Archiwalny
11.09.2023 09:30

Uwaga! Wybory 2023 - zmiana siedzib i granic obwodów wyborczych

1954
Informujemy, że w gminie Michałowice utworzone zostały nowe obwody do głosowania oraz zmieniły się siedziby niektórych Obwodowych Komisji Wyborczych.

Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych mieszkańców gminy czekają następujące zmiany:

  • zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 w Opaczy-Kolonii - nowa siedziba znajdować się będzie w świetlicy wiejskiej w Opaczy-Kolonii, przy ul. Ryżowej 90 (poprzednio w szkole w Michałowicach);
  • podział obwodu głosowania nr 5 (dotąd Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las), poprzez wyłączenie z jego granic dwóch miejscowości: Sokołów i Suchy Las i utworzenie dla nich nowego obwodu głosowania nr 6, 
  • siedziba  Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 (Pęcice, Pęcice Małe) mieścić się będzie w świetlicy wiejskiej w Pęcicach Małych, ul. Brzozowa 18,
  • siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 (Sokołów, Suchy Las) będzie znajdowała się w świetlicy wiejskiej w Suchym Lesie, przy ul. Księdza Michała Woźniaka 6.

Aktualny podział gminy Michałowice na stałe obwody głosowania:

  • obwód nr 1 - Opacz-Kolonia,  siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica wiejska, ul. Ryżowa 90,
  • obwód nr 2 - Opacz Mała, Michałowice-Wieś, Michałowice: 11 Listopada parzyste od 26F do 32 oraz nieparzyste od 55 do 73, Aleja Topolowa parzyste od 2 do 8, Grocholskiej, Klonowa, Kolejowa nieparzyste od 17 do 27 oraz parzyste od 20 do 30, Parkowa nieparzyste od 19 do 27A oraz parzyste od 20 do 24, Polna parzyste od 32 do 40A, Ks. Jerzego Popiełuszki, Radosna, Raszyńska nieparzyste od 45 do 65 oraz parzyste od 54 do 90, Rynkowa, Juliusza Słowackiego, Spacerowa nieparzyste od 21 do 35B oraz parzyste od 26 do 36, Sportowa, Szara nieparzyste 25 do 27, Szkolna, Wesoła, Widok, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - szkoła podstawowa w Michałowicach, ul. Szkolna 15, 
  • obwód nr 3 - Michałowice: 11 Listopada nieparzyste od 1 do 53 oraz parzyste od 2 do 26E, 3 Maja nieparzyste od 9 do 49 oraz parzyste od 10 do 42, Aleja Topolowa nieparzysty 29 oraz parzyste od 10 do 32, Kolejowa nieparzyste od 1 do 15, oraz parzyste od 2 do 18, Tadeusza Kościuszki, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Modrzewiowa, Partyzantów, Raszyńska parzyste od 28 do 52, oraz nieparzyste od 15 do 43, Regulska, Spacerowa nieparzyste od 1 do Szkoła Podstawowa w Michałowicach, ul. Szkolna 15, 05-816 Michałowice 19 oraz parzyste od 2 do 24, Wierzbowa, Wojska Polskiego, Michałowice: 3 Maja nieparzyste od 1 do 7, oraz parzyste od 2 do 8, Aleje Jerozolimskie nieparzyste 271, Bukowa, Cicha, Dębowa, Dworcowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kolorowa, Krótka, płk. Ryszarda Kuklińskiego, Lotnicza, Ludowa, Ogrodowa, Parkowa nieparzyste od 1 do 17A oraz parzyste od 2 do 18, Polna parzyste od 2 do 30, Raszyńska nieparzyste od 1 do 13 oraz parzyste od 2 do 26, Rumuńska, Słoneczna, Świerkowa, Św. Kazimierza, Żwirki i Wigury, Żytnia, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - szkoła podstawowa w Michałowicach, ul. Szkolna 15, 
  • obwód nr 4 - Reguły,  siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica wiejska, Reguły ul. Wiejska 13,
  • obwód nr 5 - Pęcice, Pęcice Małe, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica wiejska, Pęcice Małe, ul. Brzozowa 18,
  • obwód nr 6 - Sokołów, Suchy Las,  siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica wiejska, Suchy Las, ul. Księdza Michała Woźniaka 6,
  • obwód nr 7 - Komorów: Aleja Kasztanowa nieparzyste , Aleja Starych Lip nieparzyste od 1 do 51, Botaniczna, Bugaj, Cypriana Kamila Norwida parzyste od 6A do 32, Główna, Kaliszany, Miodowa, Myśliwska, Nad Zalewem, Niecała, Owocowa, Paproci, Pod Borem, Pod Lasem, Polna, Południowa, Północna, Rosy, Różana, Rumiankowa, Sadowa, Sanatoryjna, Słoneczna, Stara Droga, Stare Sady, Starego Dębu, Tęczowa, Turystyczna, Wrzosowa, Wschodnia, Zachodnia, Zawilców, Zielna, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej świetlica wiejska, ul. Kaliszany 18,
  • obwód nr 8 - Komorów: Agatowa, Aleja Kasztanowa parzyste, Berylowa, Bursztynowa, Ireny, Jaspisowa, Kaszubska, Koralowa, Kujawska, Kurpiowska, Lubuska, Mazurska, Mieczysława, Opalowa, Podlaska, Podhalańska, Rubinowa, Ryszarda, Sieradzka, Szmaragdowa, Śląska, Topazowa, Turkusowa, Waldemara, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - Zespół Szkół Ogólnokształcących (korytarz), Aleja Marii Dąbrowskiej 12/20,
  • obwód nr 9 - Komorów: 3 Maja nieparzyste od 1 do 17 oraz parzyste od 2 do 8, Aleja Marii Dąbrowskiej nieparzyste 1 oraz parzyste od 2 do 12/20, Akacjowa, Bankowa, Brzozowa, Ceglana, Granicka, Harcerska, Klonowa, Kolejowa, Komorowska, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Henryka Kotońskiego, Zygmunta Krasińskiego nieparzyste od 1 do 9 oraz parzyste od 2 do 16, Kredytowa, Krótka, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Lotnicza, Jana Matejki, Nadarzyńska nieparzyste od 1 do 17, Nowowiejska, Ogrodowa, Okrężna nieparzyste od 1 do 17, Pruszkowska nieparzyste od 1 do 3, Ignacego Skorupki, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego nieparzyste od 1 do 1A oraz parzyste od 2 do 8, Spacerowa parzyste od 2 do 18, Spokojna , Sportowa nieparzyste od 1 do 15 oraz parzyste od 2 do 16, Sosnowa, Warszawska parzyste 4, Zaciszna, Żabia, Żwirowa, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - Zespół Szkół Ogólnokształcących (stołówka), Aleja Marii Dąbrowskiej 12/20,
  • obwód nr 10 - Komorów: 3 Maja nieparzyste od 19 do 53 oraz parzyste od 10 do 38, Aleja Marii Dąbrowskiej nieparzyste od 5 do 51 oraz parzyste od 24 do 64, Aleja Starych Lip parzyste od 2 do 30 , Fryderyka Chopina, Aleksandra Janowskiego, Zygmunta Krasińskiego nieparzyste od 13 do 43 oraz parzyste od 18 do 48, Marii Konopnickiej, Karola Kurpińskiego, Stanisława Moniuszki, Nadarzyńska nieparzyste od 21 do 47, Cypriana Kamila Norwida nieparzyste od 3 do 11, Okrężna nieparzyste od 19 do 47, pl. Ignacego Paderewskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Bolesława Prusa, Juliusza Słowackiego nieparzyste od 9 do 37 oraz parzyste od 10 do 38, Jana III Sobieskiego, Spacerowa parzyste od 22 do 44, Sportowa nieparzyste od 17 do 39 oraz parzyste od 18 do 42, Wiejska, Jana Zamojskiego, Stefana Żeromskiego - siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - Zespół Szkół Ogólnokształcących (sala gimnastyczna), Aleja Marii Dąbrowskiej 12/20,
  • obwód nr 11 -  Granica, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica osiedlowa, Granica, ul. Czeremchy 1, 
  • obwód nr 12 - Nowa Wieś, siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej - świetlica wiejska, Nowa Wieś, ul. Główna 52B.

Wszelkie informacje dot. wyborów do Sejmu i Senatu 2023 znajdują się pod linkiem: LINK.

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska

Zobacz także