18.12.2019 10:00

Kiermasz bożonarodzeniowy w Michałowicach

168
Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Przedświąteczny okres to czas intensywnych przygotowań i zakupów, a kiermasz świąteczny w Michałowicach był idealną okazją, aby część z tych przygotowań zrealizować w jednym miejscu.

Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy cieszył się doroczny kiermasz bożonarodzeniowy, który od lat organizuje Zarząd Osiedla Michałowice, a od kilku lat odbywa się w hali sportowej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II.  

Jak co roku kiermaszowe stoiska wypełniły świąteczne ozdoby, ale nie tylko. Na stoiskach nie zabrakło różnego rodzaju biżuterii, bibelotów i wielu innych interesujących przedmiotów, czyli niepowtarzalnych pomysłów na prezenty. Tak, tak na kiermaszu można było znaleźć wyłącznie przedmioty własnoręcznie wykonane przez wystawców. Wśród nich nie brakowało członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Kiermasz w Michałowicach to nie tylko stoiska oferujące swoje produkty. Na kiermaszu była również okazja do własnoręcznego wykonania jednej ze świątecznych ozdób np. stroika bożonarodzeniowego. I choć warsztaty przeznaczone były dla dzieci to nie brakowało przy nich pomocnych dłoni rodziców, więc można powiedzieć, że to były rodzinne przygotowania do świąt. Jeśli chodzi aktywność dzieci podczas kiermaszu to nie była ich jedyna aktywność, ponieważ przed publicznością zgormadzoną w hali sportowej wystąpili uczniowie szkoły z koncertem świątecznych piosenek. Świątecznie było także w kąciku fotograficznym, gdzie zdjęcia w zimowej scenerii będą piękną pamiątką z kiermaszu.

Spora aktywność na kiermaszu zasługiwała na uzupełnienie kilku kalorii. Okazją do tego była kawiarenka oraz dwa stoisko z żywnością wege lub daniami kuchni orientalnej.

W tym roku na kiermaszu świątecznym w Michałowicach nie zabrakło również licytacji przedmiotów podarowanych przez wystawców. Uzyskane w ten sposób pieniążki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom autystycznym z naszej gminy.

 

 

 

 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zobacz także