21.12.2015 12:30

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie

258
W sobotę, 19 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy, a także lokalni samorządowcy.

Komorowskie Koło Emerytów i Rencistów i Inwalidów istnieje już 47 lat,  jest najstarszym kołem emerytów w naszej gminie. Od lat też emeryci organizują spotkania opłatkowe. Każdego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, aby wspólnie, przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas.

 

W sobotnie popołudnie, 19 grudnia, tradycyjnie zebranych gości powitała przewodnicząca Koła, Felicja Ćwilichowska. Wszystkim zebranym złożyła świąteczne życzenia i wyraziła radość, że członkowie Koła spotykają się już tak długo. Zaprosiła do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia.  W tym roku Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, życzył także, aby rok 2016 był lepszy od poprzedniego.   Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy, cytując fragmenty fraszki Jana Kochanowskiego życzyła zebranym zdrowia. Bo gdy zdrowie dopisuje i  nie ma bólu i cierpienia, wtedy świat jest piękniejszy.  Życzenia komorowskim emerytom złożył także radny Piotr Kamiński, a także Michał Jeżewski, którzy również uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

 

W spotkaniu wzięła również udział Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła Rejonowego w Michałowicach. Koleżankom i Kolegom z Koła w Komorowie Ewa Adamczyk życzyła energii do działania i wielu, wielu wspólnych spotkań.  

Atrakcją spotkań opłatkowych są oczywiście występy artystyczne uczniów klas najmłodszych Szkoły Podstawowej w Komorowie. W tym roku wiersze świąteczne i kolędy śpiewały drugiej klasy, które przygotowane zostały przez siostrę Michałę i nauczycielkę Joannę Reszke. Wiele radości i zdrowia życzył zebranym Sławomir Rymuza, dyrektor Szkoły Podstawowej. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wraz z życzeniami przekazały emerytom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne

 

Obecny na opłatku ksiądz wikary życzył wszystkim gościom zdrowia i radości, która płynie z szopki betlejemskiej i narodzenia Jezusa Chrystusa, a następnie poświęcił przygotowaną wieczerzę wigilijną i odmówił krótką modlitwę.  Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń to najważniejszy moment. Potem był czas na śpiewanie kolęd i rozmowy. Do zobaczenia za rok!

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Komorów

Zobacz także