15.09.2023 09:05

Weekend atrakcji w gminie Michałowice

78
9-10 września możliwości spędzenia ciekawego weekendu w naszej gminie nie brakowało.

Pożegnanie lata w Opaczy-Kolonii 

Na sobotnie popołudnie sołtys Grażyna Grabka i rada sołecka zaprosili mieszkańców na piknik, w trakcie którego pożegnano lato. I choć było to pożegnanie, to bez wątpienia wypełniała je radość i dobra zabawa. No bo i jak inaczej, jak nie radośnie pożegnać najbardziej ulubioną porę roku.

Dmuchańce, gry, zabawy, konkursy, malowanie buziek, kolorowa wata cukrowa i popcorn. Do wyboru, do koloru. Każdy maluch i nieco starszy znalazł coś dla siebie. Oczywiście było także coś dla dorosłych m.in. koncert kierowanego przez Renatę Włodarek chóru „Czerwone Korale” i wieczorna potańcówka na dechach, która trwała do późnego wieczora.

Aktywny piknik rodzinny w Komorowie

Sobotnie atrakcje to tylko początek, ponieważ w niedzielę, już od południa plac Paderewskiego w Komorowie przyciągał chętnych na dobrą zabawę. 

10 września pod hasłem „Integracja Rewelacja” Zarząd Osiedla Komorów i Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zorganizował wielki piknik rodzinny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Komorowa. 

Na początek dmuchańce, gdzie okazji do aktywności nie brakowało. Podobnie jak na treningach karate i piłkarskim prowadzonym przez trenerów z FC Komorów. Chwilę wytchnienia można było zyskać w kąciku bibliotecznym, w którym oprócz ciekawych książek była też okazja do wykazania się zdolnościami manualnymi. Dużą popularnością cieszyły się przejażdżki na kucykach i kącik gastronomiczny, w którym królowały pyszności z grilla oraz wata cukrowa i popcorn.

Zabawa nad Smugiem 

Piękna niedzielna pogoda ściągnęła wielu mieszkańców naszej gminy do strefy rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi. 

To właśnie tu radni, sołtys – Elżbieta Biczyk i rada sołecka zorganizowali piknik z okazji pożegnania lata. Piknik rodzinny, na którym wiele się działo i wszyscy świetnie się bawili. Oczywiście najmłodsi najlepiej.

Pod pergolą królowały kulinarne pyszności. Od sąsiedzkich wypieków, po lemoniadę, watę cukrową, popcorn i smakowite kiełbaski, które samodzielnie można było upiec na ognisku. Dodajmy, ognisku kontrolowanym i zabezpieczonym przez strażaków z OSP w Nowej Wsi.

Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla najmłodszych. Na pikniku nie brakowało dmuchańców, konkursów, gier i zabaw. Choć trzeba przyznać, że kolejki do kącika malowania buziek i balonowych cudaków były równie duże.  

Niedzielny piknik w Nowej Wsi zakończyła potańcówka, która trwała do wieczora i na pewno dobrym nastrojem wprowadziła mieszkańców naszej gminy w kolejny tydzień.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także