07.07.2023 09:35

Wystawa "Śladami dziejów naszych małych ojczyzn" - przeniesiona

76
Wystawa "Śladami dziejów naszych małych ojczyzn" rozpoczęła swój "objazd" po gminie Michałowice. Obecnie możecie ją Państwo zwiedzać w pobliżu stacji WKD Komorów.

Informujemy, że wystawa, która powstała z okazji jubileuszu 70-lecia gminy Michałowice, prezentująca historię naszej gminy na przestrzeni ostatnich 70 lat, została zawieszona wzdłuż torów WKD, w Komorowie, przy ul. Matejki (na przeciwko "Starej Cukierni"). Wcześniej mogliście Państwo zobaczyć ją w holu w Urzędzie Gminy Michałowice.

Wystawa prezentuje historię gminy Michałowice ogółem (od pojawienia się po raz pierwszy na mapie Polski, poprzez zniesienie i powołanie Gromadzkich Rad Narodowych, ponowne przywrócenie gminy dzięki ustawie "O utworzeniu gmin i zmianie ustawy o radach narodowych", po czasy współczesne) , ale także z perspektywy każdego sołectwa odrębnie. Możemy dzięki niej poznać m.in. tradycje rolnicze w naszej gminie, historie wielkich rodów zamieszkujących jej tereny, sytuację w okresie powojennym i PRL, historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, czy najstarszej parafii na obszarze naszej gminy. Nie zabrakło także informacji na temat zabytków, szkół i kolejki WKD. 

Więcej o niej na stronie: LINK.

Zapraszamy do zwiedzania! 

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska

Zobacz także