25.04.2022 18:50

IMIENINY WOJCIECHA NA SKWERZE W KOMOROWIE

119
„Zobacz czyje imieniny!” to hasło wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które 23 kwietnia odbyło się w Komorowie.

Jego organizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie" oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny z Komorowa”. A skoro imieniny i 23 kwietnia, to były to oczywiście imieniny Wojciecha, Młynarskiego Wojciecha. Komorowianina, znakomitego autora tekstów piosenek, poety, aktora, satyryka, reżysera, artysty. Ten wybitny mieszkaniec naszej gminy, w 2020 roku został patronem skweru przy stacji WKD w Komorowie, więc gdzie indziej można było obchodzić jego imieniny?

Ponad dwugodzinny program wydarzenia zawierał wiele utworów Wielkiego Mistrza Słowa. Ich wykonania podjęły się nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mieszkańcy naszej gminy.  Wydarzenie na skwerze Młynarskiego poprowadziła prezes TPMOK – Hanna Barlak.

„Zobacz czyje imieniny!” to nie tylko tytuł wydarzenia, ale również tytuł piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Aleksandra Bema, którą z pewnością pamiętamy w wykonaniu zespołu Bemibem i znakomitej wokalistki Ewy Bem. Oczywiście w Komorowie również i jej nie mogło zabraknąć.

Naturalnie nie brakowało również autorskich imieninowych rymów i wystąpień deklamacyjnych. Jako pierwszy swoimi umiejętnościami recytatorskimi zaprezentował się radny Maciej Polarczyk z wierszem Wojciecha Młynarskiego – „Szajba”. Kolejną osobą prezentującą twórczość solenizanta była Małgorzata Wejtko – członkini Zarządu Osiedla Komorów. Tym razem był to wiersz „Kocham jutro”, natomiast przewodnicząca KGW „Dziewczyny z Komorowa” przedstawiła własną twórczość:

Kochany Wojtku

Niech Ci się wiedzie

i przy śniadaniu i przy obiedzie

Niech w plecki grzeje ciepły sweterek

a na ziemniaczkach będzie koperek

Niech szczęście duże Cię nie ominie  

niech hula w mieście, niech kwitnie w gminie

By szczęścia życzyć na imieniny

Wiedzą od dawna wszystkie dziewczyny

A szczególnie jedna taka.

Ponadto w trakcie wydarzenia można było obejrzeć wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów ZSO w Komorowie i biorących udział w projekcie „Młynarski inspiruje", który z ramienia szkoły koordynowała pani Renata Biłozór.

Wydarzenie zostało zrealizowane i dofinansowane z budżetu gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Wojciech Młynarski, Komorów

Zobacz także