Zajecia ogólnorozwojowe dla dzieci z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak
Na zajęciach zabawy i fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Ciekawie jest podczas przedstawienia teatru „Kamishibai fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście na zajęciach nie brakuje również zabaw plastycznych. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: świetlica Reguły

Radość, zabawa, nauka i muzyka towarzyszą zajęciom ogólnorozwojowym, w których udział biorą maluszki z Reguł.


Zajęcia ogólnorozwojowe, to po „Gordonkach” kolejna inicjatywa sołtys i rady sołeckiej Reguł skierowana do najmłodszych mieszkańców sołectwa i ich rodziców. Dlaczego także do rodziców? Ponieważ oni również biorą udział w zajęciach i to bardzo aktywnie.

 

Rozwijanie zdolności i umiejętności dziecka jest niezwykle ważne, dlatego też zajęcia w Regułach są ukierunkowane w ten sposób, aby zawierały wszystkie najważniejsze elementy, które pozwolą im na lepszą adaptację w przedszkolu. W zajęciach prowadzonych przez doświadczonych pedagogów uczestniczą dzieci w wieku 2-3 lata.

 

Swobodna zabawa w grupie i możliwość obserwowania rówieśników pozwala maluchom na poznawanie otaczającego je świata, a przy okazji nauki nowych słów, poznawania kolejnych rzeczy, czy też zachowań. Na zajęciach nie brakuje również różnych ćwiczeń. Choć zajęcia są zaplanowane na godzinę to trzeba przyznać, że dzieje się na nich bardzo wiele i dla każdego znajdzie się coś ciekawego. O nudzie można zapomnieć.

 

Zabawy ruchowe i tańce przy muzyce, wspólne śpiewanie piosenek, czytanie wierszyków, zabawy plastyczne i sensoryczne. To wszystko czeka na dzieci w trakcie zajęć. Jednak chyba największym zainteresowaniem maluchów cieszy się teatrzyk „Kamishibai”. „Kamishibai” to japoński teatrzyk ilustracji i obrazu, a dokładniej mówiąc sztuka teatralna przedstawiana na papierze. Ta oryginalna metoda łączy książkę z teatrem, a przy tym daje prowadzącym i dzieciom swobodę interakcji co sprawia, że wszyscy współtworzą spektakl.

 

Oczywiście rodzice towarzyszą dzieciom w zajęciach przez cały czas i do tego wszyscy świetnie się bawią. Cieszą z tego jak sobie radzą z kolejnymi wyzwaniami. 

 

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci odbywają się w środy o godzinie 9:15 i są finansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Gimnastyka twarzy. fot. Mariusz Marcysiak

Gimnastka, która odejmuje lat 26.05.2018 20:20

Któż z nas nie chciałby być ciągle młody. Niestety czas płynie, a nasza młodość wraz z nim. Najczęściej upływ czasu możemy zaobserwować na naszej twarzy, ale na szczęście jest rozwiązanie, za pomocą którego możemy w naturalny sposób utrzymać młodą skórę na dłużej.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej