Zebranie wiejskie sołectwa Nowa Wieś

22.09.2014 14:05     325
Zebranie wiejskie sołectwa Nowa Wieś
Zebranie prowadził Marian Bośka, sołtys Nowej Wsi. Obok Paweł Kordys, radny z Nowej Wsi. W czasie zebrania. Świetlica w Nowej Wsi Elżbieta Biczyk, radna, przedstawia sprawozdanie z przeprowadzonych imprez kulturalnych.
Podobne tematy: Nowa Wieś, zebranie

W sobotę, 20 września, w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa. Zwołał je, a także prowadził, Marian Bośka, sołtys Nowej Wsi. Na zebraniu obecny był Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także radni z naszej gminy.


W zebraniu uczestniczyło 20 mieszkańców Nowej Wsi. Głównym jego punktem było podjęcie uchwały w sprawie rozdysponowania i wydatkowania środków z funduszu sołeckiego na 2015 rok, który wynosi 49 080, 60 zł. Zanim jednak doszło do odczytania przez sołtysa propozycji zagospodarowania funduszu, Maria Bośka przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej. Przedstawił informacje na temat prac rady. Natomiast radna Elżbieta Biczyk przedstawiła sprawozdanie z działalności kulturalnej. Wspomniała wydarzenia i imprezy, które wspólnie udało się zorganizować. A mianowicie: koncerty, przedstawienia dla dzieci, bal choinkowy, zabawę ostatkową i inne. Wspomniała też o odsłonięciu po renowacji pomnika Władysława Kamelskiego, patrona OSP w Nowej Wsi.

  

Następnie Marian Bośka, w imieniu Rady Sołeckiej Nowej Wsi, a także  swoim, zaproponował, aby 18 000 zł z funduszu sołeckiego przeznaczyć na zakup urządzeń do gimnastyki. (siłownia zewnętrzna, która zawiera urządzenia sportowo-rehabilitacyjne). Warto dodać, że z ubiegłorocznego funduszu mieszkańcy przeznaczyli na ten cel kwotę 13 000 zł. Już niebawem urządzenia te zostaną zamontowane na działce nieopodal nowego placu zabaw dla dzieci, nieopodal przedszkola gminnego. Za pieniądze z obecnego budżetu zostaną zakupione kolejne urządzenia. Takie urządzenia poprawiają koordynację ruchową oraz mają pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia osób ćwiczących. Siłownia zewnętrzna będzie oczywiście dostępna dla wszystkich mieszkańców Nowej Wsi.

 

Sołtys wnioskował także, aby 6 800 zł przeznaczyć na zajęcia sportowe (gimnastyka). Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem i postanowiono, aby je kontynuować.  Panowie również są mile widziani!

 

Zaproponowano także, aby 22 000 zł  przeznaczyć na działalność kulturalną skierowaną do mieszkańców Nowej Wsi. Wśród planowanych działań są koncerty i spektakle, różnego rodzaju warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci, zabawa choinkowa. Kontynuowane będą spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z historią i folklorem. Następnie zaproponowano, aby 2 280 zł przeznaczyć  zakupy związane z imprezami o charakterze kulturalnym. Mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za takim rozdysponowaniem środków sołectwa na przyszły rok.

 

W kolejnej części zebrania były wolne wnioski. Jedna z mieszkanek powiedziała, że w miejscowości jest za mało koszy na śmieci i koszy na psie nieczystości. Został poruszony temat bezpieczeństwa drogowego przy ulicy Głównej. Mieszkańcy wnioskowali, aby zamontować kamery, z obu stronach drogi.  Ulica Główna jest drogą powiatowa, tak więc wszelkie działania muszą być prowadzone w porozumieniu z powiatem pruszkowskim. Mieszkańcy zdecydowali, aby poprawa bezpieczeństwa drogowego przy ulicy Głównej została jako wniosek mieszkańców zgłoszona do budżetu gminy na kolejny rok. 

 

W zebraniu uczestniczył również Paweł Kordys, radny z Nowej Wsi, który jednocześnie był sekretarzem zebrania,  jak również radni z Rady Gminy Michałowice i Rady Powiatu Pruszkowskiego. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej