Spotkanie opłatkowe w Regułach

17.12.2017 19:40     334
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak
Sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka wita przybyłych gości. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu własnym oraz pracowników urzędu składa wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Czas na sąsiedzkie życzenia. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spotkanie uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: świetlica Reguły, wigilia

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.


Ksiądz proboszcz Grzegorz Jasiński z parafii Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach, przeczytał fragment ewangelii według św. Łukasza po czym skierował do zebranych życzenia – na te święta, na kolejne pójdźmy do Betlejem chcę wam życzyć, tym hasłem roku liturgiczne, abyście napełnili się mocą Ducha Świętego.

 

Wójt gminy Michałowie, który był gościem mieszkańców na ich wigilijnym spotkaniu, swoje wystąpienie rozpoczął od wyrażenia satysfakcji z faktu, iż nowa świetlica tak czynnie przyczynia się do aktywności wielu osób.

Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy mamy nieco więcej czasu dla siebie i naszych rodzin, czego w imieniu własnym, rady gminy oraz pracowników urzędu wam życzę. Wszystkiego co najlepsze, samych sukcesów i szczęścia w nachodzącym Nowy Rok, aby był co najmniej tak dobry jak obecny.

 

W imieniu rady sołeckiej życzenia spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt mieszkańcom złożyła sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka. W swoim wystąpieniu sołtys odniosła się również do wydarzeń, jakie odbywają się w nowe świetlicy i w których mieszkańcy tak chętnie biorą udział. „Ta świetlica zaczęła żyć swoim życiem. Kiedyś marzyliśmy, aby mieć ten swój, własny kąt, gdzie będziemy mogli się aktywizować – spotykać, ćwiczyć i występować. Dziś już tak się dziej i okazji do tego zapewne będzie jeszcze wiele.

 

Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na indywidualne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli przy wigilijnych stolach i wysłuchali przepięknych polskich kolędach w wykonaniu artystów Łódzkiego Teatru Piosenki kierowanego przez wokalistę i aktora Michała Maj Wieczorka.

 

Spotkanie wigilijne mieszkańców sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego Reguł. 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zajecia ogólnorozwojowe dla dzieci z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia ogólnorozwojowe w regulskiej świetlicy 30.05.2018 09:10

Radość, zabawa, nauka i muzyka towarzyszą zajęciom ogólnorozwojowym, w których udział biorą maluszki z Reguł.

czytaj więcej
Gimnastyka twarzy. fot. Mariusz Marcysiak

Gimnastka, która odejmuje lat 26.05.2018 20:20

Któż z nas nie chciałby być ciągle młody. Niestety czas płynie, a nasza młodość wraz z nim. Najczęściej upływ czasu możemy zaobserwować na naszej twarzy, ale na szczęście jest rozwiązanie, za pomocą którego możemy w naturalny sposób utrzymać młodą skórę na dłużej.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych 18.12.2016 10:55

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu jedno z najpiękniejszych świąt. Świąt pełnych ciepła i radości. To także okazja do sąsiedzkich spotkań w trakcie, których wszyscy wszystkim składają życzenia, tak jak to miało miejsce 17 grudnia podczas spotkania wigilijnego w Pęcicach Małych.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016. Foto: bz

Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016 12.12.2016 10:40

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Sokołowa odbyło się 10 grudnia. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej