Zebranie wiejskie sołectwa Nowa Wieś

22.09.2014 14:05     328
Zebranie wiejskie sołectwa Nowa Wieś
Zebranie prowadził Marian Bośka, sołtys Nowej Wsi. Obok Paweł Kordys, radny z Nowej Wsi. W czasie zebrania. Świetlica w Nowej Wsi Elżbieta Biczyk, radna, przedstawia sprawozdanie z przeprowadzonych imprez kulturalnych.
Podobne tematy: Nowa Wieś, zebranie

W sobotę, 20 września, w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa. Zwołał je, a także prowadził, Marian Bośka, sołtys Nowej Wsi. Na zebraniu obecny był Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także radni z naszej gminy.


W zebraniu uczestniczyło 20 mieszkańców Nowej Wsi. Głównym jego punktem było podjęcie uchwały w sprawie rozdysponowania i wydatkowania środków z funduszu sołeckiego na 2015 rok, który wynosi 49 080, 60 zł. Zanim jednak doszło do odczytania przez sołtysa propozycji zagospodarowania funduszu, Maria Bośka przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej. Przedstawił informacje na temat prac rady. Natomiast radna Elżbieta Biczyk przedstawiła sprawozdanie z działalności kulturalnej. Wspomniała wydarzenia i imprezy, które wspólnie udało się zorganizować. A mianowicie: koncerty, przedstawienia dla dzieci, bal choinkowy, zabawę ostatkową i inne. Wspomniała też o odsłonięciu po renowacji pomnika Władysława Kamelskiego, patrona OSP w Nowej Wsi.

  

Następnie Marian Bośka, w imieniu Rady Sołeckiej Nowej Wsi, a także  swoim, zaproponował, aby 18 000 zł z funduszu sołeckiego przeznaczyć na zakup urządzeń do gimnastyki. (siłownia zewnętrzna, która zawiera urządzenia sportowo-rehabilitacyjne). Warto dodać, że z ubiegłorocznego funduszu mieszkańcy przeznaczyli na ten cel kwotę 13 000 zł. Już niebawem urządzenia te zostaną zamontowane na działce nieopodal nowego placu zabaw dla dzieci, nieopodal przedszkola gminnego. Za pieniądze z obecnego budżetu zostaną zakupione kolejne urządzenia. Takie urządzenia poprawiają koordynację ruchową oraz mają pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia osób ćwiczących. Siłownia zewnętrzna będzie oczywiście dostępna dla wszystkich mieszkańców Nowej Wsi.

 

Sołtys wnioskował także, aby 6 800 zł przeznaczyć na zajęcia sportowe (gimnastyka). Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem i postanowiono, aby je kontynuować.  Panowie również są mile widziani!

 

Zaproponowano także, aby 22 000 zł  przeznaczyć na działalność kulturalną skierowaną do mieszkańców Nowej Wsi. Wśród planowanych działań są koncerty i spektakle, różnego rodzaju warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci, zabawa choinkowa. Kontynuowane będą spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z historią i folklorem. Następnie zaproponowano, aby 2 280 zł przeznaczyć  zakupy związane z imprezami o charakterze kulturalnym. Mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za takim rozdysponowaniem środków sołectwa na przyszły rok.

 

W kolejnej części zebrania były wolne wnioski. Jedna z mieszkanek powiedziała, że w miejscowości jest za mało koszy na śmieci i koszy na psie nieczystości. Został poruszony temat bezpieczeństwa drogowego przy ulicy Głównej. Mieszkańcy wnioskowali, aby zamontować kamery, z obu stronach drogi.  Ulica Główna jest drogą powiatowa, tak więc wszelkie działania muszą być prowadzone w porozumieniu z powiatem pruszkowskim. Mieszkańcy zdecydowali, aby poprawa bezpieczeństwa drogowego przy ulicy Głównej została jako wniosek mieszkańców zgłoszona do budżetu gminy na kolejny rok. 

 

W zebraniu uczestniczył również Paweł Kordys, radny z Nowej Wsi, który jednocześnie był sekretarzem zebrania,  jak również radni z Rady Gminy Michałowice i Rady Powiatu Pruszkowskiego. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej