Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi

17.09.2017 21:05     262
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Na placu przy Kolejowej i Kasztanowej na mieszkańców Michałowic Wsi czekało sporo atrakcji. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i wyścigi stonogi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.


„Pożegnaj lato z sąsiadem” stało się już w Michałowicach-Wsi imprezą cykliczną, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców sołectwa. W tym roku pogoda nieco nie dopisała, ale to zupełnie nie przeszkadzało uczestnikom sobotniej zabawy, których ponad 100 przybyło na teren przy ul. Kolejowej i ul. Kasztanowej. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że dobra zabawa to nie tylko dobra pogoda, a przede wszystkim świetne towarzystwo i atmosfera, a tego w Michałowicach- Wsi nie brakowało.

 

Wszystko rozpoczęło się kilka minut po 18. Plac, na którym odbywało się ognisko, zaczął się wypełniać całymi rodzinami. Impreza miała charakter rodzinno-sąsiedzki, więc wszelkie napoje, kiełbaski i przekąski przynosili sami uczestnicy, ale o oprawę zadbała już sołtys, Adriana Król-Popiel wraz z radą sołecką. Przypomnimy, że „Pożegnanie lata z sąsiadem” odbyło się w Michałowicach- Wsi już po raz siódmy.

 

Wspólne biesiadowanie przy ognisku to dla dorosłych często powroty do młodości i wspomnień z nią związanych. Któż nie pamięta śpiewania przy ognisku „Bieszczadzkiego Rock’n’rolla”, „Kei”, czy „Teksańskiego”. Dla najmłodszych dzieci ognisko to niezła frajda z pieczenia kiełbasek. Zresztą tego dnia na dzieci i rodziców czekało znacznie więcej atrakcji na placu przy Kolejowej i Kasztanowej. Sprawnościowy tor przeszkód, przeciąganie liny, drużynowy wyścig stonogi, balonowe cudaki, zabawy taneczne i do tego rywalizacja rodzin w grach zespołowych. Jak żegnać lato, to z uśmiechem na buziach, że już z rok znów będzie z nami.  

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej
Warsztaty Zabawa ze śniegiem . fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa ze śniegiem – Michałowice-Wieś 11.12.2016 22:25

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy najmłodszych, bo przecież każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty.

czytaj więcej