Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015

26.10.2015 15:25     836
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace
Podziękowania dla władz gminy składa przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach Ewa Adamczyk Kwiaty od wójta Krzysztofa Grabki otrzymały przewodniczące i przewodniczący kół seniorów Pary małżeńskie odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie Podczas Dnia Seniora nie zabrakło tańców Zwycięzcy konkursu tanća Występ seniorów z Granicy Gwiazda wieczoru - Halina Kunicka Chór seniorów „Michałowiczanka” z Michałowic Impreza zakończyła się polonezem z I Rzeczypospolitej „Witaj królu”.
Podobne tematy: Dzień Seniora

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.


– Spotykamy się tutaj po raz trzeci – przywitał licznie przybyłych seniorów wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Podziękował za pracę działającym w gminie kołom emerytów, rencistów i inwalidów; za inicjatywę, kreatywność, zaangażowanie – aktywność seniorów.

 

Przypomniał, że w gminie działa aż 8 kół. Najstarsze, istniejące od 47 lat, Koło nr 1 Emerytów, Rencistów i Inwalidów osiedla Komorów (przewodniczącą jest Felicja Ćwilichowska); 41-letnie – najliczniejsze, nr 2 w Michałowicach: 131 członków (przewodnicząca Teresa Sładek); nr 3 w Nowej Wsi (przewodnicząca Irena Niewiadomska); nr 4 w Regułach (przewodnicząca Helena Jędras), nr 5 w Opaczy-Kolonii (przewodnicząca Anna Taras); nr 6 w Granicy – powstało w ubiegłym roku (przewodnicząca Aleksandra Pyz-Szukalska); nr 7 sołectwie Komorów (przewodnicząca Teresa Kulpik) i nr 8 w Sokołowie – powstało w II połowie br. (przewodniczący Franciszek Głębocki).

 

W czerwcu 2015 r. został zarejestrowany Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach. – Co świadczy o dużej aktywności kół, zaangażowaniu seniorów i jest konsekwencją rosnącej liczby członków – stwierdziła jego przewodnicząca Ewa Adamczyk.

 

– Patrząc na was – zwróciła się do seniorów przewodnicząca, Rady Gminy Michałowice Elżbieta Biczyk – my młodzi stajemy się optymistami, uświadamiamy sobie, że czeka nas jeszcze wiele wspaniałych chwil.

 

Wójt Krzysztof Grabka wręczył 6 parom, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,  medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym odznaczeniem zostali uhonorowani: Państwo Janina i Andrzej Cyrkanowiczowie, Państwo Janina i Franciszek Jamrożowie, Państwo Barbara i Krzysztof Kłosowie, Państwo Janina i Bohdan Łysoniewscy, Państwo Maria i Winicjusz Olczakowie oraz Państwo Józefa i Jan Szczepaniakowie. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymują pary, które przeżyły w jednym związku małżeńskim minimum 50 lat.  Wśród odznaczonych, jedna z par, Państwo Jamrożowie, świętowali w tym roku wspaniałą,  65. rocznicę ślubu.  

 

Na Gminnym Dniu Seniora obecne były także pary, które w tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, oczekujące na przyznanie medali za długoletnie pożycie. Są nimi Państwo Regina i Marian Ciećkowie, Państwo Danuta i Bogdan Chrzanowscy, Państwo Elżbieta i Zbigniew Lewonowscy, świętowali 50. rocznicę ślubu oraz Danuta i Stefan Gajewscy oraz Państwo Bożenna i Antoni Walowie, obchodzący diamentowe gody (60.rocznicę).  (Artykuł o parach)

 

Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy oraz Krzysztof Grabka, wójt gminy, uhonorowali wszystkie jubileuszowe pary dyplomami i listami gratulacyjnymi, życząc małżonkom by uczucie, które połączyło ich przed laty zawsze było tak samo silne, a także aby w zdrowiu i szczęściu cieszyli się sobą oraz rodziną przez dalsze lata wspólnego życia.

 

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy mieszkańców. Prowadzony przez Renatę Włodarek zespół wokalny „Czerwone Korale” z Opaczy-Kolonii wystąpił ze swoim najnowszym repertuarem. Pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego wystąpił chór michałowickich seniorów „Michałowiczanka”. Seniorki z Komorowa zaśpiewały piosenki na ludową nutę. Swoimi umiejętnościami wokalnym popisywały się także seniorzy z Nowej Wsi oraz Granicy.  

 

Wielką atrakcją był występ gwiazdy Haliny Kunickiej, która wykonała wiele swoich przebojów. Wśród nich nie mogło zabraknąć  piosenek "Czekaj, nie wypatruj mnie", czy "Orkiestry dęte" i "To były piękne dni". 

 

Aleksandra Piszczek i Jarosław Biernat (mieszkaniec gminy), mistrzowie Polski w tańcu,  zaprezentowali tańce standardowe i latynoamerykańskie, zachwycając zgromadzoną publiczność. Pod ich kierunkiem odbył się także konkurs tanga.  Tego dnia nie mogło zabraknąć także zabawy przy muzyce, bawiono się przy największych przebojach, a na zakończenie seniorzy zatańczyli wspólnie poloneza.   

 

 

 

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej