17.12.2017 19:40

Spotkanie opłatkowe w Regułach

363
„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

Ksiądz proboszcz Grzegorz Jasiński z parafii Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach, przeczytał fragment ewangelii według św. Łukasza po czym skierował do zebranych życzenia – na te święta, na kolejne pójdźmy do Betlejem chcę wam życzyć, tym hasłem roku liturgiczne, abyście napełnili się mocą Ducha Świętego.

 

Wójt gminy Michałowie, który był gościem mieszkańców na ich wigilijnym spotkaniu, swoje wystąpienie rozpoczął od wyrażenia satysfakcji z faktu, iż nowa świetlica tak czynnie przyczynia się do aktywności wielu osób.

Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy mamy nieco więcej czasu dla siebie i naszych rodzin, czego w imieniu własnym, rady gminy oraz pracowników urzędu wam życzę. Wszystkiego co najlepsze, samych sukcesów i szczęścia w nachodzącym Nowy Rok, aby był co najmniej tak dobry jak obecny.

 

W imieniu rady sołeckiej życzenia spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt mieszkańcom złożyła sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka. W swoim wystąpieniu sołtys odniosła się również do wydarzeń, jakie odbywają się w nowe świetlicy i w których mieszkańcy tak chętnie biorą udział. „Ta świetlica zaczęła żyć swoim życiem. Kiedyś marzyliśmy, aby mieć ten swój, własny kąt, gdzie będziemy mogli się aktywizować – spotykać, ćwiczyć i występować. Dziś już tak się dziej i okazji do tego zapewne będzie jeszcze wiele.

 

Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na indywidualne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli przy wigilijnych stolach i wysłuchali przepięknych polskich kolędach w wykonaniu artystów Łódzkiego Teatru Piosenki kierowanego przez wokalistę i aktora Michała Maj Wieczorka.

 

Spotkanie wigilijne mieszkańców sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego Reguł. 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: świetlica Reguły, wigilia

Zobacz także