10.06.2022 08:15

Gminni Mistrzowie Matematyki i Ortografii

71
We wtorek 7 czerwca 2022 roku w Urzędzie Gminy Michałowice odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom dwóch gminnych konkursów – „Mistrz matematyki” i „Mistrz ortografii”. W konkursach brały udział dzieci z klas 1-3 ze wszystkich trzech gminnych szkół.

Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa w Komorowie, patronat nad nim objęła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz zachęcanie do zabawy ortografią, a co za tym idzie mobilizowanie do posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną. Konkursy miały też na celu promowanie uczniów zdolnych i pracowitych, a także integrowanie środowisk edukacyjnych gminy.

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody ufundowane przez Gminę Michałowice.

Osoby nagrodzone w Gminnym Konkursie Matematycznym  „Mistrz matematyki” dla klas 1-3 w roku szkolnym 2021/22:

KLASY 1

1 miejsce:

  • Klara Wiśniewska – Nowa Wieś 
  • Gabriela Michewicz- Nowa Wieś 
  • Dominika Horodecka- Komorów 

2 miejsce:

  • Bartosz Łapiński- Nowa Wieś 

3 miejsce:

  • Igor Felker- Nowa Wieś 
  • Olga Zaręba- Komorów 

KLASY 2

1 miejsce:

  • Maciej Roik- Komorów 

2 miejsce :

  • Dawid Tabędzki – Komorów
  • Ziemek Grądalski- Nowa Wieś

3 miejsce:

  • Adam Wójcik- Michałowice 
  • Kamila Werulik- Komorów 

KLASY 3

1 miejsce:

  • Gustaw Horodecki – Komorów 
  • Łukasz Bodzan- Komorów 

2 miejsce:

  • Tymoteusz Piejka - Nowa Wieś 

3 miejsce:

  • Maciej Kszczot- Komorów 
  • Igor Dąbkowski- Michałowice

Osoby nagrodzone w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii” dla klas 2 i 3 w roku szkolnym 2021/22

KLASY 2

1 miejsce:

  • Franciszek Romanowski – Michałowice 

2 miejsce:

  • Marta Darmetko - Michałowice 

3 miejsce:

  • Antoni Sępkowski - Nowa Wieś 
  • Helena Castello- Rokicka - Komorów 

KLASY 3
1 miejsce:

  • Igor Dąbkowski - Michałowice 
  • Emilia Biernacka - Komorów 
  • Karolina Milewska - Komorów 

2 miejsce:

  • Aleksandra Pańczyk - Nowa Wieś 

3 miejsce:

  • Antonina Stępień - Michałowice 
  • Maria Kobylińska - Komorów 

Wyróżnienia:

  • Lena Romanowska – Michałowice 
  • Oliwia Stańczak – Michałowice

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Organizatorzy ze Szkoły Podstawowej w Komorowie

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: szkoły

Zobacz także