Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie

18.12.2016 10:50     190
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz
Występy uczniów z klasy szóstej szkoły podstawowej. Foto: bz Występująca młodzież wśród seniorów z Komorowa. Foto: bz. Henryk Rybkowski, nowy przewodniczący komorowskiego koła. Foto: bz. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński - wspólna modlitwa. Foto: bz. Życzenia od Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice. Na zdjęciu: Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Piotr Kamiński, radny. Foto: bz. Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła Rejonowego w Michałowicach, składa życzenia koleżankom i kolegom z Komorowa. Foto: bz. Wesołych Świąt! foto: bz. Wesołych Świąt! foto: bz. Wesołych Świąt! foto: bz.
Podobne tematy: Komorów

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.


W spotkaniu opłatkowym komorowskich emerytów uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz miejscowej parafii, Piotr Kamiński, radny i Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Koleżanki i kolegów z komorowskiego Koła odwiedziła Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła Rejonowego w Michałowicach, a także przedstawicielki kół z Nowej Wsi i Granicy.

W tym roku zebranych gości powitał nowy przewodniczący Henryk Rybkowski. W pięknych słowach wspomniał Felicję Ćwilichowską, wieloletnią przewodniczącą,  która zmarła kilka miesięcy temu.  Minutą ciszy i skupienia uczcił jej pamięć. Następnie złożył życzenia wszystkim obecnym, życzył, aby tak liczne grono nie zmniejszało się, a zwiększało. Tego samego, czyli dobrego samopoczucia i zdrowia życzył seniorom Krzysztof Grabka. Życzył nowemu przewodniczącemu – Henrykowi Rybkowskiego – wytrwałości i dużo dobrej energii na rzecz środowiska seniorów w Komorowie. Ksiądz Andrzej Perdzyński, powiedział, że święta Bożego Narodzenia wszystkim nam kojarzą się z dzieciństwem. Życzył wszystkim radości z przeżywania tych świąt. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady  gminy, złożyła serdeczne życzenia, życzyła miłości i zadowolenia na co dzień, jednocześnie podziękowała za zaproszenie.  

 

Występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Komorowie są tradycją tych spotkań. W tym roku wystąpiła młodzież z szóstej klasy. Uczniowie zaprezentowali uwspółcześnioną wersję historii Bożego Narodzenia. Śpiewali kolędy i pastorałki. Ich występ wprowadził zebranych w atmosferę świąt. Po zakończeniu części artystycznej Sławomir Rymuza, dyrektor Szkoły Podstawowej, złożył zebranym życzenia, życzył wiele radości i zdrowia.

 

Wieczory wigilijne emerytów to świetna okazja do spotkania w pięknej świątecznej oprawie. A po zaśpiewaniu kolęd: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem pasterze i Lulajże Jezuniu wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych

Dzień Niepodległości w Komorowie 11.11.2016 22:05

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej
Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku

Warsztaty kosmetyczne w Kaliszowym Gaiku 20.04.2016 10:30

W niedzielę, 17 kwietnia, odbyły się warsztaty kosmetyczne. Prowadziła je Zosia Biskot, mieszkanka Komorowa. Organizatorem warsztatów była Rada Sołecka sołectwa Komorów i radna Katarzyna Parzyńska.

czytaj więcej
Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie

Uroczystość poświęcenia Krzyża Pamięci w Komorowie 18.04.2016 13:30

17 kwietnia, w niedzielę, odbyła się uroczystość poświecenia Krzyża Pamięci w Komorowie, przy ul. Kotońskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli Mariusz Błaszczak, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maksym Gołoś, starosta Powiatu Pruszkowskiego i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 21.12.2015 12:30

W sobotę, 19 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy, a także lokalni samorządowcy.


czytaj więcej
Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie

Świąteczna Gala „Bella e Patetica” w Komorowie 14.12.2015 17:05

W niedzielę, 13 grudnia, w komorowskiej szkole odbył się wyjątkowy wieczór – świąteczna gala „Bella e Patetica”, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów – KOMOROWIANIE. Gala odbyła się pod patronatem Krzysztofa Grabki, Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej