Gminny Dzień Seniora

25.10.2013 00:00     188
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak
Pary, które otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z posłanką Barbarą Czaplicką, wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim oraz wójtem gminy Krzysztofem Grabką Przewodniczące kół emerytów rencistów i inwalidów z terenu naszej gminy razem z wójtem Krzysztofem Grabką W Dniu Seniora 2013 uczestniczyli posłanka Barbara Czaplicka oraz... ...wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski Wręczenie medali i pamiątkowych tabliczek parom małżeńskim Gratulacje i życzenia dla najstarszego mieszkańca gminy, Kazimierza Rolaka Na cześć 104-latka, złotych par oraz wszystkich seniorów naszej gminy trzykrotnie wystrzelono z armaty Chór „Czerwone Koraliki” Chór „Czerwone Korale”
Podobne tematy: Dzień Seniora

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.


50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Halina i Wojciech Grobelni, Irena i Stefan Kępkowie, Wanda i Leon Knobelsdorfowie, Anna i Zenon Kowalczykowie, Wiesława i Karol Wildowie.
Grażyna Matysiak z Michałowic, dziękując wójtowi w imieniu seniorów za wyjazd do zaprzyjaźnionej gminy Vico Nel Lazio, przekazała pozdrowienia od seniorów z Włoch. – Zwiedzaliśmy Rzym. Teraz przyjechaliśmy do Wenecji. To jest przedłużenie naszego wyjazdu – zażartowała.

– Dziękuję za całoroczny trud, za pracę na rzecz seniorów – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Wręczył bukiety kwiatów przewodniczącym kół emerytów, rencistów i inwalidów: Felicji Ćwilichowskiej – przewodniczącej koła w Komorowie, Irenie Niewiadomskiej – koła w Nowej Wsi, Annie Taras – w Opaczy-Kolonii, Helenie Jędras – w Regułach oraz wiceprzewodniczącej koła w Michałowicach - Henryce Kolei (przewodnicząca Teresa Sładek była nieobecna). Życzył szybkiego powrotu do zdrowia nieobecnemu na imprezie Ekspedytowi Ćwilichowskiemu, mężowi pani Felicji. Podziękował im za prowadzenie banku żywności w Komorowie.

Kazimierzowi Rolakowi cała sala zaśpiewała 200 lat.

– Medal za Długoletnie Pozycie Małżeńskie jest to jedyne odznaczenie, które otrzymuje się we dwoje – powiedział wojewoda Kozłowski. – Parom, które obchodzą 50-lecie, życzę brylantowych godów. Składałem życzenia parom, które obchodziły 75-lecie.

Na pałacowym dziedzińcu jubilatom na wiwat wystrzelili z armaty, przykładając pochodnię do lontu: poseł Barbara Czaplicka, wojewoda mazowieckie Jacek Kozłowski oraz wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

Pod kierunkiem Renaty Włodarek wystąpiły chóry z Opaczy-Kolonii dziecięcy „Czerwone Koraliki” i dorosłych „Czerwone Korale” oraz pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego chór seniorów z Michałowic „Michałowiczanka”, zaśpiewali mieszkańcy z Nowej Wsi, Komorowa i Granicy oraz mieszkanka Reguł Stenia Widlicka. Wiersz autorstwa Tadeusza Karolaka recytowała Albina Polesinek z Komorowa, zaś własnego autorstwa, mieszkaniec Michałowic Janusz Sieciński (tekst poniżej).

Zespół Odeon Band, laureat nagrody „Złotego Liścia Retro”, zagrał i zaśpiewał przeboje z przedwojennych filmów i kabaretów, we własnej aranżacji.
Zabawa trwała do godzin wieczornych. Parkiet przez cały czas był pełen, seniorzy bawili się wspólnie z wodzirejem przy największych polskich i zagranicznych przebojach. Tańczono Twista, Zorbę, Kazaczoka i Krakowiaczka.

Odbył się też konkurs tańca, w kategorii tango. Wygrała go „złota para”, tzn. para obchodząca złote gody – Wiesława i Karol Wildowie; drugie miejsce zajęli Danuta Jasińska i Paweł Cichocki, a trzecie Krystyna i Janusz Jankowscy.

W Dniu Seniora wzięli udział radni: Elżbieta Biczyk, Anna Kamińska, Tadeusz Chruściak, Eugeniusz Hanc, Paweł Koryds, Przemysław Majtyka i Paweł Zacny, dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach, Andrzej Olęcki, a także Zofia Idzikiewicz – sekretarz gminy Michałowice i Anna Jankowska – skarbnik gminy.

Wiersz autorstwa Janusza Siecińskiego

Nasza Gmina pięknieje nam z dnia na dzień Widzi to każdy przechodzień !!!
A rządy sprawują Pan Wójt i radni
Bynajmniej nie są bezradni !!!
Mamy najpiękniejszy w powiecie budynek Urzędu Gminy
Jesteśmy z tego dumni i się bardzo cieszymy !!!
Od niedawna nowy budynek gimnazjum mamy I bohaterskich powstańców dwa ronda
Pan Wójt realizuje, co społeczeństwo Osiedla żąda !!!
My,seniorzy z osiedla Michałowice na świetlicę bardzo czekamy
I o nią od lat zabiegamy !!!
Jak dobrze remont pójdzie, za rok będziemy mieli świetlicę
Wszyscy w to wierzymy i ja na to liczę !!!
Rozkwitnie w niej nasze życie kulturalne,
Różne inicjatywy spełnią się, nie pójdą na marne !!!
Choć czasy nie lekkie, bo emeryturę za małe mamy
My, seniorzy, nie narzekamy !!!
Dzięki dotacjom Gminy jeździmy na wycieczki, śpiewamy , A nad morzem od lat wypoczywamy !!!
Akcja: śmieci wypaliła,
Większość mieszkańców ją bardzo chwaliła,
Niewielu jednak narzeka - wiadomo: temat rzeka.

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej