25.10.2013 00:00

Gminny Dzień Seniora

203
20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Halina i Wojciech Grobelni, Irena i Stefan Kępkowie, Wanda i Leon Knobelsdorfowie, Anna i Zenon Kowalczykowie, Wiesława i Karol Wildowie.
Grażyna Matysiak z Michałowic, dziękując wójtowi w imieniu seniorów za wyjazd do zaprzyjaźnionej gminy Vico Nel Lazio, przekazała pozdrowienia od seniorów z Włoch. – Zwiedzaliśmy Rzym. Teraz przyjechaliśmy do Wenecji. To jest przedłużenie naszego wyjazdu – zażartowała.

– Dziękuję za całoroczny trud, za pracę na rzecz seniorów – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Wręczył bukiety kwiatów przewodniczącym kół emerytów, rencistów i inwalidów: Felicji Ćwilichowskiej – przewodniczącej koła w Komorowie, Irenie Niewiadomskiej – koła w Nowej Wsi, Annie Taras – w Opaczy-Kolonii, Helenie Jędras – w Regułach oraz wiceprzewodniczącej koła w Michałowicach - Henryce Kolei (przewodnicząca Teresa Sładek była nieobecna). Życzył szybkiego powrotu do zdrowia nieobecnemu na imprezie Ekspedytowi Ćwilichowskiemu, mężowi pani Felicji. Podziękował im za prowadzenie banku żywności w Komorowie.

Kazimierzowi Rolakowi cała sala zaśpiewała 200 lat.

– Medal za Długoletnie Pozycie Małżeńskie jest to jedyne odznaczenie, które otrzymuje się we dwoje – powiedział wojewoda Kozłowski. – Parom, które obchodzą 50-lecie, życzę brylantowych godów. Składałem życzenia parom, które obchodziły 75-lecie.

Na pałacowym dziedzińcu jubilatom na wiwat wystrzelili z armaty, przykładając pochodnię do lontu: poseł Barbara Czaplicka, wojewoda mazowieckie Jacek Kozłowski oraz wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

Pod kierunkiem Renaty Włodarek wystąpiły chóry z Opaczy-Kolonii dziecięcy „Czerwone Koraliki” i dorosłych „Czerwone Korale” oraz pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego chór seniorów z Michałowic „Michałowiczanka”, zaśpiewali mieszkańcy z Nowej Wsi, Komorowa i Granicy oraz mieszkanka Reguł Stenia Widlicka. Wiersz autorstwa Tadeusza Karolaka recytowała Albina Polesinek z Komorowa, zaś własnego autorstwa, mieszkaniec Michałowic Janusz Sieciński (tekst poniżej).

Zespół Odeon Band, laureat nagrody „Złotego Liścia Retro”, zagrał i zaśpiewał przeboje z przedwojennych filmów i kabaretów, we własnej aranżacji.
Zabawa trwała do godzin wieczornych. Parkiet przez cały czas był pełen, seniorzy bawili się wspólnie z wodzirejem przy największych polskich i zagranicznych przebojach. Tańczono Twista, Zorbę, Kazaczoka i Krakowiaczka.

Odbył się też konkurs tańca, w kategorii tango. Wygrała go „złota para”, tzn. para obchodząca złote gody – Wiesława i Karol Wildowie; drugie miejsce zajęli Danuta Jasińska i Paweł Cichocki, a trzecie Krystyna i Janusz Jankowscy.

W Dniu Seniora wzięli udział radni: Elżbieta Biczyk, Anna Kamińska, Tadeusz Chruściak, Eugeniusz Hanc, Paweł Koryds, Przemysław Majtyka i Paweł Zacny, dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach, Andrzej Olęcki, a także Zofia Idzikiewicz – sekretarz gminy Michałowice i Anna Jankowska – skarbnik gminy.

Wiersz autorstwa Janusza Siecińskiego

Nasza Gmina pięknieje nam z dnia na dzień Widzi to każdy przechodzień !!!
A rządy sprawują Pan Wójt i radni
Bynajmniej nie są bezradni !!!
Mamy najpiękniejszy w powiecie budynek Urzędu Gminy
Jesteśmy z tego dumni i się bardzo cieszymy !!!
Od niedawna nowy budynek gimnazjum mamy I bohaterskich powstańców dwa ronda
Pan Wójt realizuje, co społeczeństwo Osiedla żąda !!!
My,seniorzy z osiedla Michałowice na świetlicę bardzo czekamy
I o nią od lat zabiegamy !!!
Jak dobrze remont pójdzie, za rok będziemy mieli świetlicę
Wszyscy w to wierzymy i ja na to liczę !!!
Rozkwitnie w niej nasze życie kulturalne,
Różne inicjatywy spełnią się, nie pójdą na marne !!!
Choć czasy nie lekkie, bo emeryturę za małe mamy
My, seniorzy, nie narzekamy !!!
Dzięki dotacjom Gminy jeździmy na wycieczki, śpiewamy , A nad morzem od lat wypoczywamy !!!
Akcja: śmieci wypaliła,
Większość mieszkańców ją bardzo chwaliła,
Niewielu jednak narzeka - wiadomo: temat rzeka.

Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak
Podobne tematy: Dzień Seniora

Zobacz także