21.03.2024 10:15

4 edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Michałowice w nowej odsłonie!

147
15 kwietnia br., ruszy 4 edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Michałowice. W tym roku przygotowaliśmy nową stronę, przez którą będzie można w łatwy sposób zgłaszać projekty, zbierać elektroniczne głosy poparcia i finalnie głosować. Już dziś zachęcamy do spisywania pomysłów i zdecydowania na co wydamy 0,5 mln zł!

W tym roku uruchomiliśmy nową stronę budżetu obywatelskiego. Jest bardziej intuicyjna, dostępna także na urządzeniach mobilnych. Krok po kroku przeprowadzi przez kolejne etapy budżetu obywatelskiego.  Dzięki niej łatwo można wprowadzać projekty, częściami, a także uzyskać elektroniczne ich poparcie. Projekty będą przedstawiane w ciekawy i przejrzysty sposób, łatwo będzie je znaleźć, a finalnie wziąć udział w głosowaniu.

Na etapie zgłaszania projektów trzeba będzie założyć konto, podając email i hasło. Po potwierdzeniu rejestracji - będzie można logować się do platformy i wpisywać projekty.

NOWA STRONA  - https://www.michalowice.pl/budzetobywatelski   

Zasady BO pozostają niezmienne, projekty będzie można zgłaszać także w wersji papierowej. 

Kiedy będzie można zgłaszać projekty?

W okresie 15 kwietnia - 13 maja br. mieszkańcy naszej gminy mogą zgłaszać projekty do czwartej edycji budżetu obywatelskiego.  Zadania, które można realizować dzięki niemu, są różnorodne. Badam - doświadczam - odkrywam – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, Przygoda z ceramiką, Tanecznym krokiem przez świat, przesiewowe badania słuchu dla dzieci, zajęcia taneczno-ruchowe, teoretyczny kurs na patent żeglarza, czy modernizacja oczka wodnego – to tylko niektóre z projektów, które realizujemy z poprzedniej edycji (przykładowe realizacje - fotorelacja w artykule -link)

Jakie w tym roku projekty Państwo zaproponują? Czy będą to zupełnie nowe pomysły? Na każdy z nich już czekamy. 

W skrócie przedstawiamy podstawowe informacje o projekcie:  

Wartość jednego projektu może wynosić maksymalnie 175 000 zł.

 • Projekt musi być zrealizowany  od A do Z w czasie 1 roku (projekt i wykonanie).
 • Projekt musi być ogólnodostępny.

Jakie projekty mogą być realizowane?

Katalog zadań do realizacji jest bardzo szeroki. Głowna zasada: projekt musi obejmować zadania, które można finansować z budżetu gminy oraz ich realizacja musi odbywać się na terenie naszej gminy, na nieruchomościach, do których gmina Michałowice ma tytuł prawny.

Przykłady zadań:

 • projekty inwestycyjne: m.in.: remonty ulic i chodników; modernizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym m.in.: boisk, tras rowerowych, placów zabaw, doposażania ich w urządzenia do zabaw czy ćwiczeń i małą architekturę;  modernizacja terenów zieleni, nasadzenia roślin itd.;
 • projekty "miękkie": działania  aktywizujące i integrujące mieszkańców: pikniki, zajęcia, warsztaty, spotkania, informatory, albumy o gminie itp. 

Jak  zgłaszać projekt?

 • Projekt należy złożyć na formularzu on -line lub drukowanym zgłoszeniowym zawierającym m.in. opis projektu i szacowaną jego wartość.
 • Należy także zebrać min. 15 podpisów popierających pomysł (możliwość  elektronicznego zbierania podpisów) .

 Kto może zgłosić projekt?

 • Każdy mieszkaniec gminy Michałowice.
 • Jeden projekt może zostać zgłoszony przez jednego lub wielu mieszkańców naszej gminy.
 • Można zgłosić dowolną liczbę projektów.

Głosowanie

 • Termin głosowania: od 1-15 października br.

Ogłoszenie wyników

 • Do 22 października 2024 roku.
 • Zwycięskie projekty będą realizowane w 2025 roku!

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz

 • adres: Reguły, al. Powstańców Warszawy 1, 05-816 Michałowice;
 • tel.: 22 350 91 40;
 • mail: promocja@michalowice.pl.

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: budżet obywatelski 2025

Zobacz także