IV Rodzinne podchody w Michałowicach

06.06.2016 20:35     350

Podchody to świetna zabawa, którą wszyscy znamy. IV edycja rodzinnych podchodów, które odbyły się 4 czerwca w Michałowicach były tego doskonałym przykładem i dowodem na to, że oprócz świetnej zabawy wspaniale jest aktywnie spędzić wolny czas w rodzinnym gronie.


Podchody, których organizatorem było Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, przy współpracy sołtysa sołectwa Michałowice wraz oraz Zarządu Osiedla Michałowice, odbyły się w ramach dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych. Uczestniczyło w nich 14 drużyn, z których każda składała się z minimum trzech i maksymalnie pięciu osób.

 

W zabawie startowały rodziny, z których każda stanowiła samodzielną drużynę. Wszystkie drużyny otrzymały mapy, a następnie wyruszyły w blisko trzykilometrową trasę w trakcie, której do odnalezienia było dziesięć, ukrytych punktów. W każdym z nich czekały na nich wyjątkowe zadania do wykonania. Zadania, przeznaczone zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników, w których trzeba było wykazać się zręcznością, refleksem, siłą i wiedzą, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy w zespole.

 

Przed drużynami zadania:

 

Konkurencja 1 – Narciarstwo

W konkurencji uczestniczy 3 zawodników z każdej drużyny (wymóg konieczny: dwupokoleniowość, tzn. że nie mogą to być osoby z jednego pokolenia). Ich zadaniem jest pokonać wyznaczoną trasę około 15 m, w jak najkrótszym czasie, na specjalnie przygotowanych trzyosobowych nartach.

 

Konkurencja 2 – Peleton

Konkurencja polega na pokonaniu 200 metrowego odcinka na miniaturce rowerka. Biorą w niej udział wszyscy zawodnicy drużyny (na zasadzie sztafety).

 

Konkurencja 3 – Latający dywan

Konkurencja polega na pokonaniu wyznaczonego w terenie odcinka, będąc na dywanie. Jedna osoba znajdująca się poza dywanem, ma za zadanie przesuwać dywan po wyznaczonym odcinku. Pozostała cześć drużyny stając w tym czasie na dywanie musi w jednym momencie wykonać skok do góry, aby było możliwe przesuniecie dywanu. Po skoku, drużyna musi wylądować na dywanie. Celem jest pokonanie odcinka ok. 7 metrów.

 

Konkurencja 4 – Gąsienica

Drużyna pokonuje jak najszybciej wyznaczony odcinek na plastikowych skrzynkach. Biorą w niej udział wszyscy zawodnicy drużyny. Rodzina otrzyma tyle plastikowych skrzynek po napojach, ilu jest jej członków plus jedna skrzynka dodatkowo. Nie można stąpać po ziemi.

 

Konkurencja 5 – Koszykówka

Konkurencja polega na wrzuceniu do kosza jak najwięcej razy piłki do kosza, w czasie 120 sekund. Wrzucanie będzie się odbywać z linii rzutów osobistych. Rzuca jeden zawodnik, pozostałe osoby z drużyny będą podawać mu piłki.

 

Konkurencja 6 – Rurociąg

W konkurencji uczestniczy 3 zawodników z każdej drużyny (wymóg konieczny: dwupokoleniowość). Ich zadaniem jest budowanie rurociągu, w którym piłeczka ma pokonać dystans ok. 10 m. Każdy zawodnik będzie miał jeden ok. metrowej długości kawałek rury. Jeśli piłeczka wypadnie z rury wcześniej niż na linii mety, drużyna rozpoczyna zadanie od początku.

 

Konkurencja 7 – Pamięć

Drużyna, przez minutę, przygląda się 30 przedmiotom. Potem, po ich zakryciu, w ciągu kolejnych dwóch minut należy napisać na kartce jak najwięcej zapamiętanych przedmiotów.

 

Konkurencja 8 – Puzzle

Drużyna otrzyma pocięte na kawałki zdjęcie charakterystycznego miejsca znajdującego się na terenie gminy Michałowice. Zadaniem jest ułożyć układankę w wyznaczonym czasie i odczytać zawartą na niej informację.

 

Konkurencja 9 – Dentysta

Konkurencja polega na wbiciu gwoździa w pień. Biorą w niej udział wszyscy zawodnicy drużyny. Każdy będzie wykonywał pojedyncze uderzenie młotkiem w gwóźdź (ok. 15cm).

 

Konkurencja 10 – Quiz

Na starcie rodziny otrzymają quiz, który na mecie należy oddać rozwiązany. Na każdym punkcie drużyna otrzyma wskazówkę, ułatwiającą znalezienie właściwej odpowiedzi.

 

Na wszystkich uczestników „IV Rodzinnych podchodów w Michałowicach”, jak również innych mieszkańców, którzy dopingowali drużyny, organizatorzy przygotowali na terenie boiska Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej 15 w Michałowicach, gdzie znajdował się strat i meta podchodów, wiele atrakcji, a wśród nich: prezentacja techniki nordic walking, prezentacja gier frisbee i tchoukball.

 

Kto chciał mógł też się sprawdzić w turnieju gier planszowych lub wystartować w konkursie pieczenia ciast.

 

Najmłodsi też znaleźli coś dla siebie. Gry i zabawy, jakie tego dnia przygotowali dla nich animatorzy, zapewniły dzieciom dużą dawkę świetnej zabawy i mnóstwo radości.

 

Organizatorzy zadbali także o uzupełnienie energii uczestników podchodów m.in. smakołykami z grilla.

 

Odwiedzający sobotnią imprezę mogli również skorzystać z okazji do zdobycia ciekawych rzeczy za symboliczną złotówkę podczas wyprzedaży garażowej oraz wziąć udział w aukcji obrazów namalowanych przez dzieci, na rzecz milanowskiego schroniska dla psów.

 

Nie zabrakło także atrakcji kulturalnych – wystawa zdjęć „Płyń po zdrowie”, występ michałowickich solistek Anny Grochowskiej, Anny Frączak i Zuzanny Grochowskiej oraz koncert zespołu muzyki irlandzkiej „MELTRAD”

 

Na zakończenie „IV Rodzinnych podchodów w Michałowicach” odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulacje zwycięzcom oraz słowa uznania dla wszystkich uczestników i organizatorów wyraził wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, który wraz z sołtys sołectwa Michałowice – Adrianną Król-Popiel i przewodniczącą Zarządu Osiedla Michałowice – Beatą Rycerską nagrodzili zwycięzców podchodów i konkursu pieczenia ciast.

 

Konkurs pieczenia ciast:

 

I miejsce –  Mikołaj Czapski

I miejsce – Joanna Taras

II miejsce – Katarzyna Piłat

IV miejsce – Beata Czapska

 

IV Rodzinne podchody w Michałowicach

 

I miejsce – Drużyna A

II miejsce – Młode Wilki

III miejsce – Kral

IV miejsce – Nazwa Drużyny Niezwyciężeni

V miejsce – Laluny

VI miejsce – Bad Boys

VII miejsce – Niepokonani

VIII miejsce – Cool Czapery Wszystko Jedno

IX miejsce – Majonez Bym Zjadł

X miejsce – Podchodziaki

XI miejsce – Skorpiony

XII miejsce – Zgodniaki

XIII miejsce – Drużyna Wojtka Kobra

XIV miejsce – Kotki i Pieski

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej