24.04.2017 12:59

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej

257
Na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy Małej spotkali się na tradycyjnym wielkanocnym jajeczku.

Opacz Mała jest jednym z najmniejszych sołectw w naszej gminie, a każde spotkanie w sąsiedzkim gronie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tak było również w sobotę, 22 kwietnia, gdzie w sali przy ul. Raszyńskiej 34 przybyłych gości powitała sołtys Opaczy Małej, Barbara Budzyniak.  

 

Diakon Paweł Konarski zgodnie ze zwyczajem wielkanocnym pobłogosławił zgromadzone pokarmy i złożył w imieniu własnym oraz pozostałych księży parafii Michałowice-Opacz serdeczne życzenia z okazji trwającego Zmartwychwstania Chrystusa.

 

Do życzeń dołączył się również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który w imieniu własnym oraz rady gminy i pracowników urzędu życzył mieszkańcom Opaczy Małej wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i radości, która będzie z nimi obecna nie tylko na ten świąteczny czas, ale znacznie dłużej.

 

Spotkanie mieszkańców Opaczy-Małej było również okazją do sąsiedzkich rozmów. Poruszony został temat projektu ustawy metropolitalnej,. Wójt gminy, Krzysztof Grabka, poinformował zebranych, że 4 czerwca w naszej gminie odbędzie się referendum, podczas którego mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć czy chcą aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Gorąco zachęcał do udziału w glosowaniu.  

 

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej zostało zorganizowane przez radę sołecką i sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz Mała.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także