13.01.2021 11:50

Rzadki gatunek ptaka w Michałowicach-Wsi

413
Od kilku dni o naszej gminie jest głośno w całej Polsce, a nawet za granicą, a to za sprawą wyjątkowo rzadkiego gatunku ptaka - sikory lazurowej, która upodobała sobie karmnik na jednej z posesji w Michałowicach-Wsi.

Lazurka zasiedla region od płn.-zach. Rosji do Japonii, a ostatni raz widziana była w Polsce 16 lat temu w Białowieży. Sensacją było więc pojawienie się jej w naszej gminie, tym bardziej, że nie pojawiła się tu raz, tylko regularnie zaczęła odwiedzać karmnik. Wydarzenie to przyciągnęło media oraz ornitologów z całego kraju, którzy czekali nawet po kilka godzin na pojawienie się tego pięknego ptaka. Niektórym udało się go sfotografować, inni nie mieli tyle szczęścia. Tak wyjątkowe ptasie odwiedziny bardzo nas cieszą. To potwierdza, że Gmina Michałowice jest prawdziwą ostoją przyrody.

 

Zdjęcie: Levashkin, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

 

 

Zobacz także