, fot. Mariusz Marcysiak dmuchańce, fot. Mariusz Marcysiak malowanie buzi, fot. Mariusz Marcysiak ciasta, ciasteczka fot. Mariusz Marcysiak i wóz strażacki. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Komorów, Festyny gminne

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.


Niedzielny festyn tradycyjnie rozpoczęła msza święta, którą na placu przed przedszkolem odprawił ks. Andrzej Pelc.

 

Zaraz po mszy przyszedł czas na prezentację zdolności wokalno-tanecznych przedszkolaków. To było niezwykły pokaz tańca przedszkolaków przebranych w stroje ludowe i tańczących tańce współczesne.

 

Po występie przedszkolaków swoim talentem aktorskim popisali się rodzice w spektaklu „Bajkowy świat Brzechwy”. Rodzice zaprezentowali niemal cały przegląd twórczości pisarza dziecięcych Bajek. Na dodatek zrobili tak wspaniale, że brawom nie było końca.

 

Kolejnymi artystami, jacy zaprezentowali się przed szeroką publicznością byli absolwenci przedszkola m. in. Julian Niedbała – prawdopodobnie najlepszy młody perkusista w naszej gminie.

 

Oprócz części artystycznej na wszystkich czekało również wiele atrakcji na placu zabaw. Trampolina, foto kącik gdzie można było zrobić zabawne rodzinne zdjęcie, a także kącik wesołego malowania buziek. Zabawy i gry z pewnością nieco uszczupliły zapas energetyczny uczestników festynu, ale spokojnie na głodnych i spragnionych czekał grill, przepyszna grochówka i napoje. Warto też wspomnieć o niezliczonych słodkościach ciastach, ciasteczkach i sałatkach owocowych. Wszystko przygotowane i przyniesione przez rodziców przedszkolaków, więc smakowało rewelacyjnie.

 

Dużym zainteresowaniem dzieci, ale i nie tylko cieszyły się pojazdy straży pożarnej oraz policji. Wszyscy chętni mogli zasiąść w wozie strażaków z Nowej Wsi i poczuć się jak prawdziwy strażak. Swoją drogą to zapewne wielu chłopców chciałoby kiedyś zostać strażakiem.

 

Z pewnością pośród wielu atrakcji, jakie tego dnia można było odkryć na festynie rodzinnym Sióstr Służebniczek było też studio fryzur oraz malowanie na płocie, gdzie dzieci oddawały się twórczości malarskiej.

 

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek to z pewnością niezwykłe wydarzenie w trakcie, którego mieszkańcy Komorowa, ci młodsi i ci starsi spędzają tu czas w miłej i rodzinnej atmosferze.

 

 

Zobacz także

Festyn Dni Gminy Michałowice 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Dni Gminy Michałowice 2018 21.06.2018 12:10

To było wielkie świętowanie Dni Gminy Michałowice w 100-lecie odzyskania niepodległości. Piknikowa atmosfera, moc atrakcji, występy artystyczne i koncert mega gwiazdy, Beaty Kozidrak i zespołu Bajm.

czytaj więcej
WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie 03.06.2018 07:45

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 05.02.2018 08:50

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.

czytaj więcej
Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Dożynki gminne 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dożynki gminne 2017 04.09.2017 07:30

Dożynki to uwieńczenie ciężkiej pracy rolników. Każdego roku w naszej gminie święto to przyciąga wielu mieszkańców i zaproszonych gości. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 3 września odbyło się Gminne Święto Plonów.

czytaj więcej
Festyn Dni Gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Dni Gminy Michałowice A.D. 2017 19.06.2017 12:30

Za nami festyn z okazji Dni Gminy Michałowice. Wydarzenie, którego nie można było przegapić. Piękna pogoda, moc atrakcji i muzyka na żywo w wykonaniu gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była znakomita wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Anna Wyszkoni. To wszystko dostarczyło mieszkańcom solidną dawkę energii.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej