Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.


Zgodnie z zarządzeniem sołtys, Adriany Król-Popiel we wtorek, 20 września odbyło się zebranie mieszkańców, na którym do sali przy ul. Raszyńskiej 34 przybyli również: wójt gmin Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy Michałowice, radni – Eugeniusz Hanc i Katarzyna Parzyńska oraz pracownik urzędu – Piotr Pacyna i dzielnicowy asp. sztab. Tomasz Piątek.

 

Po przedstawieniu przez sołtys, Adrianę Król-Popiel porządku zebrania, a także zatwierdzeniu go przez mieszkańców, przystąpiono do wyboru sekretarza zebrania, którym został Krzysztof Ozimek – członek rady sołeckiej.

 

W ramach ubiegłorocznego budżetu sołeckiego samorządowcom udało się przeprowadzić cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci, warsztaty malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych oraz warsztaty laboratorium juniora. W ramach budżetu dla mieszkańców zorganizowana został zabawa andrzejkowa oraz bal karnawałowy. W trakcie minionego roku nie zabrakło również wydarzeń aktywizujących mieszkańców na sportowo. Odbyły się cykliczne zajęcia Pilatesu, a mieszkańcy dwukrotnie wzięli udział w spływach kajakowych. Do tego w Michałowicach Wsi prowadzone były warsztaty teatralne i fotograficzne, a także zorganizowany został wyjazd na warsztaty teatralne. Jak co roku mieszkańcy spotkali się także na wspólnym ognisku, gdzie przy wspólnych rozmowach żegnali odchodzące lato.

 

Spośród zgłoszonych wniosków podczas ostatniego zebrania udało się zrealizować następujące sprawy: wykonana została dokumentacja związana z przebudową mostka nad rzeką Raszynką, wykonany został projekt wodociągu i kanalizacji w ulicy Błękitnej, w części ulicy Borowskiego wykonano nawierzchnię, dokonano zmiany ziemi wraz z nasadzeniem u zbiegu ulic Poniatowskiego i Szarej, przedłużoną ciąg chodnika przy ul. Poniatowskiego, zrealizowano wykonanie projektu przebudowy ul. Zgody, na terenie ul. Wesołej i Kolejowej dokonano nasedzeń, podpisana została umowa na przebudowę ul. Kasztanowej od mostka do granicy z Puchałami, w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa na wykonanie ścieżki rowerowej na ul. Kasztanowej, Poniatowskiego oraz Kolejowej, która powstanie w ramach Zitntegrowanych Inwestycji Terytorialny (czytaj więcej), w trakcie projektowania jest oświetlenie ul. Borowskiego, w realizacji jest wykonanie oświetlenia ul. Parkowej.  

 

W trakcie zebrania mieszkańcy Michałowic Wsi, jednogłośnie – 22 głosy – podjęli uchwałę dotyczącą przeznaczenia budżetu na rok 2018. Mieszkańcy zdecydowali, aby kwotę 40 000,00zł przeznaczyć na zajęcia kulturalne, a kwotę 7 608,75 zł na zajęcia sportowe. Łączny budżet Michałowic Wsi na rok 2018 wyniesie 47 608,75 zł.

 

W propozycjach zgłaszanych przez mieszkańców do budżetu gminy na rok 2018 znalazło się m.in. takie potrzeby jak: wykonanie kanału sanitarnego w ul. Borowskiego, przebudowa mostka na rzece Raszynce, wykonanie wodociągu ul. Parkowej, oświetlenie ul. Borowskiego, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Kasztanowej.

 

W punkcie sprawy wniesione znalazły się takie sprawy jak otwarcie wiaduktu w ciągu ul. Czystej, bezpieczeństwa na ulicy Poniatowskiego i Szarej, na której wieczorową porą dochodzi wyścigów samochodowych, organizacja ruchu na ul. Zgody. W Michałowicach Wsi poruszony został również temat wspólnego biletu ZTM/WKD. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej