24.10.2023 09:50

Pęcickie Szeleszczące Karty

81
Pęcice, patriotyzm, pamięć. W sobotę 21 października 2023 roku zakończyły się obchody 20. Jubileuszowego Rajdu Pęcickiego w Dworze Polskim w Pęcicach.

W sobotnie słoneczne popołudnie, dzięki życzliwości właściciela Dworu Polskiego i Fundacji Dwór Polski, w tym wyjątkowym miejscu odbyły się Pęcickie Szeleszczące Karty, wieńczące obchody 20. Jubileuszowego Rajdu Pęcickiego. Spotkanie poświęcone było pamięci kapitana Wojciecha Cygańskiego, Powstańca Warszawskiego, przyjaciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi i wiernego widza wszystkich edycji Szeleszczących Kart.

Tym razem publiczność poruszyła poezja uczniów gminy Michałowice, powstała w ciągu 19 lat w ramach konkursu literacko - plastycznego „Ci, co zginęli w walce…”, której towarzyszyły refleksyjne piosenki. Wszystko we wspaniałym wykonaniu absolwentów i uczennicy ZSP w Nowej Wsi, którzy razem tworzyli grupę pięknych młodych ludzi z pasją. Pęcickie Szeleszczące Karty, zgodnie  z zamysłem organizatorów, połączyły pokolenia. Na widowni siedzieli przedstawiciele najstarszego z nich - babcie i dziadkowie wykonawców, a także ich rodzice i rodzeństwo.

Cieszymy się z obecności Pani Beaty Rycerskiej, Pani Elżbiety Biczyk, Pani Anny Cygańskiej, Pani Krystyny Nowakowskiej, Pani Zofii Nowickiej, Dyrektorów i Nauczycieli naszej szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców.

Serdeczne podziękowania dla wspaniałych wykonawców - absolwentów naszej szkoły, dziś studentów i licealistów, na których zawsze możemy liczyć. Dzięki Wam przeżyliśmy jak zawsze przy okazji Spotkań z Szeleszczącymi Kartami, wzruszające chwile.

Autor:

Pomysłodawczyni i organizatorka Beata Wiszniewska

 

Przypomnijmy w skrócie wydarzenia, które odbyły się w ramach jubileuszowych obchodów Rajdu Pęcickiego A.D. 2023

  • 21 września – rozstrzygnięcie konkursu  "Ci, co zginęli w walce…”;
  • 25-26 września – akcja „Nie zapominany”;
  • 27 września – gra terenowa „Pęcice’44” zakończona rajdem nocnym;
  • 28 września – Apel Pęcicki;
  • 29 września – II Rekonstrukcja Marszu Powstańców zakończona wizytą w Dworze Polskim w Pęcicach;
  • 2 października – 20 Jubileuszowy Rajd Pęcicki;
  • 5 października – uroczyste otwarcie wystawy czasowej w Małym Muzeum Historycznym „20 lat Rajdów Pęcickich”;
  • 9-12 października – III Turniej Gry Planszowej „Pęcice’44”;
  • 19 października – Maraton Filmów i Prezentacji „Pęcice’44”;
  • 21 października – Pęcickie Szeleszczące Karty w Dworze Polskim.
Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Rajd Pęcicki

Zobacz także