17.12.2018 10:20

Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach

99
Własnoręcznie wykonane dekoracje na świąteczny czas w każdym domu sprawiają, że Święta będą jeszcze bardziej klimatyczne i rodzinne.

Wydaje się, że sołtys – Magdalenie Krajnik-Partyce i radzie sołeckiej Reguł też przyświecała ta myśl przy organizacji Rodzinnych Warsztatów Świątecznych. Warsztatów, w których udział wzięły całe rodziny.

Rodzinne warsztaty powoli stają się już tradycją Reguł i tak, jak to miało miejsce przy poprzednich edycjach poprowadziły je mieszkanki Reguł: Agnieszka Zaborek oraz Małgorzata Posel, która jest również członkinią rady sołeckiej.

Za oknem biało od padającego śniegu, więc tym razem Agnieszka Zaborek i Małgorzata Posel na warsztatach zaproponowały wykonanie zabawnych skrzatów oraz bożonarodzeniowego wianka.

W świąteczny klimat świetnie wpisują się skrzaty, które, jak pokazały sobotnie warsztaty, potrafią nie tylko w Skandynawii (skąd pochodzą), ale również w Regułach dostarczyć wiele radości i zabawy. Oczywiście wykonanie takiego skrzata wymaga odpowiedniego przygotowania i postępowania krok po kroku, ale o to już zadbały prowadzące Agnieszka Zaborek i Małgorzata Posel. Najpierw trzeba było określić, czy będziemy robić chłopca, czy dziewczynkę, następnie wycinamy palto, brodę lub warkocze, po czym wszystko po kolei łączymy i już. Bożonarodzeniowy skrzat gotowy.

Chętnych na wykonanie świątecznych ozdób było tak wiele, że czasem oczekiwanie w kolejce do stanowisk, przy których odbywało się łączenie wybranych dekoracji z bożonarodzeniowym wiankiem, wymagało sporo cierpliwości. Ale to nic, ponieważ był to czas wspólnie spędzony. Spędzony na świetnej zabawie w rodzinnym gronie i towarzystwie koleżanek i kolegów. Do tego każdy uczestnik własnoręcznie przygotował ozdoby, które w świąteczne dni będą radować i jeszcze bardziej podkreślą świąteczną atmosferę.   

Rodzinne Warsztaty Świąteczne, które odbyły się w sobotę, 15 grudnia, w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13 zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Podobne tematy: świetlica Reguły

Zobacz także