29.01.2019 09:00

Malarskie piątki w Regułach

97
Dzieci od małego są bardzo kreatywne i mają mnóstwo ciekawych pomysłów, dlatego też zajęcia z malarstwa i rysunku, które odbywają się w Regułach to doskonała okazja na to by pomóc im na ich realizację za pomocą ołówków, kredek i pędzli.

Zajęcia, które odbywają się w regulskiej świetlicy przy ul. Wiejskiej 13 i zaczynają się o godz. 17:30 to swego rodzaju nauka poprzez zabawę. W ich trakcie dzieci poznają możliwości środków wyrazu plastycznego. A jak wiadomo wszystkiego można się nauczyć dążąc wytrwale do celu, więc naukę czas zacząć. Podczas zajęć uczestnicy uczą się zasad kompozycji, budować przestrzeń w dwu- i trójwymiarze, odkrywają kolory, a także uczą się jak stworzyć nastrój i emocje w swojej pracy.

Podobnie jak to ma miejsce w Nowej Wsi, zajęcia malarskie w Regułach prowadzi malarka, akwarelistka, rysowniczka i karykaturzystka – Paulina Kopestyńska. Pochodząca z Jakucji artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Moskwie, a jej prace zdobywały liczne prestiżowe nagrody m.in. Lions Club Galerii Vittorio Emanuele w Mediolanie.

Każde zajęcia to nauka poprzez praktykę np. gdy zastanawiamy się, jak wymieszać kolory tak, aby uzyskać ten którego oczekujemy lub jak skomponować nasz obraz. Malarskie piątki w Regułach są świetną sposobnością do wspierania osobowości dziecka, ćwiczenia koncentracji i uwagi, rozwijania zdolności obserwacyjnych, uwrażliwienia na kolory oraz pobudzania artystycznej wyobraźni. Oczywiście na zajęciach nie może zabraknąć poznawania różnych technik rysunkowych i malarskich.

Bez wątpienia techniki, które dzieci poznają podczas zajęć niczym nie różnią się od technik, którymi posługują się artyści. A szerokie spektrum zdobywanych umiejętności pozwala im wydobyć inspiracje do wyrażania niepowtarzalnego świata wyobraźni.

Zajęcia malarskie w Regułach, na które zapraszają sołtys i rada sołecka są finansowane z funduszu sołeckiego.

 

 

Podobne tematy: świetlica Reguły

Zobacz także