17.09.2017 21:05

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi

306
Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

„Pożegnaj lato z sąsiadem” stało się już w Michałowicach-Wsi imprezą cykliczną, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców sołectwa. W tym roku pogoda nieco nie dopisała, ale to zupełnie nie przeszkadzało uczestnikom sobotniej zabawy, których ponad 100 przybyło na teren przy ul. Kolejowej i ul. Kasztanowej. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że dobra zabawa to nie tylko dobra pogoda, a przede wszystkim świetne towarzystwo i atmosfera, a tego w Michałowicach- Wsi nie brakowało.

 

Wszystko rozpoczęło się kilka minut po 18. Plac, na którym odbywało się ognisko, zaczął się wypełniać całymi rodzinami. Impreza miała charakter rodzinno-sąsiedzki, więc wszelkie napoje, kiełbaski i przekąski przynosili sami uczestnicy, ale o oprawę zadbała już sołtys, Adriana Król-Popiel wraz z radą sołecką. Przypomnimy, że „Pożegnanie lata z sąsiadem” odbyło się w Michałowicach- Wsi już po raz siódmy.

 

Wspólne biesiadowanie przy ognisku to dla dorosłych często powroty do młodości i wspomnień z nią związanych. Któż nie pamięta śpiewania przy ognisku „Bieszczadzkiego Rock’n’rolla”, „Kei”, czy „Teksańskiego”. Dla najmłodszych dzieci ognisko to niezła frajda z pieczenia kiełbasek. Zresztą tego dnia na dzieci i rodziców czekało znacznie więcej atrakcji na placu przy Kolejowej i Kasztanowej. Sprawnościowy tor przeszkód, przeciąganie liny, drużynowy wyścig stonogi, balonowe cudaki, zabawy taneczne i do tego rywalizacja rodzin w grach zespołowych. Jak żegnać lato, to z uśmiechem na buziach, że już z rok znów będzie z nami.  

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Zobacz także