Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016

12.12.2016 10:40     183
Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016. Foto: bz
Krzysztof Grabka, wójt gminy, składa mieszakńcom Sokołowa najlepsze świąteczne życzenia. Foto: bz Wigilia mieszkańców Sokołowa. Foto: bz Podczas spotkania wigilijnego w świetlicy Oaza Spokoju - 10 grudnia. Foto: bz Moment dzielenia się opłatkiem podczas spotkania wigilijnego. Foto: bz Moment dzielenia się opłatkiem podczas spotkania wigilijnego. Foto: bz Moment dzielenia się opłatkiem podczas spotkania wigilijnego. Foto: bz Czekoladowa fontanna - wielka atrakcja dla dzieci. Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa, wraz z laureatkami konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Foto: bz Odbył się również konkurs na najładniejszą bombkę. Foto: bz
Podobne tematy: Sokołów, wigilia

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Sokołowa odbyło się 10 grudnia. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.


Świetlica Oaza Spokoju, gdzie zorganizowane zostało spotkanie wigilijne, była odświętnie udekorowana, stoły przykryte były białymi obrusami, w widocznym miejscu ustawiona została piękna choinka. Nieopodal znajdowały się prezenty. Dzieci czuły, że Mikołaj jest już tuż tuż …

Warto dodać, że świetlica prezentowała się tak ładnie również z tego powodu, że kilka dni temu zakończony został jej remont.

 

Zebranych mieszkańców powitał Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa. Przywitał zaproszonych gości: Krzysztofa Grabkę, wójta gminy z żoną oraz księdza Grzegorza Jasińskiego. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od modlitwy, której przewodniczył ksiądz proboszcz. Po odczytaniu fragmentu pisma świętego, ewangelii według świętego Łukasza, która przywoływała moment narodzenia Jezusa Chrystusa, ksiądz Jasiński zachęcał do świadomego przygotowania się do świąt. Zachęcał do uczestniczenia w nabożeństwach wprowadzających do poznania i zrozumienia tajemnicy narodzenia Dzieciątka Jezus.    


W dalszej części uroczystości życzenia, zdrowia i radości złożył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Życzył zebranym, aby Nowy Rok - 2017 przyniósł wiele radości i satysfakcji w życiu. Następnie mieszkańcy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. W tle słychać było piękne kolędy i pastorałki. Zapanował uroczysty, świąteczny nastrój. 

 

Miłym akcentem świątecznego spotkania mieszkańców Sokołowa był pomysł sołtysa i jego żony, aby zorganizować konkurs na najsmaczniejsze ciasto i konkurs na najładniejszą bombkę. Mieszkańcy, w drodze głosowania, wybrali zwycięzców. Wcześniej odbyła się oczywiście degustacja. Ciast, które wystartowały w konkursie było blisko dziesięć. Były: szarlotka, sernik, makowiec, tiramisu i wiele innych wspaniałych wypieków, a każde następne ciasto… lepsze od poprzedniego.

 

Tegoroczna choinka była pięknie ozdobiona, dzieci ochoczo przyniosły i zawiesiły na niej własnoręcznie wykonane bombki. Zwycięzcy organizowanych konkursów zostali nagrodzeni przez sołtysa Bartosza Lewandowskiego wspaniałymi prezentami. Marek Sybilski, członek rady sołeckiej, zwyczajowo już był świętym Mikołajem. W tym roku święty Mikołaj obdarował dzieci nie tylko słodyczami, ale również drobnymi prezentami. Radości było co nie miara. Spotkanie wigilijne było bardzo udane, mieszkańcy okazywali sobie dużo życzliwości i serdeczności. Życzyli sobie nawzajem Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie. Foto: bz.

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie 02.01.2018 12:00

Spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Sokołowa odbyło się 30 grudnia. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, jak również Edward Kozłowski, radny. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA 26.09.2017 12:15

Coroczne, wrześniowe zebranie z mieszkańcami Sokołowa odbyło się w świetlicy Oaza Spokoju. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie. Foto bz.

Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie 11.09.2017 12:45

Piknik pieczonego ziemniaka w Sokołowie to tradycja. Mieszkańcy również i w tym roku chętnie i licznie w nim uczestniczyli. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także sołtysi miejscowości sąsiedzkich.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych 18.12.2016 10:55

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu jedno z najpiękniejszych świąt. Świąt pełnych ciepła i radości. To także okazja do sąsiedzkich spotkań w trakcie, których wszyscy wszystkim składają życzenia, tak jak to miało miejsce 17 grudnia podczas spotkania wigilijnego w Pęcicach Małych.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej